סודות האסטרולוגיה העתיקה

סמינרים מרוכזים, לאסטרולוגים ולאוהבי השפה

המפגש הראשון בשבוע הבא
ביום שני ה-18.3

for nawsletter- only banner3

שלום לכולם,

אני שמח לבשר על סדרת סמינרים חדשה!
זוהי סדרה של סמינרים מרוכזים המיועדת לאפשר לאסטרולוגים מקצועיים ולאוהבי השפה האסטרולוגית, מפגש מעמיק עם המקורות של תחום עיסוקם.
מי מכם שהשתתף בהרצאה שלי בכנס האחרון (כנס "בין העולמות" שנערך ב 12.2012), קיבל טעימה קטנה מאוד משלל רחב של רעיונות וטכניקות שכמעט ונשכחו מהעולם.
 רעיונות מהותיים אלה בשילוב עם הקוסמולוגיה והפילוסופיה העתיקה מהווים את הבסיס הטכני והרעיוני של השפה.

האסטרולוגיה המודרנית אומנם התפתחה מאוד מאז חזרתה המחודשת לבמת העולם במאה וחמישים שנה האחרונות (לערך), אך היא עדיין לוקה בחסר גדול באשר לרעיונות ולעקרונות היסודיים אשר נוצרו בבסיסה, מכיוון שחלק גדול מהם לא היה נגיש עבורה עד לא מזמן.

האסטרולוגיה המודרנית לקחה את קצה החוט שניתן לה, ממה שהצליח לשרוד את מבחני הזמן ופיתולי ההיסטוריה הקשה של התחום, ועשתה מזה מה שיכלה בהתאם לצורכי התקופה. אך הסודות העמוקים של השפה עדיין שוכנים במסתורין של העת הקדומה שבה נוצרו, לא רק המבנים הקונספטואליים והטכניים אך גם הפילוסופיים והמטפיזיים.

החזרה למקורות חושפת עולם שלם של מושגים ומרכיבים אשר היו חסרים עד כה כדי להבין את התמונה השלמה של השפה, וגם את הסיבות והעקרונות לכלליה השונים, שאותם אנו בדרך כלל נוטים לקחת כמובנים מאליהם.
חידוש קשר זה מאפשר לא רק הבנה עמוקה יותר של מרכיבי השפה, אך גם חיבור מחדש לחכמה האזוטרית העתיקה לגבי התהוות החיים והנשמה, היקום והאדם.

~

הסמינר הראשון יעסוק במגוון סוגי היחסים שבין הכוכבים לחלוקות השונות של גלגל המזלות והבתים, ויבחן את הסיבות להיווצרותם ושימושיהם השונים מנקודת מבט מטפיזית ומעשית.
נלמד איך העתיקים התייחסו ל"ישויות" של הכוכבים, ומדדו את העצמה והיציבות של הביטויים שלהם ביחס לגלגל המזלות ולכדור הארץ. מדידות אלה מתבססות על הבחנות וסיווגים של כוכבים ומצבים פלנטריים שונים, אשר לבסוף חוברים יחד באופן מופלא למערכת אחת, שלמה ועקבית בתוך עצמה.

הנושאים שיילמדו בסמינר:

מפת הבריאה והמפתח לשפה האסטרולוגית
Thema Mundi

כרכרות הכוכבים
דוקטרינת ה"כבוד" המהותי והמקרי

Essential & Accidental Dignities

שליטי היסוד/השילוש – Triplicity

ֿשליטי הגבולות – Terms

 שליטי הפנים/דיקאנים – Faces

מקומות "השמחה" של הכוכבים במזלות ובבתים
Planetary Joys

מולד יום ולילה – דוקטרינת הפלגים
Sect

להרחבה על הנושאים השונים
והרשמה לחצו כאן

הסמינר מחולק לשני מפגשים:
המפגש הראשון יתקיים ביום שני ה- 18.3
המפגש השני יתקיים ביום חמישי (אחרי חג הפסח) ב- 4.4
בין השעות 18:00 – 21:30

מקום הסמינר:
רח' מקס ריינהרדט 4, קומה 3
תל אביב יפו
לחצו כאן למפת גוגל

לפרטים לחצו כאן
או צרו קשר:

מיכאל –  0528500797
חן – 0547943131

קישור לאירוע בפייסבוק