לימודי אסטרולוגיה למתחילים עם מיכאל אופק

המחזור הבא מתוכנן להיפתח בחודש פברואר 2023
המעוניינים מוזמנים להרשם בטופס זה (או כאן) ולקבל עדכון בקרוב לגבי תאריך וזמני הקורס, ושאר הפרטים.


לכל שאלה מוזמנים ליצור קשר כאן

ניתן גם לרכוש את הקורס השלם המוקלט וללמוד בקצב שלכם, פרטים למטה >>

על הקורס:

יסודות האסטרולוגיה הוא קורס מקיף במיוחד, אשר מבוסס על מחקר ארוך לשורשי השפה האסטרולוגית והתפתחותה עד לימינו.
הקורס מניח את היסודות המרכזיים של השפה ומבסס בקפידה את עקרונותיהם המהותיים. הידע הנלמד מגשר בין גישות, מושגים וטכניקות של זרמים שונים בהתפתחות השפה בהיסטוריה; מהאסטרולוגיה העתיקה המצרית/יוונית (הלניסטית) דרך ימי הביניים והרנסנס ועד לזרמים המודרניים של תקופתנו.

הקורס מיועד למתחילים ולאלה הרוצים להעמיק את הלימוד. משתתפי הקורס ירכשו את הידע והכלים תוך כדי עבודה מעמיקה עם מפת הלידה שלהם, כדי להבטיח תהליך של לימוד אישי והתנסות חווייתית ישירה.

כל הפרטים:

מקורות האסטרולוגיה הם אומנם אפופי מסתורין, אך המעיין הנובע של חכמתה מלווה את האנושות משחר ההיסטוריה.
השומרים, הבבלים, המצרים, היוונים והפרסים ועוד עשרות עמים מסביב לעולם, אימצו אותה ולמדו אותה ביראת כבוד. היא הייתה נחלתם של חכמים מלומדים מהידועים והחשובים לאורך ההיסטוריה מאפלטון ותלמי ועד לקפלר וניוטון, היא ייעצה למלכים וקיסרים ונשאה על כתפייה גורלן של אימפריות שלמות.
בתקופה העתיקה נחשבה האסטרולוגיה לאם כל המדעים והציר המרכזי של תורות הידע הנסתר, ביחד אם אחיותיה העתיקות האלכימיה והמאגיה/תאורגיה, עקרונותיה היוו בסיס לדתות שלמות. היום בזכות גילויים היסטוריים ותרגומים חדשים של כתבים עתיקים במיוחד, האסטרולוגיה העתיקה והשלמה צפה מחדש וחכמתה האמתית חוזרת להיות נחלת האנושות.

השפה האסטרולוגית מלווה את האנושות מזה אלפי שנים והיא מייצגת את אחד מגופי הידע המשמעותיים והמשפיעים ביותר על התרבות והמחשבה בעת העתיקה. האסטרולוגיה קשורה באופן ישיר לתפיסת העולם הפילוסופית, המדעית, הדתית והמיסטית של אותם הזמנים והיא מהווה את הקשר לשורשי התהייה האנושית לגבי מבנה היקום ומקום האדם בתוכו.

ברמתה המהותית ביותר מהווה האסטרולוגיה את ההיבט היישומי של דוקטרינה קוסמולוגית ומטפיזית עתיקת יומין אשר מנסחת את עקרונות הבריאה ורבדיה השונים. היא מספרת סיפור קדום אשר הועבר מתרבות לתרבות, ועל אף שהוטמע בתוך דתות והוצא מהקשרו לא פעם דרך שימושים ״נחותים״ למיניהם, הצליח לשמור על שלמותו באופן יחסי ולהגיע עד לתקופתנו שבא הוא כה רלוונטי. בשני העשורים האחרונים, הידע המקורי מתחיל לצוף חזרה לתודעת האנושות, מתפרסמים תרגומים של כתבי מקור ששרדו, חלקם ביוונית עתיקה מהתקופה ההלניסטית, חלקם כתבים מאוחרים יותר מימי הביניים אשר תורגמו מערבית, פרסית ועברית, וחלקם תרגומים מלטינית מתקופת הרנסנס ואחריה.

הכתבים העתיקים מתחילים להראות תמונה חדשה ומרגשת של המדע האבוד, המסורת המקורית עשירה יותר מכפי שאסטרולוגים וחוקרים יכלו לתאר לעצמם והשלכותיה על התרבויות העתיקות ועל ההתפתחות ההיסטורית, מבחינה תאולוגית, פילוסופית וקוסמולוגית הם אדירות. ביחס לאסטרולוגיה המודרנית אשר מבוססת על רסיסים מהמסורת המקורית (שחלקם עוותו ויצאו מהקשרם עם הזמן), המסורת העתיקה היא בעלת יסודות ברורים פיזיים ומטפיזיים, מה שנחשף עד כה מהדוקטרינה העתיקה מראה שהיא בעלת שלמות פנימית היקפית, אלגנטית ומערכתית באופן מעורר השראה, כך שכל גורם שוכן כאיבר בתוך המערכת כמו במערכת ביולוגית. היופי והארגון הפילוסופי והסימבולי של השפה מצביעים על מקור עתיק יומין שלם ועשיר. הכתבים חושפים שפע אדיר של טכניקות ומושגים אשר מחוברים באופן ישיר לעקרונות היסוד המטפיזיים ומאפשרים סוף סוף הבנה עמוקה באמת של השפה ושל העקרונות המנחים את אמנות הפרשנות.

אז מהי האסטרולוגיה בעצם?

האסטרולוגיה היא מודל של הכוחות המניעים את הבריאה ומשקפים את התוכן והמקצב המפעם של החיים.
היא משרתת ככלי עזר לניווט מודע בעולם וכשפה המאפשרת הבנה עמוקה של הנפש, הנשמה והיקום.

מעבר לכל מה שאדם ממוצע יודע על האסטרולוגיה, אשר בדר"כ מסתכם בקריאת ההורוסקופ שבעיתון, האסטרולוגיה היא שפה עשירה בצורה בלתי רגילה והיא מצליחה באופן מאוד מיוחד ללכוד, להבחין ולהגדיר את הכוחות אשר מניעים את העולם על כל רבדיו. האסטרולוגיה היא מערכת מורכבת של סמלים, אשר מתארים את יחסי הגומלין, מערך הכוחות והתהליכים של עולם התופעות על היבטיו הגלויים והסמויים. מתוכה השימוש המפותח והמשמעותי ביותר עבורנו הוא השתקפות המערכת על נפש האדם והיבטי חייו השונים.

הכוכבים לא משפיעים על האדם, כפי שהמחוגים בשעון לא משפיעים על הזמן, אך כמו המחוגים בשעון הכוכבים מורים דבר מה, הם משקפים תהליך, הם מראים באופן חיצוני על כוחות ואיכויות פנימיים אשר נמצאים בלב האריג של המציאות והם לא יותר מחוצה לנו מאשר הם בתוכנו.

"בהסתכלות למטה אני רואה למעלה, בהסתכלות למעלה אני רואה למטה" [טיכו ברהה (1546-1601)]

החוויה הארצית והחוויה השמימית אחת היא. שתיהן כפופות לאותם הכוחות ולכן משתקפות אחת בשנייה. ראיית העולם האסטרולוגית תופסת את היקום כישות חיה ונושמת בעלת אינטליגנציה וכוונה התפתחותית. האסטרולוגיה מפיחה חיים ומשמעות בגורמי העולם השונים וצירופיהם הייחודיים, היא מהווה גישה הוליסטית אשר מגשרת בין תהליכים פנימיים וחיצוניים ומאפשרת חיבור והבנה מהותית של המתרחש. ידיעת השפה האסטרולוגית מפתחת חוויה מודעת וערנות גבוהה ועוזרת לאדם לפעול באופן מודע במערכת החיים התבונית שהוא חלק ממנה.
* מעוניינים לשמוע עוד על מהי אסטרולוגיה, מוזמנים להאזין לשיחה מוקלטת בנושא כאן

התרומה של לימוד השפה האסטרולוגית

אסטרולוגיה מעשירה את התפיסה של העקרונות הפעילים בחיינו ובעולם ולכן מהווה כלי עצמתי ויוצא דופן להתפתחות נפשית ורוחנית, היא נותנת פרספקטיבה מעצימה לחוויה האישית ומתקפת ומגדירה תחושות ומהוויים פנימיים ואת הקשר שלהם לנסיבות החיים החיצוניות. הבנת דפוסי ומרכיבי האישיות וסביבת החיים לדקויותיהן מעוררת חוויה מודעת שלהם. הבנה זו מאחדת אותנו באופן פעיל עם מהותנו וגורלנו, עוזרת לנו להתעורר לאמיתי ולאותנטי של יישותינו, למצוא את הייעוד שלנו ולעשות את האינטגרציה הטובה ביותר עם המציאות הסובבת אותנו.
מעבר לכוח של הבנת המפה האישית, לידע האסטרולוגי ישנם אין ספור שימושים והוא יכול להיות לעזר בהמון תחומים, כמו למשל כעזר למטפלים אשר רוצים להבין ולאבחן לעומק את מטופליהם כדי לדעת להתאים את הטיפול אליהם וכדי לעזור להם לחיות חיים מודעים יותר.

מפת לידה אסטרולוגית היא כמו צילום רנטגן של הנפש, דרכה מתאפשרת הצצה לתוך הדינמיקה האינטימית ביותר של הנשמה בחיבור עם עולם החומר. המפה משמשת כמפתח לפיצוח קוד החוויה האישית, היא מאפשרת מבט-על רחב של תמונת חיינו ומתוך כך את היכולת לראות את הגורמים, המקצבים והמחזורים של תהליך ההתהוות של נסיבות חיינו, בכל תחום של פעילות.

לימוד השפה האסטרולוגית הוא קודם כל מסע אישי. דרך השפה אנו לומדים על עצמינו ודרך עצמינו אנו לומדים את השפה, הלימוד וההבנה של תמונת היקום האישית שלנו (מפת הלידה) לא רק חושפת את הקשר הייחודי והפרטי שלנו עם העולם, אך גם הופכת ממשק שדרכו אנו מבינים את המציאות האוניברסלית והעל-אישית של החיים.

השפה האסטרולוגית מאפשרת לנו לקחת צעד אחורה מתוך הקורים המסועפים של הכוחות אשר יוצרים את המציאות, ולרכוש ראיה רחבה יותר ופרספקטיבה גבוהה שבה 'ההתייחסות העצמית' היא כבר לא הקריטריון היחיד שדרכו אנו שופטים דברים. מנקודת מבט גבוהה זו אנו מוצאים את הדרך לחופש אמתי.

לבסוף, רכישת שפת האסטרולוגיה מאפשרת לקרוא את שורות החיים כפי שהן מתהוות ברמה המהותית ביותר. האסטרולוגיה נותנת שם לתכונות של מציאות, לאיכות ולתוכן של חוויה. היא מארגנת את העקרונות והמרכיבים של החוויה בצורה עקבית, מערכתית, מדויקת ומופלאה ויוצרת הקשרים שלא ניתן היה לראות קודם לכן. כאשר אנו מתעוררים לתפיסה של הדפוסים והקשרים הפנימיים של המערכת שבה אנו חיים, לא נותר אלא לחוות אותם בהשתהות ובהבנה כי זו השתקפות של כוח בעל אינטליגנציה אדירה, מסדרת ומכוונת, אשר קיימת כתשתית לפעילות רשת החיים.
רק אז אנו באמת יכולים להיות שותפים מודעים של אינטליגנציה זו, להבינה ולשקפה בחיינו. זו הייתה השאיפה האמתית של מייסדי האמנות העתיקה, להבין ולחבור לתודעה הנצחית המניעה את העולם ולשחרר את רוחם מהצמדות לכוחות המשתנים המעצבים את עולם החומר.

מטרת קורס יסודות האסטרולוגיה

הקורס מלמד את השפה הבסיסית של האסטרולוגיה, מנקודת מבט פילוסופית תאורטית ויישומית, בהסתמך על המקורות העתיקים. מטרת הקורס לאמן את המשתתפים לשלוט בפרשנות אסטרולוגית מהימנה ומדויקת. הקורס מעוצב באופן המאפשר מגע ישיר וחוויתי עם התכנים, דרך עבודה עם מפה הלידה האישית ומפות של קרובים. כך הופך הקורס להיות במקביל מסע לשורשי השפה האסטרולוגית והעקרונות האוניברסליים ומסע לגילוי אישי, פנימי וחיצוני, נפשי ורוחני.

בלימוד השפה יש חשיבות עליונה לשלב בניית הבסיס. קורס יסודות האסטרולוגיה בונה את הבסיס מאפס על ידי העמקה בעקרונות הטהורים ביותר, הצבת היסודות נעשית באופן שיטתי ועקבי מתוך סינתזה של המקורות העתיקים עצמם. בקורס ילמדו מודלים, מושגים וטכניקות מהאסטרולוגיה העתיקה, אשר ברובן לא ידועים לאסטרולוג המודרני (בחלק מהטכניקות לא נעשה שימוש מזה 2000 שנה!) וזאת מבלי לזנוח את הפרספקטיבה המודרנית ואת הגילויים האחרונים.

"..אלה העוסקים בחיזוי העתיד והאמת, משיגים נשמה חופשיה ולא משועבדת, הם חושבים מעט על עושר, הם אינם רודפים בעיקשות אחר תקווה או מפחדים ממוות, אלא חיים את חייהם ללא הפרעה ע"י אימון הנשמה מבעוד מועד להיות בטוחה בעצמה. הם אינם מפריזים בשמחה כאשר טוב, ולא שוקעים בדיכאון בעת רעה, אלא מסופקים מהקיים.
חיים בהשלמה עם מה שנקרא בדרכם, הם מבססים עצמם כחיילי הגורל. "

 ~ האסטרולוג היווני וטיוס ואלאנס (המאה-2 לספירה)

מבנה הקורס

הקורס יתקיים און-ליין דרך פלטפורמת זום.
משך הקורס השלם הוא 9 חודשים והוא מונה 36 מפגשים שבועיים. אורך המפגשים הוא כ-2.5 שעות.
תינתן גם אפשרות למפגשים פרונטליים פעם בכמה זמן, בהתאם לרצון המשתתפים.

הקורס מחולק לשני סמסטרים:

חלק א׳השפה האסטרולוגית הבסיסית – ארבעת היסודות המרכזיים
סמסטר זה מרכז את המרכיבים המהותיים ביותר של השפה האסטרולוגית
ואת המקורות המטפיזיים והקוסמולוגיים שלהם, ונוגע בשלבים הראשונים של קריאת מפה.
חלק ב׳אמנות פרשנות המפה – טכניקות שונות להסתכלות על מפת לידה
סמסטר זה מרכז את הגישות והכלים לפרשנות אסטרולוגית מעמיקה של מפת הלידה.
חלק זה משלב עקרונות לפיענוח מימדי המפה השונים, עם התייחסות למנעד הרבדים הנפשיים ונסיבות החיים.


תוכנית הלימודים המפורטת – קורס יסודות האסטרולוגיה:

חלק א׳ – השפה האסטרולוגית הבסיסית – ארבעת היסודות המרכזיים:

הקדמה ורקע כללי – חוטים במארג הבריאה, מבוא לקוסמולוגיה ומטפיזיקה עתיקה
(על נושאים אלה נדון בעיקר בשיעורים הראשונים והם יורחבו במשך הקורס בהתאם לנושאים הרלוונטיים)

– שורשי השפה האסטרולוגית – סוגים, זרמים ושימושים.
– האסטרולוגיה כתשתית מבנה היקום – ההיררכיה המטפיזית של הקוסמוס (קוסמולוגיה).
– האסטרולוגיה כמטפיזיקה ישומית – הפילוסופיה של עולם ה׳צורות׳ והתגשמותן בחומר.
– ה"אנימה מונדי" (נשמת העולם) – הקשר המהותי וההשתקפות של מבנה העולם בנשמת האדם.
– היקום התבוני ורעיונות של 'גורל', 'יעוד' ובחירה – כללי המשחק בחוויה הארצית.

1) כוכבים – העקרונות הפעילים סקירת הארכיטיפים של כוכבי הלכת.
אוריינטציה אסטרונומית – הבנת השכונה הקוסמית.
גלופות וסמלי הכוכבים – מקורם ומשמעותם.
השמש והירח – שליטי החיים הראשיים.
כוכבים יומיים וליליים הדוקטרינה העתיקה של מולד יום ולילה.
הכוכבים והקשר שלהם לארבעת היסודות והאיכויות האריסטוטליים.
הבנת דרכי הפעולה של הכוכבים כגורמים נפשיים וביטויים אוניברסליים.
טבלת העוצמה המהותית – יחסי השליטה של הכוכבים על המזלות ומקומות הכוח והחולשה.
צורה וחומר עוצמה מהותית של כוכב במזלות מול עוצמה ׳נסיבתית׳ בבתים.

2) מזלות מימד איכויות הזמן הבנת המחזור השנתי לחלקיו, 12 העקרונות היצירתיים.
אוריינטציה אסטרונומית – חגורת ה'צורות' העתיקה.
ראייה של המזלות כתהליך מהותי של כל ביטוי בעולם התופעות.
חלוקת המזלות למרכיביהם:
הטטראקסיס שימוש במודל מתמטי של פיתגורס להמחשת החלוקות ותתי החלוקות:
>
חלוקה לקטביםהפיצול הראשוןהנשימה והנשיפה של היקום, טיפוסים מופנמים ומוחצנים.
>
שלושת האיכויות אופני הפעולה שלושת הכוחות כבסיס פעיל לתהליכי החיים.
>
ארבעת היסודות – הפוטנציאל החומרי היסטוריה והתפתחות ,שימושים ברפואה ובאבחון אופי.
האינטראקציה בין המזלות כמערכת סגורה וחיבורן לכוכבים ביחסי השליטה דרך
מפת בריאת העולם (Thema Mundi).

3) בתים מימדי החוויה הארציתסביבת החיים, תחומי ביטוי מוחשיים.
אוריינטציה אסטרונומית – ההשלכה האסטרונומית של כדור הארץ.
מהם הבתים, הצגה של שיטות בתים שונות ,היסטוריה ושימוש באבחון וחיזוי.
הבנת מוקדי זוויותיתדות המפה: האופק , רום השמיים ,השקיעה ,נקודת חצות.
סינתזה בין שיטת בתים רבעונית לשיטת הבתים המלאים.
רבדי הבתים כביטויים נסיבתיים חיצוניים וכמבנה האישיות ודחפיה.
ארבעת רבעי המפה כארבעת סיבות החיים של אריסטו.
סוגי בתים והחלוקות השונות מדד של כמות לעומת איכות.

4) היבטים – דוקטרינה האופטית, יחסי הגומלין בין הכוכבים, החיווט הפנימי של הנפש.
מהם היבטים (אספקטים)היסטוריה ושימושים.
הסבר ההיבטים לפי מפת הבריאה -THEMA MUNDI.
ההיבטים השונים והדינמיקה שהם יוצרים באישיות ובחוויה עם העולם.
שילוב עם פרספקטיבה נומרולוגית וגאומטריה קדושה, באשר לתדר הביטוי של ההיבטים השונים.
תתי ההבדלים בפרשנות היבטים נסגרים ונפתחים, ימניים ושמאליים, מתקרבים ומתרחקים התהליך התפתחותי והיררכיית השליטה.

חלק ב׳ – אמנות פרשנות המפה טכניקות שונות להסתכלות על מפת לידה:

מאנליזה לסינטזה:

איך לגשת למפה ולסווג אותה למרכיביה, שיטות שקילה שונות והסתכלות רחבה.
ריכוזים ומשקלים במפה, דומיננטיות של יסוד, איכות, המיספירה.
טכניקות אוניברסליות וספציפיות.
– עקרונות פרשנות, טכניקות, גישות ומפתחות זהב מן המסורת .
מציאת שליטי המפה – שיטות שונות למציאת השליטים המרכזיים של החיים.
מציאת השלד המרכזי – גישת שלושת השאלות.
איך לדלות פרטים ולמקד פרשנות, שילוב של טכניקות עתיקות ומודרניות להבנת תחומי החיים השונים אצל האדם
– תרגול עם מפות של משתתפי הקורס ו/או של אורחים שיגיעו למטרה זו.

*חוץ מנגיעות כלליות, נושא החיזוי לא ילומד בקורס זה, אלא רק בקורס ההמשך למתקדמים.

למעוניינים, ניתן להמשיך במסלול להסמכה מקצועית בארגון האסטרולוגיה העולמי NCGR

הקורס מועבר באופן ויזואלי בעזרת מצגות. השיעורים מוקלטים ומועלים מידי שבוע לאתר כדי לאפשר חזרה על החומר.
תינתן גם רשימת ספרים המומלצים לתהליך הלימוד במקביל לקורס.
בנוסף התלמידים יקבלו תוכנה ליצירת מפות (בשיעורים יינתן הסבר על הפעלתה)

תאריך הפתיחה של המחזור הקרוב הוא יולי 2022
תאריך ושעות הקורס יפורסמו בקרוב.

המעוניינים מוזמנים להרשם כאן ולקבל עדכון לגבי תאריך וזמני הקורס, ושאר הפרטים.

עלות הקורס:

העלות הקורס המלא היא 6750 שׁ״ח.
ניתן לחלק ל-9 תשלומים חודשיים בסך – 750 ש״ח.
הנחה של 7% ממחיר הקורס תינתן לנרשמים בהרשמה מוקדמת (עד סוף יוני).

להרשמה ופרטים נוספים צרו קשר בטלפון או בהודעת וואצאפ -0528500797
או דרך טופס זה:

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

תוכן ההודעה

רכישה של הקורס המוקלט:

למעוניינים ללמוד לבד ובקצב אישי, ניתן לרכוש את הקורס המוקלט.
לרוכשים ישלח קישור לתיקייה ובה הקלטות וידאו של כל השיעורים, כולל מצגות, דפי חלוקה וסיכומי שיעור.
רוכשי הקורס המוקלט יוכלו לשאול שאלות בהתכתבות במשך תקופת הלימוד.
ניתן לרכוש את הקורס המוקלט המלא בעלות של 5200 ש״ח
או פר סמסטר בעלות של 2600 ש״ח
כדי להבהיר נקודות ולשאול שאלות על החומר הנלמד, ניתן גם להוסיף מפגשים פרטיים בהתאם לצורך. עלות מפגש פרטי 300 ש״ח (שעה וחצי).
את התשלום ניתן להעביר דרך ביט או פייבוקס (למספר שלמטה), או העברה בנקאית.

המלצות מתלמידים שהשתתפו בקורסי העבר:

——————————————————————————————————————————————————————-

שמי מיכל, 32, בימאית, כוראוגרפית ומתעניינת מאד בנפש האדם. עברתי תחת ידם של מורים רבים בחיי ומעטים זכו להשפיע עלי כמו מיכאל.
קורס האסטרולוגיה שלו מעמיק, מרתק, מכסה רבדים רבים, ועושה חשק לעוד. מיכאל הוא איש צנוע (למרות טלאיותו), בעל ידע עצום במגוון תחומים, שאת כולם הוא משלב באופן מבריק בתוך לימודי האסטרולוגיה.
הוא  נותן המון מעצמו בקורסים, יש לו סבלנות להסביר קונספטים מורכבים וכל דבר שדורש הבנה, והוא נותן יחס אישי לכל אחד ואחד מתלמידיו. מומלץ מאד! זה קורס משנה חיים.

אם תרצו לשמוע ממני אישית על תוכן ועל הקורס אשמח לעשות זאת. טל':052-2265-304

——————————————————————————————————————————————————————–

אחרי שנים של חיפושים, ללא כיוון מוגדר אלא פשוט הליכה לכיוון הדבר שמרגיש נכון, ואחרי שכבר אמרתי לעצמי שאפשר לנוח כי נראה שמצאתי כבר את כל התשובות, פתאום הכרתי את מיכאל…
אחרי שיחה די קצרה הבנתי שהוא מחזיק בלא מעט מפתחות שיעזרו לי למקד את החיפוש ולהבין שלא רק שלא מצאתי אלא שאפילו לא התחלתי את המסע. המחשבה שרק עכשיו אני מתחיל לקרוא לדברים בשמם ולהגדיר לעצמי את עצמי בדרך שלא ראיתי אותי אף פעם, מרגשת אותי כל פעם מחדש, תחושה שעדיין מעבירה בי צמרמורת בכל פעם שאני נזכר בנקודת ההתחלה של המסע האין סופי.

מוזר לי לחשוב על עצמי לפני המפגש עם אסטרולוגיה בכלל ועם מיכאל בפרט. שנים שלא הצלחתי לבטא תחושות ורגשות וחייתי עם ההרגשה שמילים פשוט ריקות ויבשות ושלמדנו שפה כדי להעביר מסר מאוד בסיסי ללא צבעים וחיות ופתאום בשלב מאוחר בחיי אני לומד את עולם הסמלים האסטרולוגי ואני יכול להסביר את עצמי בעזרת מילה אחת בלבד שמכסה מרקם כל כך עשיר של דימויים.
אני מחשיב את עצמי כאדם מאוד פרקטי, בעל שכל "ישר" שחושד בכל דבר שאי אפשר להחזיק בידיים או להבין אינטלקטואלית ואסטרולוגיה פשוט מוכיחה לי יום יום שהיא דבר חי ונושם שעובד במדויק אם יש  את הכלים הנכונים להשתמש בה.

לפי דעתי השימוש בשפה חשוב כמעט כמו השפה עצמה אם לא יותר ובמקום הזה מיכאל  פשוט חונן ביכולת ובידע אין סופי ולפי דעתי הוא אחת האוטוריטות בארץ בכל הקשור לאסטרולוגיה עתיקה, שלא כלכך נפוצה בארץ ובכלל, וללימוד השפה האסטרולוגית הכל כך עשירה.
אני ממליץ בחום לכל מי שמתעניין בהבנת המוטוריקה העדינה של סיבות היקום ללמוד את השפה ולנסות להגיע למקורות בנייתה בלי לאבד את מהותה מכל המתווכים שבדרך.
מיכאל פשוט נותן את התשובה הכי קרובה לכתבים העתיקים, לאסטרולוגיה הלניסטית וכל הקשור לעולם הקסום הזה.
שיהיה בהצלחה או כמו שאומרים אצלינו, מי ייתן ויופיטר יאיר לכם את הדרך… (אולי יום אחד תבינו).

עומר

——————————————————————————————————————————————————————–

מיכאל היקר,

הלימוד אצלך נשאר ומלווה אותי עד היום למרות שעברו 5 שנים.
מה שנתת לי זה מה שמורה אמיתי נותן לתלמיד וזו הסקרנות להמשיך וללמוד!
בזכות האמון שנתת בי קראתי מפות לידה ופגשתי אנשים מדהימים וכמובן למדתי
המון על עצמי, איפה צריך לתת עבודה ואיפה צריך להרפות.
היית שם כיועץ טוב ומרגיע, מסביר את הקושי ונותן הגדרה לאי סדר…
תמיד אשמח לשמוע ממך עוד ועוד עוד על אסטרולוגיה ועל תובנות חדשות שאתה מקבל.

מחכה לספר שלך
באהבה רבה
שירה

——————————————————————————————————————————————————————–

שמי נגה מחדרה ואני כבר ילדה גדולה.
אני משתדלת ללמוד ולהעשיר את חיי בתחומים שונים.
ככה פתאום… בתוך החיים, העבודה, המשפחה, העיסוקים והמטלות, לפני כשנה החלטתי ללמוד אסטרולוגיה.
כשחיפשתי מורה לאסטרולוגיה ידעתי שהכי חשוב לי במורה שתהיה לו את היכולת להעביר לי מידע באופן שיגרום לי לחוות למידה מעניינת, סוחפת, מזינה, אחרת …
לאסטרולוג מיכאל אופק יש את החוכמה, התבונה, הידע נרחב, והתשוקה לעיסוקו.
כל מה שיכולתי לייחל ממורה.
אני מחכה לשיעורים השבועיים, שממלאים אותי באור חדש של ידע ושמחה שאני זוכה ללמוד מאסטרולוג מבריק שמאפשר לי ללמוד את רזי האסטרולוגיה.

——————————————————————————————————————————————————————–

מיכאל מורי היקר שלום!

חשוב היה לכתוב לך ולספר עד כמה השפיע עליי לטובה קורס האסטרולוגיה בו נטלתי חלק. העומק והחכמה בהם העברת את תכני הקורס הפכו את הסמלים האסטרולוגים לחלק מחיי. תובנות מהקורס מלוות אותי בכל יום! ואני כבר משתוקק להגיע אל קורס ההמשך בשנה הבאה.
יישר כוח – אתה אדם מדהים ואני מודה ליקום על שהזדמן לי ללמוד איתך…

אלכס.

——————————————————————————————————————————————————————–

שמי אמיר ואני לומד אסטרולוגיה אצל מיכאל למעלה מחצי שנה. הסיפור שלי עם אסטרולוגיה הוא קצת שונה מרוב האנשים שלומדים אסטרולוגיה:
עד לפני הקורס בכלל לא הייתי בעניין. למעשה, כשפגשתי לראשונה את מיכאל הרמתי גבה כשהוא אמר לי שהוא אסטרולוג. עבורי, אסטרולוגיה נעה בין חוסר הגיון לשרלטנות.

ובעצם, לא רציתי ללמוד אסטרולוגיה. הגעתי לערב המבוא רק כי הערכתי את מיכאל ורציתי לשמוע אותו. אח"כ המשכתי להגיע כי מיכאל היה מעניין וכי הוא מורה מצויין (אני מורה טוב מאוד מתחום אחר – ואני יודע לזהות ולהינות ממורים טובים), וגם כי ההתחלה הייתה יותר פילוסופיה ואסטרונומיה (ולי יש תואר ראשון בפיסיקה ותואר שני בפילוסופיה – ועדיין מיכאל יכל לחדש לי דברים בתחום באופן שהפליא אותי כיצד אדם למד כ"כ הרבה בצורה אוטודידקטית).

מה שהפתיע אותי לחלוטין, זה המהירות שבה נשביתי בדיוק וביופי של אסטרולוגיה. קשה לי למצוא לזה הסבר הגיוני(די ויתרתי על הנסיון להסביר), אבל  הדהים אותי לראות עד כמה אסטרולוגיה עובדת. וחברים, היא עובדת באופן מדהים.

היום, חצי שנה לאחר תחילת הקורס, אני מעמיק באסטרולוגיה באופן יום יומי. קורא, לומד, פותח מפות לחברים ואפילו עשיתי קריאה לאדם זר (הייתה פגישה מדהימה ומרגשת).
אני מאוד שמח שנפתח בפני שער מופלא לעולם שלא הכרתי ולא חשבתי שאתעניין בו, ולמיכאל יש חלק גדול בעניין.
הידע שלו, החכמה שלו, הנסיון, דרך ההסתכלות שלו על הדברים – אני בטוח שאם הייתי לומד אסטרולוגיה עם מישהו אחר, לא הייתי מצליח לראות את העומק של הנושא הזה. לדעתי, למרות שלא למדתי אצל אף אחד אחר, מיכאל הוא אחד המורים הטובים בארץ ללימוד אסטרולוגיה.

תודה
אמיר

——————————————————————————————————————————————————————–

היי מיכאל,

אני זוכרת את המשפט בו פתחת את שיעור האסטרולוגיה הראשון בו נכחתי:
"as above so below", (פינקהאוס- דרמקוט, אוגוסט 2009)
המשפט הזה תימצת את תחושותיי עד אותו יום להן לא היה לי הסבר.
מאותו הרגע בלעתי בשקיקה כל מילה שאמרת וביכולתה היה לשים מעט הגיון, סדר ובעיקר מהות,
בתחושה שהייתה לי תמיד, כי האסטרולוגיה היא הדרך להבין את העולם הזה ואת האנשים שבו.
פתאום ראיתי הכל דרך הכוכבים…
אז רציתי עוד ועוד, ממך ומהידע הנרחב והמרתק שבאמתחתך,
התהפנטתי מהאופן בו אתה מעביר אותו בעוצמה מרגשת ומרתקת כמו שאתה חי אותו.
הקורס הקנה לי ידע ומושגים בהם ניתן להשתמש ביומיום, האסטרולוגיה העמיקה לי את אופן ההתבוננות בחיים.
מודה על ההזדמנות שבמפגש עם האסטרולוגיה ואיתך, איש יקר ואהוב.

מקווה שמילותי יועילו לך,
הן ישר מהלב.
חיבוק
טלי

——————————————————————————————————————————————————————–

"בכל אי סדר יש סדר נסתר " (יונג)
את הסדר הנסתר מצאתי בעזרת מיכאל שפתח בפניי צוהר לעולם האסטרולוגיה:
הכיר לי שפה עשירה, מלאה בדימויים צבעוניים,
מופשטת ומדויקת כאחת.

בסבלנות אין קץ ובאהבה גדולה לאסטרולוגיה ולתלמידיו-
ליווה אותי מיכאל בין עולמות; בין העולם העתיק למאה ה-21,
בין העולם החיצוני, הגשמי
לנבכי הנפש שלי ושל חבריי לקורס.

אין ספק שהחיפוש שהוביל אותי למיכאל- הנחה אותי נכון,
אך לא  שיערתי בכמה עוצמה וידע אזכה בדרך ואיזו שפיות (כן,שפיות)
תכניס האסטרולוגיה לחיי. סדר נסתר.

אביב

———————————————————————————————————————————————————————

אסטרולוגיה במקרה שלי היא שפה שאני משתמש בה כל יום. שהתחלתי להתעסק עם השפה
באופן עצמאי עם ספרות ענפה בעיקר מחו"ל ומהאינטרנט, היה לי חשוב לפני שאמשיך הלאה אתה,
ליצור בסיס חזק, סדר ולוודא שהיסודות מונחים היטב כדי להמשיך להתפתח ולבנות עליהם.

יצרתי קשר עם מיכאל והצטרפתי לקורס יסודות האסטרולוגיה בהנחייתו.
אצל מיכאל לומדים אסטרולוגיה מן הנקודות הראשוניות של השפה תרתי משמע,
היסודות לא הסתיימו באש, אדמה, אוויר ומים, אלא במבנה ולימוד יסודי של השפה.
מן "האותיות" הראשונות שלה וגם כיצד "נוצרו" רכיבים בסיסים בה. דוקטרינות עתיקות, שמחברות
מאספקטים רבים ומגוונים את הקשר בין אלמנטים בשפה. מזלות, כוכבים, יסודות והיבטים.
לדעתי, אלה רכיבים קריטיים בהבנתה שיתנו יתרונות ואת היכולת לעבד אותה בקלות בהמשך.

האוראנוס שביקש ידע ייחודי וחדש, הסטורן שביקש לימוד מסודר ומובנה, המרקורי, הפלוטו והאופק בעקרב שרצו את החקירה, העומק והפרטים, התשוקה הוונוסית לחוש עוד מן השפה וללמוד,היופיטר שביקש את השפע ,
הדרייב המארסיאלי והנפטון שביקש להוסיף אווירה רוחנית ונעימה הצטרפו מהמעגל במפה אל מעגל התלמידים של מיכאל. משם, היה ברור שהשמיים הם הגבול…

כעובד בהיי-טק, כאוהב וכצמא מאוד לידע אסטרולוגי איכותי, לא הייתי מוכן להתפשר על העיקרון שלקבל ידע עתיק וחשוב שהוא ידע חדש אצל הלומד, כדאי לעשות אצל מדריך שיש
לו את הידע ויש לו את היכולת להגיש אליכם את הידע בצורה המתאימה. למיכאל יש את הרצון, היכולת וגם את הקבלות לכך.

מניסיוני כיום, עם כמות המידע האסטרולוגי הרב שאני זקוק לעבד אותו ובזמן קצר, הידע מהקורס של מיכאל הוא דבר מבורך שסייע, מוסיף הבנה, ומקל על התהליך המורכב.
ההנחיה של מיכאל ממוקדת מאוד, פרקטית ומעניינת. מעבר לחומרים ייחודיים וחשובים, יש כאן מרצה שללמוד אצלו ואתו זה תענוג. מערך השיעורים בנוי נכון, החומר "נשאר" לא רק במחברת וגם חווית הלימוד בטעם של עוד.
להוסיף לכך את הצניעות ביחד עם היכולת האינסופית לפרגן ולעודד את ההתעסקות וההתפתחות בשפה האסטרולוגית, היכולת לענות על שאלות מורכבות עם תשובות פשוטות ולעניין, נתינה של ידע מתוך אהבה למקצוע ולאדם,
הם שילוב מנצח אותו תוכלו למצוא אצל מיכאל כדי לקבל ידע עתיק ונתונים עדכניים.

תודה גדולה לך מיכאל , ובברכת הצלחה למתעתדים ליהנות מההזדמנות ללמוד אסטרולוגיה אצל מורה מדהים.

בברכה,
לירון

————————————————————————————————————————————————————————

ממליץ בחום על הקורס של מיכאל אופק.
אני למדתי בקורס למתחילים והוקסמתי מהידע שמיכאל מעביר, מהאווירה שנוצרת בקבוצה ומהעצמה של אסטרולוגיה ככלי ניווט בחיי היום-יום שלי.
גם מי שלא מתכוון להפוך לאסטרולוג, יגלה שיכול להשתמש בידע הזה לכל תחום בחיים שלו, בין אם זה עבודה, יחסים רומנטיים או עיסקיים,
הבנת הנסתר ושימוש בו, בחירת מקום מגורים מתאים או תכנון נסיעה לחו"ל.

ושוב, ממליץ בחום! אם לומדים אסטרולוגיה, אז לומדים אותה אצל מיכאל אופק!

אלגיס

————————————————————————————————————————————————————————

מיכאל מורי היקר!
אני רוצה להתחיל במשפט הבא.."לכל אמת יש 4 פינות, אני מראה אחת, תפקידך למצוא את השאר"…(קונפיציוס)
וזה אתה מיכאל…אתה חוקר ומורה ומלמד לחקור, אין אתה "מאכיל בכפית" אותנו התלמידים, אלא מכריח לחשוב, להבין, להטיל ספק ולכבד בנשימה אחת את מה שידעו הקדמונים…

כאסטרולוגית שלא מפסיקה להתחדש וללמוד ממיטב המורים בתחום, חשבתי שכמעט כבר אין מה ללמד אותי, אך הרגשתי שמשהו חסר, משהו שלא יכולתי לשים עליו את האצבע…ואז הגעתי אלייך…
פגשתי אדם חסר גיל, נראה צעיר אך עם מבט של זקן בן מאות שנים…ובעיקר מקשיב, לא מנסה לכפות דיעה, פתוח לשמוע את האחר…צנוע

הייתי סקפטית וסקרנית כאחד, מה כבר אני לא יודעת שתלמד אותי?
אך מרגע שישבתי והנחתי את האוזניות לשמוע את דבריך, הייתי מרותקת לכיסא..כל שיעור בן 3 שעות חלף עבר במהירות והותיר אותי משתאה לידע העתיק שלא ידוע לרובנו ושחובה על כל אחד מאיתנו לדעת אותו על מנת להחזיר את כבודה של האסטרולוגיה למקומה..

הקדמונים ידעו ולנו לא נותר אלא לחזור ולהבין למה התכוונו, ובזכותך מיכאל, "חוקר אובססיבי" לכל פיסת מסמך עתיקה, אנו נראה ונדע…

תודה רבה מורי, שפתחת את מרחב הראייה שלי לראות לעומק את היקום
סמדר פלד

(אסטרולוגית שהשתתפה בקורס היסודות וקורס המתקדמים המוקלטים)

 

—————————————————————————————————————————————————————————————————

אני רוצה להמליץ בחום על קורס היסודות באסטרולוגיה מסורתית של מיכאל אופק.
נתחיל בכך שאני מאמין שכל מי שמעוניין להבין את השפה האסטרולוגית על בוריה חייב להתחיל מהנקודת ההתחלה שלה. להבין את הבסיס, מאיפה הכל התחיל, את החשיבה שהטוותה דרך לכל מה שאנחנו מכירים היום כאסטרולוגיה.
הדרך שבה העתיקים הסתכלו על הכוכבים הייתה כל כך שונה מהדרך שבה האסטרולוג המודרני מסתכל על מסך המחשב. כשמנקים את כל ההשפעות החדשות שבחלקן הוכנס דמיון רב,
אבל לא תמיד מועוגן במסורת, כשמבינים שחלק מהשפה העתיקה הלכה לאיבוד, מבינים שלא כדאי לעשות קיצורי דרך ומאוד כדאי ללמוד את השפה המקורית.
בין אם אתם מכירים כבר אסטרולוגיה ובין אם אתם רק מתחילים להכיר,זה הבסיס! ואין מישהו יותר מתאים ממיכאל אופק ללמד את האסטרולוגיה המסורתית.

מיכאל בעצמו לומד לעומק, חוקר, מפענח ומעביר בצורה נגישה את כל החומר המורכב הזה. מעבר לכך, בשבילי מיכאל הוא מורה לחיים! אדם מואר שנותן הרבה ערך מעבר לידע העצום שקיים אצלו.
הוא דואג שנצא מהקורס עם ידע תיאורתי ושנדע לפענח מפות לעומק, ויחד עם זאת שנבין שהאסטרולוגיה היא לא רק טכנית, ושיש בה המון חוכמה פנימית שקיימת.
מיכאל ניחן בחוכמת הכוכבים וביכולת לקשור ולחבר את השפה ביחד עם אינטואיציה רבה ובדרך זו מצליח לעורר השראה גדולה ולהדביק את כולם באהבה האין סופית לידע המופלא הזה שנקרא "אסטרולוגיה"….
למדתי אצל אסטרולוגים רבים לפני מיכאל (ואני באמת מעריך ומכבד את כולם) אבל רק אחרי הקורס היסודי הזה נפל לי האסימון והשלים לי את התמונה שהייתה חסרה לי.
כיום אני יודע לנתח מפת שמיים (אם זו מפת לידה, מפה של הרגע, מפת אירוע עתידי ואפילו מפת שאלה) בצורה מובנית, מסודרת שלוקחת בחשבון את כל המאפיינים במפה ורואה אותה כמיוחדת ומופלאה.
לסיכום, אם חפצה נפשכם ללמוד אסטרולוגיה בצורה יסודית, אז מי שילמד אצל מיכאל ירוויח גם את השפה העתיקה וגם מורה לחיים!

"לימוד הכוכבים מאלץ את הנשמה להסתכל למעלה
ומוליך אותה מהעולם הזה לאחר"
~ אפלטון