Carlo_Saraceni_-_Venus_and_Mars_-_WGA20836 "ונוס ומאדים" – ציורו של האמן האיטלקי מהמאה ה-16 קרלו סאראצ'ני

מעבר מאוד מעניין עומד להתרחש בין היום למחר, מאדים יעבור למזל דגים וונוס למזל דלי והם עומדים לעשות זאת ביחד!

במשך השנים נהייתי מאוד רגיש למעברים של כוכבים למזלות השונים במיוחד למעברים של ונוס ומאדים, אשר משנים את צבעי החוויה באופנים כה מובהקים לפעמים.

העובדה שהם עוברים מזל ביחד הוא מעניין במיוחד, וכדאי להיות קשובים בסוף השבוע הזה לשינויים מעניינים של נסיבות אני לא מדבר פה על שינויים דרמטיים (על אף שזו תמיד אופציה… בעיקר עם יש עוד טריגרים גדולים יותר למפה האישית) אלא על היבטים מסוימים שמשנים רקע/תפאורה, לפעמים זה פשוט שינוי בסיטואציה, כמו נסיעה קצרה או מעבר דירה ( שזה יציאה מהבית, באנלוגיה ליציאה מהמזל..).
שינויים במערכות יחסים מאוד פוטנציאליים בגלל הטבע של כוכבים אלה, כאמור לאו דווקא משהו דרמטי, אך משהו בצבע ובניחוח של החוויה מקבל תפנית.

זו הזדמנות לדבר בקצרה על צירופים אלה, שיהיו בשמיים בשבועות הקרובים:

מאדים עובר לדגים ומיד נפגש עם מר נפטון, צירוף מעניין שיכול להשתקף גם במזג האוויר ובשיטפונות/סערות בים במקומות שונים בעולם. ברמה האישית זה יכול להחוות כקושי למקד אנרגיה, פיזור ועייפות כללית וכדומה. מאדים בדגים הוא קצת כמו שיכור הוא מתנדנד ומאבד את השליטה ולא פועל משיקולים רציונליים.  אנרגיה זו יכולה כמובן לקבל ביטוי חיובי אם נלמד להרפות וכן… "לזרום", המים של דגים הם כאוטיים ולא ניתנים לשליטה, ההכנעות היחסית וההרפיה מאפשרת לנו לצוף בלי מאמץ וכך בלי התנגדות לנוע בזרם, זו בדר"כ האנרגיה שצריך לגייס בצירופים אלה, כיווץ ומלחמה נגד הגלים לא עוזרת.

הצירוף של מאדים בדגים בכל מפה (צירוף שיש להרבה גולשים) הוא צירוף מאתגר בפני עצמו, מאדים בדגים הוא חסר גבולות, הוא רגשי וגועש לפעמים, עולה ויורד בעקומה של השמחה והעצב, זה צירוף שידוע כבעל נטייה של הרס עצמי בעיקר בהקשרים של התמכרויות וכדומה. כמובן שיש לו גם צדדים חיוביים, הוא מונע מהשראה וחזון, מלא דימוין וכוח יצירה, אוהב הרפתקה וטיולים פנימיים כחיצוניים ועוד. במקרים של סחף רגשי מאדים בדגים יכול לעורר סערות בים ולהפר את האיזון הנפשי כמו צונמי, יש לשים לב לא להיסחף יתר על המידה, לפעמים ישנם מקרים קיצוניים שבני מאדים בדגים נסחפים כה עמוק, שלשחות הביתה נראה כמעט בלתי אפשרי…

ונוס בדלי היא פרפר סוציאלי, היא אוהבת מפגשים, חברים ודיונים אינטלקטואליים על שינויים חברתיים וכדומה. יש לה טעמים מיוחדים, מקוריים ואף מוזרים לפעמים והיא אוהבת גיוון בשיח ובחוויה האסתטית שלה. הבעייתיות בצירוף זה הוא שונוס אומנם מאוד סוציאלית, אך קצת מנותקת רגשית. למזל דלי (בתור מזל של שבתאי ואורנוס) יש נטייה לקרר ולרחף מעל הפן האישי והאינטימי, הוא יכול ממש לגרום לחוסר הזדהות רגשית לפעמים ולמנוע את הספונטניות הזורמת של הרגשות כלפי אנשים ובני זוג. זה בד"רכ משתנה ונע מחיבור לניתוק, דלי שואף להיות מעל התלות הרגשית, מעל הדרמה של החיים, הוא אוהב להיות חופשי ולהתבונן מגבוה ומנקודת מבט אובייקטיבית. עבור ונוס מזל דלי הופך להיות ממשק אינטלקטואלי אשר מנטרל קצת את ההזדהות, הרוך והאמפתיה האינטימית והארוטית, ונוס הופכת להיות יותר מפוקחת ועניינית ופחות נשלטת על ידי הדחפים הרגשיים והצרכים החושניים ולכן היא מונעת לפועל מתוך שיקולים מציאותיים ושכליים. בתפקודו הגבוה, צירוף זה יכול להראות גם על אהבה פתוחה וללא תנאים, אהבה מפוקחת שלא נתלית באחר, ריבונות רגשית וביטוי מזוקק של הבנת האחר באשר הוא.

קחו את המשקלים הסימבוליים האלה והתבוננו בהם מתוך החוויה האישית שלכם, זהו לא "חיזוי" אלא ניסיון להנפיש צירופים ברמה מאוד כללית ובסיסית, רק כדי לתת קצה חוט לפרש את איכויות הזמן של השבועות הקרובים. שימו לב בעיקר לשינויים באופי האינטראקציה הזוגית, והבין אישית באופן כללי.