במערך אסטרולוגי שכזה, שמחוגי השעון הקוסמי חופפים בתאום כה מושלם, קשה שלא להתעלות מתחושה של סדר מופתי.
׳מחוגי השעון׳ ו׳סדר׳ הן מילים טובות להתחיל את השיחה על שבתאי, שהוא ההתגלמות של עיקרון הרצף והסדר. שבתאי שנכנס לפני כיומיים (20.12) למזל גדי התחיל את תקופת מלכותו החדשה בטבילת אש של השמש בדיוק על סף דלת ביתו – נקודת ההיפוך החורפי של השמש והלילה הארוך של השנה. ימים אלו שבהם השמש רחוקה ביותר מחצי הכדור הצפוני ונראית כנעצרת ליומיים שלושה, זו תופעה שתמיד נחשבה בתור המוות וההתחדשות של השמש (חג המולד של ישו ושל הרבה אלי שמש אחרים). בדיוק בזמן זה, השמש נצמדת אל שבתאי ומסתירה אותו מעיני הארץ, לוקחת אותו לקרבה (קאזימי) ואתו את מחזור חייו האחרונים. השמש מפשיטה ומטהרת את שבתאי בקרינתה ומאפשרת לו הצצה לרעיון האוניברסלי ממנו הוא נולד ושאותו הוא מייצג, ובאופן זה היא מעניקה לו חיים חדשים.
שבתאי הזקן הולך לעולמו ומתחיל מחזור חדש ביחס לשמש ולארץ, בדיוק בזמן שהשמש עצמה נולדת מחדש והימים הולכים וגדלים בהדרגה.
במקביל ומתוך יראת כבוד למאורע, הכוכב מרקורי נעמד מלכת רגע לפני התיישרות מהנסיגה שסחפה אותנו בשבועות האחרונים.

בחפיפה מושלמת זו, שבתאי גם מתחיל מחזור חדש ביחס לגלגל המזלות. הכניסה של שבתאי לגדי היא החזרה לביתו השמימי. הפעם האחרונה שעמד בכניסה לביתו הייתה לפני 30 שנה*. חזרה לבית זו החזרה של כוכב לכוחותיו הטבעיים, שם הוא נזכר בעצמו, מקבל כוחות וחוזר לביטוי טהור שכמעט אינו מותנה ואינו מהול באנרגיות אחרות. ׳כמעט׳ מכיוון שאין טהור בשמיים, ז״א אין מצב מבודד ולא מהול בצורה כלשהי, שבתאי יערבב את קרינתו בהיבטים שיווצרו בתנועתו במזל, אך מכיוון שהוא פועל ממגרשו הפרטי הוא בעמדה הטובה ביותר לייצג את עצמו.

האתגר המשמעותי ואפילו ניתן להגיד – ההסטורי – בתנועתו של שבתאי בגדי, הוא ההתקרבות של שבתאי לצמידות עם פלוטו שכבר עשר שנים מחכה לו בביתו ומתכונן לעימות הבלתי נמנע. לשבתאי הרבה עבודה לסדר אחרי ההריסות של פלוטו ולהשיב את הסדר לביתו, ולא כל כך ברור באיזה אופן יתהווה ״סדר״ זה בעולמנו ואיתו גם תחושת ״אי הסדר״ שתתגבר לאור הקונטרסט בין השניים. הצמידות עצמה תתרחש רק לקראת 2020, אך היא נהיית פעילה יותר ויותר בהדרגה בשנתיים הקרובות, אשר יהיו מכריעות במיוחד. באסטרולוגיה המסורתית, מספיק שכוכבים חולקים את אותו המזל בשביל שהשפעותיהם יתערבבו ויוקרנו אחד על השני, שהרי הם נאלצים לחיות באותו הבית ולשניהם נוכחות שקשה להתעלם ממנה.

שבתאי בגדי
התנועה של שבתאי בגדי משקפת זמן ״לשנס מותניים״ ולהתחייב לחיים ברצינות ובמחשבה על הטווח הארוך, זו תקופה להתחייב למטרות ולהכריע הכרעות. שבתאי תובע מאיתנו להוריד תאוריה למעשה, לקחת יוזמה אחראית ולצעוד את הדרך. זה הזמן להתקרקע, לבסס משמעת פנימית, לייצב ולעצב את חיינו לצורה מדויקת יותר, ברורה וממוקדת יותר. הרתמות לתנועה של שבתאי תאפשר לנו לנהל טוב יותר את חיינו, להגדיר ולהציב גבולות נכונים יותר, בוגרים יותר ומכווני מטרה. שבתאי הוא שליט הזמן, זהו המשאב היקר ביותר במציאותינו הארצית. אם נסיר את ההתנגדות מתחושת הכורח וההתחייבות, שבתאי יראה לנו איך להעצים את חיינו בחלוקה ומיצוי נכון יותר של הזמן, ביכולת להקדיש את מיקודינו למשימות שלפנינו, כל אחת בזמנה, מבלי להתפזר לעשרות כיוונים. שבתאי קשור בתחושת ההישג שיש בהצמדות למטרה עד להגשמתה, קטנה כגדולה. רגעים אלה מעצימים באנרגייה (וגם משחררים דופמין במוח) ונותנים מוטביציה להמשיך ולטפס לפסגה של חיינו.

ככל שהשמש תתרחק משבתאי כך האסטרטגיה שלו תתבהר, המוטיבציה שלו תגדל וכוחותיו יתגברו. תנועה זו תיתן הרבה אנרגיה לעשייה חדשה (או לשיפור ושדרוג של עשייה ישנה) ״להתעורר על החיים״ ולהתחיל לעשות את העבודה אליה אנו שואפים כל כל הרבה זמן- העבודה האמתית, זו שהכי מצריכה מאיתנו התחייבות ומשמעת. תהליך זה יהיה חדר הכושר של הורדת הרעיונות לעולם העשייה והפריטה שלהם לתהליכים עקביים על פני הזמן. ימים אלה ששבתאי והשמש צמודים הם הימים של ניסוח החזון והרעיון וככל ששבתאי יתחיל לזרוח מקרני השמש הרעיון יחפש את דרכי המימוש הארציים ובהדרגה ילבש את צורתו החומרית.

צמידות שבתאי פלוטו בגדי
בפרספקטיבת זמן רחבה יותר, ביחס להתקרבות ההדרגתית של שבתאי לפלוטו ועד לשיא הצמידות שתתקיים ב-2020, הולך ומאיץ תהליך אינטנסיבי במיוחד ברמה האישית והקולקטיבית והוא, כמו הרבה צירופים אסטרולוגיים, בעל שתי פנים.
הפן ״הנמוך״ של הצמידות,מתבטא בהתעצמות של דחפי שליטה, כפייה וכוח, שזה מבין הדברים היחידים ששבתאי ופלוטו מסכימים עליהם ומעוררים אחד אצל השני.
פלוטו מייצג צורך בשליטה נפשית מוקצנת ודחף אובססיבי לכוח (כשם שהוא גם אילוץ איבוד השליטה, המוות וההתפרקות) הפועל ברובו מתחת לפני השטח.
שבתאי מייצג שליטה, הגבלה, ניהול וסדר מבני וארגוני, השואף להתנהל מעל לפני השטח. הצמידות בין השניים משקפת ריכוזיות של כוח, שליטה מאסיבית (שליטה פנימית פסיכולוגית ע״י מניפולציה ופחד וחיצונית ע״י חוקים והגבלות). זו האווירה של רומן דיסטופי, של המשפט של קפקא (שנולד עם צמידות דומה), זה האח הגדול, זה משטר עריצות, זה כפייה של כוח וחוקים ועוד מנפלאות הרוע האנושי. הצמידות הזו היא ממש ההתגלמות של המשפט הלטיני המפורסם של הבונים החופשיים וחבריהם ״ORDO AB CHAO״ סדר מתוך כאוס. פלוטו ייצור כאוס ותחושה של התפרקות ושבתאי ייצוק מתוך הכאוס את הסדר והחוק הרצוי של בעלי הכוח.
שהשניים היו במולות ב-2001 היה אסון התאומים. ה׳כאוס׳ והפחד הביא איתו עוד תירוץ להדק את החגורה ולהנפיק חוקים שרומסים את זכויות הפרט בארה״ב ובמידה מסוימת בעולם. במעטה של ״ביטחון״, הורחבה התשתית של מעקב המדינה אחר אזרחיה ופלישה לחייהם הפרטיים, הכל באמתלת ה״טרור״ המאיים.
כך עובדת הפוליטיקה של הפלוטוקרטיה, הפוליטיקה של ההפחדה והשליטה, ולשם היא תתקדם אלא אם כן נדע להצביע על המלך העירום ולקחת את כוחנו בחזרה, שהרי אנו ״מנושלי הכוח״ בעלי הכוח האמיתים, שסוחבים את פירמידת השליטה על גביהם.
השינויים והמשברים העולמיים יוקצנו באיומי מלחמה, טרור וכל הפחדים הרגילים שמטפחים אצלנו. במקביל יהיו גלים של שינויים ומשברים כלכליים מאוד משמעותיים שיאלצו שינויים בהרבה מהמערכות הקיימות ויצריכו מציאת חלופות אמתיות לאנרגיה שאנו צורכים.

הפן ה״גבוה״ של הצמידות מביא פוטנציאל לתסריט טוב יותר, שהרי כל כאוס הוא גם הזדמנות להתחדשות, לריפוי מהעבר, לסדר שיתהווה סביב ערכים מהותיים של חיי אדם וטבע ולא סביב שימור השליטה של היררכיה מושחתת.
אכן יש הרבה התעוררות של זרמים בכל העולם אשר רואים את האג׳נדה והמניפולציה האפלה (מה לעשות זה מה שזה) ומגויסים להילחם בעוולות הנעשות לכדור וליושביו. גם כוחות אלה אשר צפים יותר ויותר בשנים האחרונות מועדים לגדול ולסחוף אחריהם למחאות בשחיתות ולשחרור מהעבדות למנגנוני השליטה והכוח הממשלתיים, הבנקים, התאגידים ועוד. בפן הזה של אנרגיית הצמידות, התקווה היא שהממסד השולט ומנגנוניו ימשיכו להתפרק ואחיזתם תלך ותפחת ושנראה תנועה של חזון ובנייה נכונה יותר, כזו המכבדת את הכדור שעליו היא חיה, שאינה ריכוזית ושמקדשת חירות אמיתית.
זה הפוטנציאל האצילי של הצירוף וההזדמנות הגדולה שהוא מביא. בשנים אלו יותר ויותר אנשים יהיו מחויבים לקחת עמדה ולהפסיק להתכחש למאבק הקיומי שמתרחש בזמננו. ככל שכוחות השליטה ירגישו את האיום על יציבות הפירמידה שלהם, כך הם ילחמו בציפורנים להישאר למעלה והמהלכים שלהם מועדים להקצין, כפי שאנו כבר רואים במגמה של השנים האחרונות.

לסיום, נחזור לתהליך העכשווי של שבתאי בגדי שהוא יכול להיות תהליך בונה ומעצים במיוחד עבור אלה שמוכנים לעלות על הגל שלו.
 זו בהחלט הזדמנות לסדר את הכאוס בחייכם ולקחת שליטה על ההגה של הזמן. השקיעו במגמה של שבתאי, זו השקעה טובה יותר מביטקוין או כל הבטחה של ביטחון עתידי, זו השקעה בעצמכם ובעשייה שלכם, בניסוח מדויק יותר והוצאה לפועל של הרעיונות הייחודיים והקולקטיביים, האישיים והמקצועיים שלכם. אז אל תפספסו את הגל, הוא עלול להיות מבין החשובים בחייכם.

* לשבתאי מחזור של כ- 29-30 שנה, ז״א שהפעם אחרונה שהיה במעלה הראשונה של גדי היה לפני 30 שנה, אולם השהייה במזל גדי עצמה אורכת כשנתיים וחצי שאחריהן הוא נכנס למזל דלי (שהוא המזל השני תחת שליטתו) לעוד שנתיים וחצי, מכך שבפועל לא נכח במזלותיו כ 25 שנה.

התחייבות ראויה לשנה החדשה  – קורס לימודי אסטרולוגיה למתחילים
נפתח ב- 24.1.18 לפרטים לחצו כאן