ripplesmercuryכוכבים בנסיגה ובייחוד הנסיגה של מרקורי, יוצרים אדוות וגלים במי הזמן ובהשתקפות של המציאות בתוכם

נסיגה בדגים – קפלים בזמן

אני כל פעם מתפלא מחדש מהאופן שבוא הנסיגה מביאה אתה את הרעב לידע (וגם את הידע לספק אותו..). במהותו, מרקורי לא מביא רעב לסתם ידע קונבנציונלי אלה לידע נסתר, מוזר, שונה, או שצף מהעבר.
מרקורי נותן לנו "לקרוא" את החיים אחרת, את הכתב שבדר"כ סמוי מענינו, וגם את הגלוי, בתנאי שהוא מכוון פנימה ומונע מהתיאבון להבין את שלא נראה.
גם שבתאי שנמצא בעקרב מתחיל להיעצר לנסיגה (8/7 – 18/2), שבתאי שלפי העתיקים קשור גם הוא בידע נסתר סודי וקדום, נסוג למעמקים של הנפש ומחפש קצת פרישה מהמלאכה הקשה של ההתמודדות והבניה של החיים החיצוניים, כדי להתפנות לבדיקה של היסודות הפנימיים.
גם הירח אשר מסיים עכשיו את הרבע הראשון שלו, מעיד גם הוא על הדחפים והרעב לידע ותפיסה חדשה מכיבן שהוא מבשיל את הרעיונות שנזרעו כאשר הוא נולד בדלי לפני כשבוע.

בזמן שמרקורי בנסיגה, במיוחד זו הנוכחית (18/3 – 23/2) אשר מתרחשת במזל דגים, אנו לא מצליחים להשאיר את העניין שלנו בשגרת היום יום, בידע שאנו מתחזקים ובמיקוד הרגיל של התפיסה בעולם, בעבודה ובמטלות היום. אנו נסחפים פנימה ונזכרים בעצמנו, נזכרים בעברינו (או יותר נכון העבר חוזר אלינו…), אנו נשאבים חזרה פנימה ובאופן מסוים מקפלים את הזמן והתפיסה. זהו זמן של תגליות ותובנות אשר נובעות מן המעמקים של התודעה, זה זמן להיות מופתע מחדש מהמוזרות הבלתי נתפסת של להיות בן אדם ולהיות קיים.

מרקורי בדגים נחשב "בנפילה" כוחו כמדיום תקשורת לינארי לא עובד שם טוב, הוא לא מצליח לתפקד בצלילות ומאבד את כוח הריכוז הרציונלי, הוא נסחף על רוחות גבוהים ומפליג ללא מטרה, תוסיפו לזה את אפקט הנסיגה ויש לנו סופר נסיגה! ונטייה להאבד בים הגדול, ללא פרופורציה וחוש אוריינטציה. הדרך היחידה של מרקורי ליהנות מהפלגה זו זה לתת לרוח ולמים להנחות אותו, ולהשאיר את צרכיו הרגילים ואת הצורך בהגדרות וקווי מתאר ברורים מאחור.
זו היא ללא ספק נסיגה לא פשוטה ומאתגרת במיוחד והיא יכולה להיות מאוד לא כאוטית עבור אלה שיש להם מחלת ים ואלה אשר ינסו בכל כוחם לנווט לאי מבטחים.
המוח רוצה לפרוש קצת מהמרוץ… תנו לו! מגיע לו קצת מנוחה להרהורים וחלימה, מגיע לו להפסיק קצת את הזמן ולשנות פרספקטיבה. השבוע הקרוב זה הזמן להתחיל לעצור להסתובב ולהרפות, הרס"ר של הזמן- מר שבתאי גם הוא מאט לעצירה שלפני נסיגה, אז הפעם אין תירוצים, השפן עם השעון מפסיק להציק ולשבת לנו על הראש (אם נרצה בכך).

אפשר, בעדינות, להפסיק להחזיק את המציאות לתקופה הקרובה, היא תחזיק את עצמה טוב לבד, אל תדאגו העבודות והפרויקטים יחכו לכם שתחזרו, צאו מהכביש הסואן והזמינות הרציפה לחיים החיצוניים וכנסו להיזכר בעצמכם.
ואז הקסם האמתי של הנסיגה יתגלה בפניכם, האינטלקט ישקוט קצת ממלכתו הסיזיפית ויתחיל להרהר בקצב אחר על עצמו, בלי לאמץ שרירים ובלי להילחץ. מי שיודע "להכנע" ויודע לשחרר קצת את השליטה על חייו ואת הרצון של האגו להכתיב את הקצב ולקדם דברים, ימצא בזמן זה זמן של מרפא ומנוחה שנפשו כה זקוקה ומזון אדיר להשראה והפשטה יצירתית.

inWater

הכוכבים קופצים למים

מאדים ומרקורי שנכנסו למזל המים- דגים לא מזמן ונפטון שכבר שם כמעט שנה, מגבירים את הדגש על מזל זה, בקרוב גם השמש תצטרף ואחריה ונוס, שאחרי תקופה ארוכה בגלות מוצאת לה מקום של כבוד בבית של חברה המסור יופיטר. שוונוס תכנס לדגים (ב- 26.2), שלושה ימים אחרי התחלת הנסיגה של מרקורי ושמונה ימים אחרי נסיגת שבתאי (18.2), ממש ברגע שהיא עוברת את המפתן של דגים היא נופלת לזרועותיו של נפטון.. אח! איזה צמידות הדוניסטית של עונג ושיכרון חושים, התמסרות עיוורת לאהבה מופשטת וגבוהה, כמובן שגם יש צדדים פחות טובים לשילוב החזק הזה בדגים, כמו אשליות של אהבה, ופיזור חסר גבולות של נתינה, או עמעום חושים ואיבוד פרספקטיבה רגשית וחושנית. אך ניצול נכון של אנרגיה זו יכול לשרת כמוזה אדירה מלאה דימיון ורגישות מעודנת ליופי.

בשבועות האלה כל הדגים הפנימיים מתעוררים והים מתחיל לנוע, ואנו נלקחים למחוזות הדמיון והיצירה המופשטת, החיים פחות הגיוניים מיום ליום, ישנו דחף להשהיה וטשטוש של חוקי העולם והקריאה לים גדלה. הקריאה לצלול ולנוע ברכות בתוך מי האוקיינוס הרחמיים העוטפים והסוחפים, ולהתמסר לחלימה ומסתורין.

החכמה בנסיגה זה להיות ענווים, ענווים לכוחות הגדולים מאיתנו, קבלה של מקצב החיים, קבלה של הגאות והשפל של מחזורי החוויה. הנסיגה היא חלק "נקבי" במחזור הכוכב ולכן מצריכה מנוחה הכלה והפנמה, באנלוגיה ללילה ולצורך בשינה וחלימה להבדיל מהיום ה"זכרי" שמעורר ערנות ופעולה.

צל הנסיגה של שבתאי ומרקורי מתחיל להזיז לנו בעדינות את התפיסה, מסובב אותה פנימה ואז כמו אחרי שהשמש שוקעת יוצאים להם הכוכבים הרבים של שמי הלילה הפנימיים.
הכוכב בנסיגה זז אחורה כנגד תנועת הכוכבים הישרה, הוא מקבל את ההזדמנות לפרוש קצת ממלאכתו בתחזוק ההיבט החיצוני של הווייתו, ולקחת צעד אחורה ולראות את העולם מפרספקטיבה של תנועה הפוכה שונה ואקסצנטרית. מתוך פרספקטיבה זו הוא רואה דברים שאי אפשר לראות בהליכה בתלם, הוא הולך אחורה ופנימה ומשחזר את צעדיו, הוא מסובב את "אורו" לסמוי מן העין ונותן גישה לצללים של האינטלקט והנפש.

כוכבים בנסיגה ובייחוד הנסיגה של מרקורי, יוצרים אדוות וגלים במי הזמן ובהשתקפות של המציאות בתוכם, כוכבים בנסיגה "יוצאים קצת מהמשחק" כמובן שהם לא מפסיקים להיות נוכחים בעיצוב העולם, הם פשוט מזיזים דגש, מהחיצוני והנגלה לפנימי ולנסתר, הם משנים את כיוון הזרימה של האנרגיה הנפשית באופן שיוצר חוסר עקביות עם תנועה רגילה, ולכן הקושי המובנה בתפקוד הרגיל ביחס להיבטי החיים שהכוכב הנסוג מייצג.

אז נקו את המטלות הלוחצות מהזמן הקרוב, תרפו שרירים ושליטה ותנו לגלים לסחוף אתכם בעדינות למחוזות הנפש והתובנות הגבוהות של ישותכם, הפלגה נעימה!