PageLines- touchingsky.png

מפה אסטרולוגית אישית:

"אין סירה טובה יותר ממפה אסטרולוגית כדי לעזור לאדם לחצות את ים החיים."
ואראהא מיהירה (פילוסוף וודי 505 – 587)

מפת הלידה האסטרולוגית מאפשרת הצצה אל תוך היקום הפנימי של האדם.
מצב גרמי השמיים ברגע הלידה הוא ייחודי ולעולם אינו חוזר על עצמו כמכלול.
רגע זה בזמן משקף את מצב הכוחות הייחודי בנפשו של האדם,
ובקשר הבלעדי שלו עם העולם.
באסטרולוגיה המסורתית, מפת הלידה מכונה ״השורש״ (radix) של חיי האדם.
ברגע שבו נושם האדם לראשונה את אוויר העולם, נוצר הקשר האישי שלו לחיים בזמן ובמרחב.
קשר זה הוא השורש של הפוטנציאלים הגלומים בצמיחתו של האדם בעולם, המעצבים את אישיותו ונסיבות חייו.

מפת הלידה מאפשרת התבוננות מעמיקה לשורשי הנפש, לדפוסים ולכוחות המניעים את התנהגותו וחוויתו של האדם, הפנימית כחיצונית. המפה האסטרולוגית היא כלי אבחוני ממדרגה ראשונה, ומעטים הכלים אשר מקבילים לה באשר לכמות האינפורמציה שהיא מספקת, הן לגבי רמת ההבחנה ורבדי הניתוח של אישיות האדם הן לגבי התבוננות רחבה ופרטנית של התהליכים שהוא עובר בחייו.
 לאור כמות האינפורמציה האדירה וריבוי המוקדים הניתנים להבחנה, השימוש במפה מתאים לצרכים רבים, וישנן תשובות רבות במפה כמעט לכל תחום אפשרי, פנימי וחיצוני כאחד.
מפגש קריאת המפה האסטרולוגית הוא מפגש של ייעוץ, טיפול והכוונה בכל רמות ותחומי החיים.
למפגש הייעוץ מנעד רחב, ומעבר לפרשנות המפה לכשעצמה, הייעוץ מכוון לעסוק בצרכים השונים של האדם באותה העת ביחס לתהליכים אשר מופעלים בחייו.
יש המגיעים לייעוץ בנושאים ספציפיים מאוד, או כאשר הם נמצאים בצומת חשוב, ויש אשר מגיעים מתוך צורך להבנה עמוקה יותר של עצמם ומנגנוני האישיות שלהם. גם בייעוצים ספציפיים יותר, כמו עזרה בבחירת מסלול מקצועי או הנחייה להגשמת יוזמה מסוימת, התייעצות במפה נותנת לא רק את השורה אחרונה, אלא מנסחת גם את המימדים הפנימיים הרלוונטיים להחלטה זו והמשפיעים עליה.
בהתאם לצורך, מפגש הייעוץ הופך לתהליך טיפולי יותר, שבא להציף ולאפשר הבנה של קשיים ואתגרים (פיזיים, מנטליים ורגשיים) למטרת אינטגרציה מודעת, ריפוי פנימי והעצמה, וקבלת פרספקטיבה רחבה לגבי משמעותם של אתגרים אלה ואיך ניתן לנווט בהם בחוכמה.

קריאת המפה משולה להסתכלות במראה, המשקפת רק את האמת העירומה, הכנה והישירה לגבי מהותו הפנימית של האדם; היא מראה את
האוצרות הגלומים, הכישרונות, הצרכים ונטיות הלב, אך גם את המאבקים והחולשות, הקשיים והפחדים אשר פועלים מעל ומתחת לפני השטח.
אלה המוכנים להסתכל במראה זו יוודעו לא רק לכך שחתימת הזמן שבה נולדו מפעמת בתוכם ומהווה את חיבורם ליקום, אלא גם ילמדו להעריך ולהעצים את משאביהם הטבעיים ולגדול מתוכם במודע ולהביא עצמם להגשמה מירבית.
במפגש קריאת המפה ישנו דגש על תהליך ההתפתחות האישית, ומרכיבי המפה מפורשים בהתאם. הפגישה היא אינטראקטיבית ומצריכה פתיחות ומוכנות לעבודה עם נקודות רגישות במיוחד, קשיים ומתחים שקיימים בנפש ומשתקפים בנסיבות החיים.
הקריאה נועדה לתת לאדם פרספקטיבה גבוהה, להרימו מאי-הוודאות למקום של הכרה, בהירות, כנות ומודעות. פרספקטיבה זו יכולה להחזיר לאדם את כוח הניווט של חייו, ואת ההכוונה של אותם זרמים תת קרקעיים שקודם לכן הוא היה נתון לחסדיהם הלא-מודעים.

הייעוץ האסטרולוגי יכול לנוע ולחבר רבדים רבים של ביטוי המשתקף במרכיבי המפה, מניסוח התוכן והמהות של כוחות בנפש, ועד לאופני התממשותם הגשמית בתחומי החיים השונים – כל סוגי מערכות היחסים (רומנטיים, משפחה חברים ושותפים), עשייה, יצירה וביטוי תעסוקתי, מימדים של תמיכה חומרית ופרנסה, לימודים ותחומי עניין, מימדים של התפתחות אישית ארצית ורוחנית, נטייה בריאותית וכו.

לאנשים המגיעים לייעוץ מתוך סקרנות כללית או צמא רוחני להכיר עצמם טוב יותר, יעסוק המפגש בהבנה מערכתית של מבנה האישיות ומשם, ותוך כדי דיאלוג, ילך ויתמקד במוקדים החשובים (ואלו שרלוונטיים לתקופה), ובהבנת התהליכים, השינויים והבחירות וניסוח של פתרונות ישומיים.
לאנשים המעוניינים לעבור תהליך מעמיק בעזרת הכלי האסטרולוגי, ניתן להגיע למספר מפגשים בהתאם לצורך. פריסה רחבה יותר של  מפגשים, או של ההכוונה בתוך אתגרי הזמן של התקופה, מאפשרת הבנה הדרגתית, יסודית ועמוקה יותר, ועבודה מודעת עם התכנים שצפים.
המפה האסטרולוגית מכילה כל כך הרבה אינפורמציה ורבדים, שלא ניתן להעמיק בכולם בפגישה אחת.

מודל 3 המפגשים – הוא מודל שבניתי כדי לענות על הצורך בתהליכי עומק וליווי, והוא בתעריף מיוחד. המפגשים בין שבועיים לאחת לחודש, כדי לשמור על הטריות של התהליך והזכרון רציף של התכנים. כמובן שניתן להגיע לעוד מפגשים ולמשיל ולהעמיק לפי הצורך.

קיימים כלים אסטרולוגיים נוספים לשימושים ספציפיים:

* מפה הוררית, המכונה גם ״מפת שאלה״, היא מעין זכוכית מגדלת לתוך השאלות היומיומיות ביותר. במפה זו ניתן לעשות
הבחנות לפרטים ספציפיים שלא תמיד ניתן לדלות ממפת הלידה, כמו מציאה של חפץ אבוד, או שאלה בנוגע לרכישת/מכירת בית או רכב,  שאלות בנוגע להסתברות שמאירוע מסוים יקרה קשר אהבה או התחלה של עבודה וכמעט כל נושא שאפשר לחשוב עליו. – כרגע, לא תמיד ניתן לענות על שאלות דחופות והשאלות יענו בזמן המפגש/שיחה שנקבע בהתאם לזמינות ביומן.

* בחירת מועדים לפי האסטרולוגיה – האסטרולוגיה פורטת את מקצבי איכויות הזמן השונות, ועל כן היא כלי מאוד עוצמתי לתכנון של דברים
ומציאת זמנים להתחלות של יוזמות שונות. ממש כמו חקלאי אשר זורע וקוצר בזמנים תואמים לאופי היבול שאותו הוא רוצה לגדל, כך רגע ההתחלה מהווה את מפת הלידה של מה שנזרע באותו הרגע, ומאפיין את הפוטנציאל שלו לגדול ולשגשג בפועלו. האסטרולוגיה של בחירת הזמן, או כפי שהיא מכונה בכתבים עבריים עתיקים ״מבחרים״,  מנסחת את השיקולים לבחירת זמנים מסוימים לאירועים מסוימים. ניתן למצוא זמנים תומכים לכל דבר תחת השמש, מהתחלה של עסק לזמן עבור חתונה ואפילו זמנים אשר תומכים בפוריות.

* ייעוץ זוגי והצלבת מפות –  כלים אסטרולוגיים המאפשרים לבחון קשרים בין אנשים, והמשמשים בעיקר לניתוח קשרים
רומנטיים, אך ניתן לנתח באמצעותם כל קשר בין אישי, כמו לדוגמא קשר של הורה וילד, או קשר עם שותף עסקי או אפילו קשרים מורכבים יותר
הכוללים מספר גדול יותר של אנשים. 
שני הכלים האסטרולוגיים העיקריים לניתוחים אלה הם הצלבת המפות, טכניקה המכונה באנגלית ״סינסטרי״ (synastry), ויצירת מפה חדשה משני מפות המכונה באנגלית ״קומפוזיט״ (composite).
ייעוץ והכוונה זוגית מסתמכת על המפות האישיות של בני הזוג ומנסחת קודם כל את המפות בנפרד, כדי לאפיין את הפוטנציאליים והצרכים של כל אחד מבני הזוג. לאחר מכן, נעשית ההצלבה של המפות ובעזרת מפת הקומפוזיט של בני הזוג נעשה ניסוח האופי של הקשר הזוגי.
כוחו של ייעוץ כזה, בדומה לכוח של ייעוץ אישי, בכך שהוא מאפשר פרספקטיבה גבוהה, ניסוח והבנה של המרכיבים הפועלים בקשר, המאפשר תנועה לעבר זוגיות מודעת ובוגרת, ולא רק משחק של השלכות.
המפגש תומך ביכולת של האחד להבין את אישיותו של השני, נטיותיו, צרכיו וכדומה, באמצעות מקור שלישי ואובייקטיבי, ולאחר מכן הוא מאפשר ניסוח של האופי ורבדי הקשרים בין בני הזוג; המקומות שבהם יש זרימה טבעית וחפיפה של
צרכים והמקומות שבהם יש נטייה למתחים וקשיים. הקריאה תנסח את האופנים שבהם ניתן לפשר ולגשר על פערים ומתחים ולחזק את המשאבים של הקשר.

* שינוי מיקום ומעברים בין ארצות וערים – כלים אסטרולוגיים אשר עוזרים לבדוק היכן בעולם מפת הלידה נתמכת ביותר או היכן מגמה
מסוימת תיתמך או תתמוך? ביותר (כמו הצלחה בקריירה, לימודים רומנטיקה וכדומה) ולתכנן בהתאם את שינוי המיקום, או אפילו טיול קצר .

* חיזוי – מבנה האישיות על ציר הזמן:
מימד החיזוי וההבנה של תהליכי התקופה ומגמות עתידיות, בדר״כ משתלב בחלק האחרון של המפגש. אך ניתן גם לקבוע פגישה שעיקרה חיזוי ויצירת אסטרטגיה עתידית. בפגישה זו מקבל האדם פרספקטיבת זמן המאפשרת לו לראות כיצד הפוטנציאל של מפת הלידה מתבטא כתהליך התפתחות, איזה תהליכים הוא עבר ואיזה יעבור בטווח הרחוק והקרוב.
ההתעסקות בחיזוי מורכבת מאוד והיא איננה מיועדת לנבא את התגשמותם הספציפית של האירועים אלא את מאפייניהם המהותיים; המיקוד הוא על איכות התהליך, באיזה תחום הוא עובר ומה הוא מבשר ברמת התוכן.
 אין אסטרולוג שיכול במאה האחוזים לנבא את ההתגשמות הספציפית של אירוע.  ברוב המקרים קיים טווח רחב של חופש מצד האדם לכוון את המימוש ולהלביש את החוויה בבגדים אשר תואמים לצרכיו.
אופי החיזוי בקריאה נועד כדי לתת לאדם הרגשה של התהליך בו הוא נמצא, לאיזה דברים יש לצפות ברמת "מזג האוויר" של חייו וכיצד
לנצל את גלי הזמן למקסימום, כדי לנווט בתוכם להגשמה הגבוהה ביותר עבורו.

הכלים האסטרולוגיים לחיזוי הם רבים מאוד:
שיטות קידום שונות (Progressions, Directions);
מגוון של שיטות עתיקות המכונות ״שליטי זמן״ (Time Lords) המאפשרות התבוננות על תקופות גדולות ופרקי חיים רחבים יותר ופחות; מפות חזרת שמש וירח (Solar/Lunar Return) המאפשרים חיזוי מגמות לשנה הקרובה ולחודשים משמעותיים בתוכה;
שיטת המעברים (Transits) אשר ממקדת את המגמות ואת זמני הפעלתן.
בדרך כלל, שיטות אלה משולבות כדי לקבל רמות שונות של אינפורמציה על תהליכי הזמן, אך ניתן, למשל, להגיע לייעוץ שיתמקד בעיקר במפת
חזרת השמש כדי לאפיין את מגמות השנה.

* מפת חזרת השמש – המפה השנתית מתחילה ביום ההולדת ותקפה עד ליום ההולדת הבא, כמו במפת לידה. מפה זו מהווה מפת לידה לשנה שלמה והיא טומנת בתוכה את החוויות המובטחות לשנה.
 לחיזוי על בסיס מפה זו מומלץ להגיע סביב זמן יום ההולדת, עם העדפה לכמה ימים לפני כדי שניתן יהיה להתכוונן למגמות שבפתח. זאת כדי להשפיע ולכוון את מגמות השנה, או להסיט השפעות פחות נעימות הצפויות להגיע. על בסיס מפת חזרת השמש ניתן גם לראות איפה בעולם כדאי לחגוג את יום ההולדת כדי לנתב את מוקדי המפה, או לתמוך במגמות רצויות. למטרה זו כדאי להגיע לפחות חודש לפני יום ההולדת כדי שיהיה זמן לתכנן את הנסיעה.

לתיאום פגישה:
אנא הכינו מראש את נתוני הלידה : תאריך ,שעה ,מקום.
ניתן לבקש את שעת הלידה במשרד לרישום אוכלוסין בטל – 3450*
בהיעדר שעת לידה, אפשר לנסות ׳לשחזר׳ את השעה דרך כיול תאריכים משמעותיים בחיים.
 שחזור שעת הלידה מצריך ידיעה של טווח עד שעתיים סביב שעת הלידה המוערכת. עלות השחזור היא תוספת של 250 ש"ח
 למחיר המפגש.
עלות שחזור ללא מפגש – 350 ש״ח

זמן הפגישה הוא שעה וחצי.

לעלויות וקביעת מפגש ניתן להיכנס ליומן בקישור זה
*כרגע המפגשים מתקיימים רק בימי חמישי והתפוסה הגבוהה מקשה על קבלה של מקרים דחופים.
אם יש צורך במפגש דחוף או שיש רצון לקדם את המפגש, בבקשה לציין זאת בהערות המערכת ותעודכנו לכשתתפנה משבצת מוקדמת יותר עבורכם.

ניתן גם ליצור קשר

בטלפון 0528500797, דרך וואצאפ, או במייל ofekx@zahav.net.il

 אשמח לענות על כל שאלה.

מיכאל אופק.