fb

מרקורי עומד לפני נסיגתו, שתחל היום לקראת חצות (6.2) בקרבתו של נפטון במזל דגים.
 התחזית למזג האוויר המנטלי לימים הקרובים מעונן ביותר, רוחות מוזרות נושבות מן העבר, והרגשה של טשטוש המיקוד ״הרגיל״ תלך ותגדל. לפחות בימים הקרובים שמרקורי ייסוג בדגים, חלקנו (במיוחד ילדיו של מרקורי תאומים ובתולה) נרגיש כי השליטה על התפקוד היום יומי הסדיר מתערערת, אנו רוצים להרפות אך לא מרגישים מסוגלים בגלל לחצים והתחייבויות שונות שמאכלסות את ראשינו. אך הקריאה למנוחה מנטלית חזקה יותר ואנו רוצים לשחרר יותר מתמיד, לעצור את הזמן ולבהות בעננים, רוצים להוריד את המתחים והצורך הבלתי פוסק לתרגם את החוויה ולשמור על המפוקחות מול החיים.

בשלבים הראשונים של נסיגה זו, במיוחד שהיא בקרבת אל ים הדמיון (נפטון) מרקורי רוצה לקחת אותנו לטיול במישורים המופשטים של התודעה, מרקורי מהלך כשיכור שרק רוצה לשתות ולהתמסר לשכרותו, מרקורי הולך להדגיש את ״מוחנו הימני״ יותר, את הצד הוויזואלי והאינטואיטיבי, זה זמן לחלימה ודילוגים קלילים בארץ הדמיון, זה הזמן שבו האי רציונלי חוגג, והחוקים המסודרים של החיים לא תופסים, זה ארץ הפלאות של עליסה, או של כל אחד מאיתנו. ההמלצה של הרופא הקוסמי היא לא להלחם עם זה, לשחרר, לתת אמון בכאוטי ולא להתעקש על המוכר. מומלץ לעצור קצת את התנועה ולהוריד את הקצב, להסתנכרן למקצב הקוסמי של מרקורי ולסגת חזרה פנימה, לתת לעצמינו לבהות ללא מטרה, ליהנות מהטבע (במיוחד מהים…) לשקוע בהרהורים, להתבונן על שהצטבר לו בחודשים האחרונים, לנקות ארונות מנטליים, לסיים דברים מהעבר, לפגוש בזיכרונות ואנשים והכי חשוב להשרות תודעתנו בהרפיה ולזרום עם התנועה הלא עקבית של התקופה.

ממים לאוויר

מרקורי נסג בדגים לפני כשנה, ועכשיו אחרי סיבוב שלם, הוא שוב נוסג בדגים (כדי להבין צירוף זה יותר טוב, מוזמנים לקרוא את ״נסיגה בדגים – קפלים בזמן״), אך רק לחלק קטן מנסיגתו. 
מרקורי יתחיל את נסיגתו במזל דגים (המזל שבו מרקורי נחשב ב״שפל״), ואח״כ יכנס חזרה למזל דלי שם ישהה רוב הנסיגה. התנועה שלו בדלי, מזל שבו הוא יחסית מצטיין, תעזור לנו להתפכח קצת מהעננה של הדגים ותמקד את האנרגיה של הנסיגה בין היתר בהיבטים שקשורים לחלוקה של רעיונות, מידע, קשרים, טכנולוגיה וכדומה (זמן מצוין לחשיפה של טכנולוגיות עתידניות מוזרות, כמו חשמל חופשי, אנטי-גרביטציה וכדומה). דגש מסוים יהיה על ה״סייבר ספייס״
 האינטרנטי, שבו עלולים לצוף להם כל מיני באגים מוזרים, האקרים מחתרתיים, כתבות מוזרות, חשיפה של עוד ידיעות ותגליות לא קונבנציונליות חדשות ועוד שלל של דברים מוזרים ולא צפויים.

המעבר הזה מיסוד אחד לאחר (במקרה זה מדגים-מים לדלי-אוויר) מכונה ״מוטציה״. נסיגותיו של מרקורי אשר קורות אחת לשלושה חודשים, יוצרות כל שנה משולש שמימי כל פעם ביסוד אחר, עכשיו אחרי שסיים את מזלות המים, זהו זמן החפיפה למעבר למזלות האוויר בתנועה כנגד גלגל המזלות. המוטציה תמשיך לאורך השנה, כאשר גם שני הנסיגות הבאות יתחילו במעלות הראשונות של מזלות מים ויעברו למזלות אוויר (מסרטן לתאומים ואח״כ מעקרב למאזניים)
. שנה הבאה הנסיגות יהיו רק על טהרת מזלות האוויר, אחרי כן המוטציה תתבטא במעבר לאדמה, אח״כ אש וחוזר חלילה.

באופן כללי, הנסיגות במזלות האוויר הם יחסית לא קשות במיוחד ומתרחשות בספירה המנטלית באופן טהור יותר מאשר שמרקורי מתערבב עם יסודות אחרים. אלה הם זמנים חשובים של שינויי תפיסה קטנים וגדולים, הזדמנות לשנות פרספקטיבה, לחידוש רעיונות, קשרים והיבטי תקשורת שונים. תקופת הנסיגה משולה לתקופת דגירה, או היברנציה, הפוקוס הוא פנימה ולא החוצה ואנו מעכלים רשמים שהצטברו, מאחדים אותם לרעיונות ומציפים אותם חזרה, כך שלקראת סוף הנסיגה אנו מונעים ע״י רעיונות ותובנות חדשות ומשופרות והמוטיבציה להוציא אותם לפועל.

קחו את הימים שהנסיגה בדגים (עד ה-13.2), כדי להרפות ולהירגע, עברנו חודש לא פשוט ועכשיו צריך קצת לחזור למרכז, כל הדברים המעצבנים והמערערים שאנו נוטים לייחס למרקורי בנסיגה, הם בעיקר התוצאה של המלחמה שלנו עם הצד הזה של המחזור שלו, אך כמו במחזורי שינה וערות, השינה היא כמובן בעלת חשיבות שווה לערות והיא נחוצה לאיזון של המחזור, במקרה זה זהו המחזור המנטלי/תפיסתי אשר משתקף במחזורו של מרקורי.
כן, בעיות תקשורת מועדות להתרחש, בעיות באוטו, בפלאפון ובמחשב יכולת לצוץ ודברים לא יזרמו כמצופה, אז גבו את המחשב ואת הפלאפון והכינו נורות להחלפה… ואל תתקעו בלופ אם לא הצלחתם להסביר עצמכם נכון למישהו, ודבריכם הוצאו מהקשרם, או שעשיתם טעות מחוסר קשב, אם זה קורה היזכרו במסר של מרקורי, צחקקו לעצמכם, קחו נשימה, תרפו והשאירו כל זה מאחור.

כאמור שמרקורי בנסיגתו יכנס לדלי, הדם המנטלי יתחדש קצת וביחס לעובדה שזו עדיין נסיגה, תהיה הרבה יותר זרימה של אנרגיה מנטלית, תקשורת ומידע אך מנקודת מבט נסיגתית שכזו… מעניין לצפות בכותרות בימי הנסיגה, הרבה דברים הולכים לצוף מן העבר, יהיו כל מיני סיפורים מוזרים והדגש על שיח חברתי (דלי) יתחדש ויגדל.

ברמה האישית יותר, אתם כמובן תחושו את הנסיגה, בהתאם למפות האישיות שלכם, בהתאם למיקום של מרקורי באחד הבתים האסטרולוגיים, והדומיננטיות המולדת שלו בחייכם. למי שרוצה להתבונן יותר מקרוב ומכיר קצת את השפה האסטרולוגית ואת מפתו, מומלץ לבחון את את הבתים אשר נשלטים ע״י מרקורי במפה, את מיקומו של מרקורי המולד והבית שבו מתרחשת הנסיגה. בנוסף לבחון איזה אספקטים הוא עושה בתנועתו ודגש גדול על מגעים ישירים (צמידויות) עם כוכבים אישיים. אלה יעזרו לכם לפענח את עדותו של מרקורי עבורכם בנסיגה זו. לדוגמה, אם הוא נוסג בבית השביעי במפתכם – השתקפות הנסיגה תקבל ביטוי במערכות היחסים שלכם, באופן כללי ובמיוחד עם בן/בת הזוג ו/או שותף או חבר קרוב. אם במקרה זה מרקורי גם שליט הבית העשירי המייצג את מגמת העשייה שלכם (עיסוק/קריירה) אז יכול להיות כי זהו מקור הקושי בתקשורת הבין אישית עם השותף/בן זוג, או לחלופין שהבעיות בזוגיות/שותפות משפיעות על העיסוק וקידום העשייה. זהו כמובן מודל גס  יחסית, אך עבור אלה מכם בעלי ידע בסיסי, התבוננות זו תשפוך הרבה אור על התהליך האישי שלכם עם המחזור הזה והחשיבות שלו בחייכם.

-רוצים להבין טוב יותר את מחזורי הנסיגה של מרקורי, מוזמנים להקשיב להרצאה המוקלטת ״פרצופיו השונים של מרקורי״