The_Roots

הרבה מכם יודעים שמרקורי עומד לסגת בקרוב (20 לחודש), הרגישים שבכם בטח כבר חשים זאת באוויר…
במקביל לכך מאדים שעובר לבתולה עוד יומיים ייצור מולות עם נפטון והמאבק ההיסטורי בין אורנוס לפלוטו יתחזק עד למרובע המדויק בתחילת נובמבר, כל זה בתוך סנדוויץ' של ליקויים! נראה שאיזשהו סוג של "חרא עומד לפגוע במאוורר" (תרגום חופשי מאנגלית..)
בפועל זה אולי לא כזה דרמטי כפי שאני גורם לזה להישמע… נסיגה של מרקורי כשלעצמה, היא תופעה שכיחה יחסית (כל שלושה חודשים) אך שהיא מתואמת להפליא עם עוד אירועים אסטרולוגים חזקים ה"שיבושים" שהיא נוטה לשקף בדר"כ מועצמים ומצביעים על זמנים שבהם יש סיכון גבוה יותר לביטויים קיצוניים.
אני לא עומד להתנבא יותר מידי לגבי האירועים העולמיים של התקופה המורכבת הזו, שהרי ההשתקפות האסטרולוגית מקרינה על כל כך הרבה רבדים. אך אני מעריך שאנו נראה השלכות ברמה הפוליטית, הכלכלית ואף אולי בפגעי טבע למיניהם וכדומה… וכמובן בחיינו האישיים. אנרגיית העקרב המודגשת נותנת דגש על רבדים פנימיים ולאו דווקא גלויים, לכן יכול להיות שחלק גדול מה"אקשן" יהיה מאחורי הקלעים, מתחת לאדמה ומכך בקרבה גדולה יותר לשורשים…

ברמה היותר אישית נסיגתו של מרקורי בעקרב, נותנת הזדמנות לשחות לעומק למקורות של ידע פנימי, לחקור ולהבין דברים שורשיים ומהותיים על עצמינו ועל העולם, לחדור לתוך נבכי הנפש ולחזור עם תובנות משנות חיים. זוהי באמת הזדמנות לשינוי עמוק של דפוסי חשיבה, של הבנה ופתרון של סבכים נפשיים מהעבר וציפה של ידע חדש… אלה יכולים לבוא בכל מיני צורות בהתאם לדרמות האישיות והפסיכולוגיות של כל אחד ומיקום ההשקה של מעבר זה על מפת הלידה שלכם.

מרקורי, אשר משקף את הדחף של האינטלקט והצורך להבין, להגדיר ולתקשר את החוויה, בירידתו לעומקים של העקרב מונע לא רק לרדת לשורשי העניין אך גם להציף אותם למודע ולחשוף אותם לאור היום (שמש- אור התודעה).
ברמה הנפשית, תהליך זה לא רק תומך בהבנה עמוקה יותר של מניעים וכוחות פנימיים, אך הוא גם מאפשר זיהוי מקורות של דפוסים מזיקים ועקירתם מהשורש.
באנלוגיה של הגוף, חשיפת השורשים משולה להבנת המקורות האמתיים של מחלה כלשהי, להבדיל מתיעוד וטיפול של הסימפטומים בלבד.
כאמור, הנסיגה של מרקורי בעקרב מעצימה את הדחף להבין לעומק ולמצוא את מקורות הנביעה הראשונית והמהותית ביותר של הדברים וכך להבינם באמת, אם בנפשינו ואם ביקום. זהו זמן שיכול להביא ידע רוחני ופילוסופי מזוקק ותובנות עמוקות לגבי המציאות.

אנלוגיה זו של חשיפת השורשים משקפת גם את התקופה ברמה הקולקטיבית יותר, שעל אף שהרבה מהפעילות תתרחש מחוץ לאור הסנוורים, הדחף לחשיפה יהיה חזק במיוחד והרבה אמיתות יבקעו על פני השטח דרך הסדקים. הדחף ה"עקרבי" לחפור לעומק בדר"כ לוקח בחשבון שמה שהוא עלול לחשוף הוא לא תמיד נעים ויכול אף להיות מאוד מכוער. וכך ברמה העולמית עלולים לצוף ולהיחשף עוד שורשים רקובים, שחיתויות ואג'נדות שהוסתרו מאזרחי העולם ומהווים מקור לתחלואות, שאנו עדים במשך שנים רבות לסימפטומים שלהם.

מרקורי אשר לא מזמן נפרד מצמידות עם שבתאי, ששיקף בין היתר את הצורך לארגן ולמקד תקשורת ואינפורמציה, עומד לחזור ולהיצמד עם שבתאי בשנית אחרי שיתחיל לסגת לאחור, זוהי קריאה לבדק בית, לבדיקה אם הארגון שעשינו הוא נכון יציב ומסודר. זהו מסדר מפקד שכזה, שיכול גם להשתקף בהקשר חיצוני אצל חלק מאיתנו, לבדיקה רשמית של גוף ממשלתי (משטרה, מס הכנסה…) או משהו דומה, שימו לב שכל הניירת מסודרת ושלא שכחתם כלום. הנסיגה יכולה גם לעזור לכם להשלים דברים שזנחתם ולסגור חורים חשובים, אז תהיו קשובים וסיימו עם הדברים האלה שאתם חייבים לעשות ושאף פעם אין לכם כוח או רצון לעשות, זה במקביל לניקוי של כל מה שלא נחוץ (כיאה לעקרב), ייתן לכם לאחר מכן תחושת הקלה גדולה ורווחה פנימית להתפנות לדברים אחרים.

ליקוי החמה שיהיה בצמוד לזמן שבו המרובע של אורנוס ופלוטו יהיה מדויק (הרביעי בסדרה), יהיה צמוד לשבתאי וידגיש את הערעור של המבנה, חוק, גבולות וכדומה. הדגש הוא אולי בעיקר המבנה של המערכת הכלכלית, מכיבן שציר עקרב שור מייצגים את הגאות והשפל של משאבים בעולם.אולי ייחשף משהו בהקשר זה שהיה בצללים עד עכשיו, כיאה לסימבוליקה של הליקוי אשר מסתיר את האור ה"רגיל" אך מאיר מקומות חשוכים. אולי נראה עוד גל של מחאות בעולם שיתחיל שוב להתעורר, כפי שנענה לקריאה של אורנוס ופלוטו בשנים האחרונות. אולי דמות סמכות כלשהי תנושל מכוח, או שייחשף איזשהו סקנדל לגביה… כל אלה ועוד… הם פוטנציאלים שעלולים להתממש סביב זמן הליקוי ולתוך החודשים שאחרי הליקוי.כחלק מתהליך רחב יותר, החודשים הקרובים גדושים באתגרים אישיים וקולקטיביים והם כנראה, בגלוי או בסמוי, יהוו את יריית הפתיחה לאירועי 2014 שתהיה שנה 'אקטיבית' במיוחד.

הישארו ערניים והתבוננו בהשתקפות זרמים אלה בהתפתחויות העולמיות ובתהליכים האישיים בחייכם, ככל שתהיו רגישים אליהם יותר ואל מה שהם מצריכים מכם כך תפעלו יותר בתיאום איתם וכוח הניווט והבחירה המודעת שלכם ילך ויגדל, כמו גם ההבנה והסיפוק מהתהליכים. אנרגיית העקרב היא לפעמים שואבת וטוטלית ואנו לפעמים כה מזוהים שאנו נוטים לאבד פרספקטיבה, אז אם תקופה זו עומדת לסמן משבר רגשי עבור חלק מכם, זכרו לקחת צעד אחורה ולנסות לחלץ את הגוף קצת מהבוץ הטובעני ופחות להזדהות עם תחושת הקיצון, או במילים אחרות 'לא לקחת את עצמכם כל כך ברצינות'. החניכות של אנרגיה זו הם בסופו של דבר מאוד מעצימות ואחרי שהחיכוך והמאבק הפנימי יעבור תתגבר התחושה של הכוח הפנימי והיכולות הנפשיות.