"זה השלב בסיפור שלנו שהגיבור חוצה את הביצה המסוכנת, הוא חייב להגיע לצד השני והוא יודע שכדי לעשות זאת הוא
יהיה חייב להקריב ולהשאיר מאחור דברים שמאוד קרובים ללבו…"
~ שבתאי בעקרב

עוברים מזל
שבתאי עובר מחר למזל עקרב, הוא כרגע בשעותיו האחרונות של מזל מאזניים בו בילה כשנתיים וחצי ועובר את המפתן למזל עקרב בו ישהה עד 2015.
במקביל יש לנו את ונוס שעברה מזל לפני כמה ימים (מאריה לבתולה), את מאדים שיעבור בשבוע הבא מזל (מעקרב לקשת) ואת יופיטר שהחליט בדיוק בכל המעברים האלה לסגת לו לחופשה ארוכה.
כל השינויים האלה קורים בטווח של ימים, "צירוף מקרים" קוסמי שכזה שמשקף שינויי מגמה ברבדים שונים של החיים, סיומים והתחלות ומעבר של שלבים בתהליכים השונים שכולנו עוברים ביחד ולחוד.
המעבר המשמעותי ביותר הוא כמובן של מר שבתאי, שמעלה הילוך לכל המתרחש בעולם ובחיינו, ומחייב אותנו להתחייב לתשוקות וליצוק אותן למציאות, לקפוץ ראש לתוך השינויים ה"מפחידים" ולהקריב את כל מה שכבר לא עובד…

הכוכב שבתאי מייצג ארכיטיפ מאוד בסיסי בחוויה האנושית, הוא מייצג את גבולות המציאות הפיזית, עובדות החיים, תהליך ההתגבשות וההתבגרות, והמבחנים והקשיים שמוטבעים בתהליך. שבתאי דורש עבודה, התחייבות, הצבת גבולות, מיקוד, משמעת עצמית ורצינות ארצית. שבתאי לא מעוניין בהפשטות, הוא רוצה לראות תוצאות בשטח, הוא רוצה להוריד דברים לקרקע וליצוק בהם צורה עמידה שתחזיק מעמד לאורך זמן. שבתאי קשור במבנים חברתיים וקונצנזוסים תפיסתיים, הוא קשור בחוקים וכללים ובהיררכיה של שליטה וההגבלות המוטלות על החברה לטובה ולרעה. הוא קשור במסורת ובערכים נוקשים שהתגבשו עם הזמן – כל אלה הולכים לעבור אתגרים מהותיים ושינויים פנימיים ומבניים, אשר יערערו את בסייסיהם ויחייבו אותם להשתנות מהייסוד ולהתאים עצמן לצורכי התקופה.

מגמה זו כבר החלה מזמן והשמיים שיקפו אותה בכל מיני צורות בשנים האחרונות. הכניסה של פלוטו, מחולל השינויים העמוקים, למזל גדי ב 2008 נתנה את האקורד שהכניס תהליך זה לקצב מהיר יותר. מזל גדי קשור בכוכב שבתאי ומייצג דברים דומים – מבני החברה והפרדיגמה השלטת. פלוטו התחיל להרים את האדמה ולשקשק את יסודותיה, זה החל כהתפכחות קשה למצב כלכלת העולם והמשיך לכל מיני רבדים בעייתיים המאיימים על החברה עם תמשיך להתנהג באותה צורה.
מאז היו המון טריגרים אסטרולוגיים שהרימו את הצורך בשינוי לפני השטח והציפו מחאות ומהפכות בכל מני רבדים. ראינו הרבה שיאים בשנים האחרונות והבעבוע והצורך הכמעט הישרדותי בשינוי מהותי ניכר מכל פינה בעולם, שיאים אלה היו מתוזמנים באופן מדויק עם הריקוד השמיימי של אורנוס ופלוטו.

שבתאי נכנס למזל עקרב

שבתאי המסמל את מבחני החיים נכנס לביצה הסמיכה של מי העקרב, אלה מי תהום הרגשיים אשר מחלחלים לעומקי הנפש. מזל עקרב מייצג את המצולות הפנימיים, התשוקות הפחדים והדחפים הנסתרים, המים של העקרב הם סמיכים ועכורים מכיבן שכל הרעלים הרגשיים מתנקזים אליהם, כמו מי שופכין הם המים שספגו ושטפו את הפסולת שלנו ועכשיו אנחנו חייבים להתמודד אתם ולהתמיר אותם. העקרב מייצג את תהליך ההתמרה, הטרנספורמציה, ממצב צבירה אחד אל האחר, והאתגרים וההקרבות שההתמרה מצריכה מאיתנו.

המעבר של שבתאי ילחץ לכולנו על נקודות תורפה עמוקות, יציף חרדות ופחדים יערער יציבות וידרוש הקרבות. שבתאי ידרוש שנסתכל בפצעים וברעלים שהצטברו במבט מפוקח ונעשה משהו בנידון.  ייקח קצת זמן לתהליך וכולנו נעבור "מיתות קטנות" עד שלבסוף כשנבין שבעצם לא כל כך מפחיד בעומקים ונתחיל להרגיש כי בעצם עולמינו לא "באמת" חרב עלינו, אז שבתאי יעניק לנו עוצמה אדירה ויאפשר התחייבות אמיתית לבחירות משנות חיים, וייתן כוחות נפשיים עקשניים לחצות את העומקים ולצוף מחדש עם תובנות חדשות.

שבתאי שהיה שנתיים במזל מאזניים הדגיש אצל רובינו את הצורך ביחסים, חלק גדול מאתנו התחייבו והתמסדו וחלק הוסיפו נדבך מחייב אשר מוסיף אחריות וכובד משקל לקשר  (כמו הבאת ילד לעולם), חלק אחר פשוט הרגיש את הצורך לרצינות בתחום זה ושהמשחק הקליל כבר לא בשבילו. חלק גם לצערי הרגיש עוד יותר בודד ומנוקר בזמן הזה בגלל החוסר במערכת יחסים.

אך עכשיו המשקל של שבתאי עובר לעקרב והדחף הוא להעמיק, להתמזג, להתחייב, וללכת עוד צעד לשינוי המיוחל מתוך המעשה שנעשה שהיה במאזניים.
זהו לא מעבר קל, לא ברמה אישית ולא ברמה עולמית, הוא ישתקף בכלכלת העולם ובצרכי השליטה של מושכי החוטים. הוא מחייב שינוי עמוק במבנה המערכת הקיימת אך לא ללא היאחזות אובססיבית מאלה המפחדים לאבד את המוכר להם. מגמה זו מקבלת משנה תוקף בעובדה שפלוטו נמצא במקביל במזל גדי, המזל שבשליטתו של שבתאי (לפלוטו טבע מאוד דומה לאנרגיה של עקרב ונחשב על פי האסטרולוגיה המודרנית להיות השליט שלו).

רובינו לא אדישים לכך שאלה הם זמנים של שינויים אינטנסיביים במבנים חברתיים ובתפיסה הקולקטיבית, שבתאי מחזק את המגמה הזו, ודוחק לכך שזה הזמן להתלכלך בבוץ וללכת עם השינוי, לאזור את האומץ ולשנות את חיינו באופן מהותי.
שינו כמובן, הוא לאו דווקא שינוי חיצוני, כמו החלפה של מקצוע או שינוי מיקום (אפילו שגם אלה מאוד פוטנציאליים). הרעיון הוא יותר שינוי של גישה, לקחת משהו וללכת איתו עד הסוף זה יותר הרעיון, להיות מוכן לצאת מאזור הנוחות ולצלול ללא נודע. לאלה שכבר עשו מהפך בחייהם זהו זמן להתחייב עוד יותר חזק להכרעות החדשות ולהוריד את הספק לחלוטין, כדי שהשינוי הפנימי העמוק יוכל להתחולל. אלה שעוד לא עשו את השינויים הדרושים, אך מרגישים אותם בבטן זה הזמן לאזור אומץ ו"להתאבד על זה" לקפוץ פנימה, כן… זה יערער וזה יכאב וכן… זה מפחיד ולא מוכר, אבל זה מהותי מאוד להתפתחות שלכם.

שבתאי מבקש שניקח את עצמנו בידיים, שנפסיק להתכחש למתחולל בחיינו ובעולמנו. ברמה האישית זה יכול להתבטא בקשיים פיזיים, רגשיים, מנטליים וכדומה שיהוו תמריץ שידחוק אותנו לקיר כדי לפתח את השרירים הנחוצים.
זה כמו חור בשן, שאנו מתעלמים ממנו הרבה זמן עד שאנו כבר לא יכולים לשאת את הכאב. ככל שיותר מהר נראה רופא שיניים יש סיכוי שנמנע הסתבכות ונציל את השן, אם לא נעשה זאת עכשיו אנו מסתכנים ב"טיפול שורש", אחד הטיפולים האהובים על האנרגיה של עקרב…

בשנתיים וחצי הקרובות המבחנים של שבתאי יהיו בחישול הנפש, התשוקות וגם היצרים, הוא ידאג שנזיע כדי ליצור את עולמנו, הוא יצור התפכחות לעוולות והקשיים שבעולם והצד האפל של הממשלות והבנקים והשחיתויות שבצמרת.
אך בו זמנית הוא יעזור לנו להתמקד, לכוון את כוחותינו הנפשיים לכיוון הרצוי בחיינו, ללכת עם בחירותינו, אצל חלק, עד כדי אובססיביות.

אז קחו נשימה, תורידו את הבגדים הישנים, כנסו למים ומקדו את מטרתכם, ואז צללו עמוק כדי להשיג אותה ואל תצופו חזרה לפני שהיא בידכם. בהצלחה