רגע… חכו לזה… הנה מגיע הקרשנדו!

המוסיקה השמיימית עומדת להאיץ את מקצביה השבוע, רעם התופים ילך ויתעצם והווליום יאיים להגיע לשיאים אינטנסיביים במיוחד. זהו שבוע עם הרבה אקשן בשמיים ופוטנציאל להיות גועש ונפיץ (וגם מעורר ומרגש), כאשר מאדים ייצמד לאורנוס ויחדיו הם יצרו מרובע מתוח עם יופיטר ושבתאי.
בפאנל האסטרולוגים* שהוקדש לשנה הקרובה, ציינתי את התאריך של השבוע הקרוב כאחד ממוקדי הרתיחה של השנה, עם אנרגיה דליקה ומתוחה במיוחד, שיכולה גם להביא איתה לא מעט הפתעות ותפניות לא צפויות. אירועי השבוע/שבועיים הקרובים גם יהוו הכנה לגל שיגיע לקראת אמצע פברואר.
המערך האסטרולוגי שמגיע לדיוק השבוע הוא שילוב של כמה מחזורים – ההיצמדות של מאדים לאורנוס במזל שור (שיא 20-21.1), בדיוק בזמן שיופיטר יוצר מרובע עם שתיהם ממזל דלי. כל זה, על רקע המתיחות המתגברת של המרובע הארוך יותר של שבתאי לאורנוס, שיהיה פעיל לסירוגין בשנה שנתיים הקרובות.
כדי להבין טוב יותר את אופי התקופה הכללית והפרטנית, אנסה לעשות קצת סדר בהררכייה ובנרטיב של ההשפעות, מהגדול לקטן:
(קצרי הקשב וחסרי הסבלנות לז׳רגון האסטרולוגי, יכולים לדלג לתיאור ההשפעות של השבוע)
מרובע שבתאי אורנוס
מהווה את אחת ההשפעות הרחבות והמרכזיות שיהיו פעילות במשך כל שנת 2021 ולתוך 2022-3. שהרי מדובר על כוכבים איטיים יחסית והריקוד המשותף שלהם מתהווה בפעימות לאורך תקופה ארוכה.
המרובע הזה מהווה את הרקע לתנודות השנה והוא מבשר האצה של תהליכים ותפניות חדות בעלילת העולם. מתיחות זו מועדת להתסיס שינויים, להרחיב את הסדקים ולהאיץ את השבירה וההתפוררות של המבנים הישנים. זהו המתח המתגבר בין הישן (שבתאי) והחדש (אורנוס), משבר חילופי הדורות, והמאבק העיקש בין החופש אל מול הגבולות שהולכים ומתהדקים.
זה היה הנושא עליו דיברתי בפאנל, ושם טענתי כי מרובע הסטורי זה משקף באופן מובהק את הצומת הקרב של האנושות – ואיתו את הזדמנות הבחירה – בין היכנעות לדיכוי הישן (לרבדיו השונים) לבין מאבק לריבונות חדשה.
מתיחות זו מועדת להצית עוד עליות בגלי המרד והמהפכות בעולם והתנגדות רחבת היקף.
מרובע זה כבר נחשב בטווח פעיל תקופה לא קצרה, והיה פעיל בשנה האחרונה במיוחד סביב מרץ אפריל, ששבתאי נכנס לדלי בפעם הראשונה (והיה בטווח של כ 4 מעלות מהמרובע עם אורנוס) בדיוק בזמן שכל המשבר הפך רשמי והסלים בכל העולם. לאחר מכן שבתאי נסג חזרה למזל גדי, ורק סביב זמן הסולסטיס (21.12) עבר סופית למזל דלי. מעברו לדלי התרחש ביחד עם יופיטר שעבר גם הוא למזל דלי בהפרש של יממה, השתיים חברו יחדיו וכל העולם השתהה אל מול הצמידות המיוחדת והנדירה שזהרה בשמיים, ופתחה עידן חדש של 200 שנה של מפגשים ביסוד האוויר.
המעבר של שבתאי (ויופיטר) לדלי החל מציף שוב את פוטנציאל המרובע עם אורנוס במזל שור, ושמאדים עבר גם הוא למזל שור (6-7.1) הוא היה כמו הגפרור שהצית את המתח שהשתחרר בדיוק לאירועי האלימות והמהומות בגבעת הקפיטול בארה״ב. אירוע זה שיקף באופן כמעט גרפי את היבט המרובע הזה – מרד של פלגים רדיקאליים (אורנוס) ששואף לשבור את כותלי הממסד השולט (שבתאי) ופורץ ומשחיט את המבנה המסמל אותו. שלא לדבר על תחפושת הויקינגים עם הקרניים של השור! (מאדים אורנוס בשור).
לא משנה כרגע באיזה צד אתם במאבק הזה, ההשתקפות שלו מאוד מובהקת ועומדת עוד להקצין בצורות שונות משתי הצדדים של המתרס.
כניסתו של מאדים לשור, מזל בו הוא נחשב לבעייתי במיוחד (מזל ה״חולשה״), הכינה את השטח לאירועי השבועות הקרובים. מאדים ממשיך להתקדם לעבר הצמידות הנפיצה שלו עם אורנוס ומעצים ומקצין את המתחים (מרובעים) בינו לבין שבתאי ויופיטר. 
המתיחות תתעצם עוד ועוד במשך השבוע עד לשיא המפגש שיהיה ב-20 לחודש ויופעל ע״י הירח ב-21. זאת כאמור במקביל למרובע המדויק (והיחיד לשנה) של *יופיטר לאורנוס, המתהווה ממש עכשיו מעל לראשינו ויהיה פעיל בחוזקה במשך כל השבוע הנוכחי ושבוע הבא (בשיא דיוקו בין ב-18.1).
לסיכום, החפיפה של אירועים אלה באותו חלון זמן מראה על התכנסות אינטנסיבית של מגמות אקוטיות ופוטנציאל לעלייה קיצונית במתיחות. משהו מבקש להתפרץ, להתפוצץ, לשבור ולשנות, לעורר מהתרדמה, ולחשוף ולצוף על פני השטח.
זה כמעט ולא מפתיע שב-20 לחודש אמורה להיות ההשבעה של הנשיא הנכנס ביידן בארה״ב, מעניין מה עומד להתרחש סביב אירוע זה…
המתיחות תמשך במידה מסוימת עד לסוף החודש, כאשר יופיטר ומאדים (הנעים כרגע במהירות דומה) ימשיכו להיות במרובע גם אחרי שיעברו את המעלה של אורנוס.
* מכיוון שיופיטר זז מהר משבתאי הוא הראשון מביניהם שייצור את המרובע עם אורנוס (ומאדים שנצמד אליו כרגע). בהמשך שבתאי ייצור את המרובע המדויק שלו עם אורנוס ב-17.2, ואח״כ שוב ב-16.6 וב-24.12.

אנסה לפרט כאן את האופי האסטרולוגי של צירופי השבוע/שבועיים הקרובים:

צמידות מאדים אורנוס (פעילה כל השבוע, שיא ב20-21.1)

מאדים – כוכב ״המלחמה״ הידוע לשמצה, נושא את אש הכוח והשריר, בביטויו השליליים הוא מגרה קונפליקטים ומאבקים אלימים וקשור לזעם ויצר פראי בלתי מרוסן. מאדים גם קשור למשטרה וצבא, נשקים ואמצעי לוחמה.
אורנוס – כוכב החירות, המרד, העצמאות והחופש, הדחף לשבירה ושינוי, חשמל, חידוש ורענון, מפתיע ולא צפוי. מייצג שונות, ייחודיות, מוזרות, התעוררות, ראיה פרוגרסיבית, המצאות חדשות, בין היתר קשור גם לטכנולוגיה ותעופה.
דימוי טוב לצירוף של השניים הוא רימון ללא נצרה, פיצוץ פתאומי, כוח הדף מהיר וסוחף, ניצוץ בשדה קוצים, דריכה על מוקש, התחשמלות, תאונות, שינוי מהיר ומפתיע, עליה חדה בדחף לשבור גבולות ולחדש אנרגיה, ״פתיל קצר״, חוסר רוגע. מעורר את דחף העצמאות והמלחמה על החירות, ביטויים של מרד רדיקלי, פוגרומים, אנרכיה, טירוף ואיבוד שליטה (לאו דווקא שליליים).
אנו כנראה נראה השתקפות לכך בכל מיני רמות וחזיתות, גם אל מול המתח הגובר כנגד המוסדות השליטים, ההגבלות והשחיטות הפוליטית, אך גם בין פלגים שונים ומדינות. יכול מאוד להיות שנראה גם איומים של מלחמה, פעולות חירום צבאיות והקצנה של אלימות במקומות שונים. ברמה הכי מובהקת נמשיך לראות עליה בתסיסת המחאות בעולם, מאוד יכול להיות גם שינויים ודרמות שקשורים בחופש המידע, באינטרנט וברשתות החברתיות וכדומה, ככל שהרצון לאלטרנטיבה הולך וגובר. מחאות אלטרנטיביות ומתקפות סייבר מאוד פוטנציאליות לתקופה, יכולים גם להיות שיבושים של מערכות ותשתיות, דברים הקשורים לאנרגיה וחשמל (מאדים/אורנוס), ובאופן כללי יכולים להיות כשלים טכניים לא צפויים, וגם ביטויים של לוחמה או התנגדות בדרכים שונות מהרגיל.
העובדה שהצמידות הזו מתרחשת במזל שור יכולה גם לשקף מאבקים שקשורים או מונעים מצורך בשליטה כלכלית, משאבים טבעיים, טריטוריה וכדומה, ומנגד גם את המאבק להשתחרר משליטה של מערכות כלכליות דורסניות ומושחתות. יש גם פוטנציאל שנראה השתקפויות בתנועות ומשברים גאולוגיים ואקלימיים כגון אסונות טבע, רעידות אדמה וכדומה (לא רק בשבוע הקרוב, אלא גם בחודשים הקרובים)

מרובע יופיטר אורנוס (פעיל כל השבוע ועד סוף החודש, שיא 18.1)

שהופך מדויק השבוע, יכול כשלעצמו לשקף האצה של גדילה, דחף לשחרור מכבלים, רצון להתרחבות וחופש, מחאה שמונעת מאידיאולוגיה וערכים, שינויים במערכת הצדק והמשפט, אופוריה משינוי חיובי (הלוואי) ועוד.
בהיסטוריה רואים גם את צירופי יופיטר אורנוס בהתרחבות הדעת האנושית, קפיצות בתפיסה, ובעיקר בהמצאות מדעיות וטכנולוגיות חשובות והתפתחות של שלביהן השונים. כפי שצירוף זה גם נמצא במפות של יזמים, ממציאים ומפתחים (כמו לדוגמא במפה של סטיב ג׳ובס).
אנו רואים גם את המרובע הזה בהיסטוריה בזמנים של מהפכות מרגשות, שלהוב של המונים, שחרור של עבדים וכדומה. תנועה זו מתחברת יפה לנרטיב העכשווי שלנו ולדחף מאחורי ההתעוררות הגלובלית וההתנגדות לדיכוי ודריסת הזכויות. אפשר בהחלט לקוות לעוד דחיפה לכיוונים אלה, אך יש עוד דרך ארוכה ומלאה באתגרים לפני שנוכל לדבר על שחרור אמיתי.
אנחנו ללא ספק גם נראה השנה, המצאות והתפתחות טכנולוגיות, משתי צידי המתרס, כאלה שמונעים מרצון לאלטרנטיבות, דה-צנטרליזציה וחופש הפרט, וכאלה שמונעים מדחף ריכוזי ושליטה. יהיו גם גילויים מדעיים חדשים, אולי כאלה שבין היתר קשורים לגנום האנושי, התפתחויות במחקר וגישה לחלל, ושינויים מהותיים בכלכלה של העולם ודרכי המסחר, מעבר למטבע דיגיטלי (אורנוס בשור=משאבים) ועוד.
חשוב לזכור כי אסטרולוגיה במהותה לא מראה את התופעות הארציות, אך את התופעות הארכיטיפיות של מחזורי הקוסמוס, אלה בתורם יכולים להתממש בהרבה מאוד צורות באירועי העולם וחיינו האישיים. העניין הוא לא לחזות את צורת המימוש המדויקת, כמו שהוא להבין את אופי האנרגיה הפוטנציאלית שרוצה להתממש, ולנוע איתה באופן מודע ובונה.
לסיום ובנימה אישית
התבוננו בתנועה החיצונית והפנימית והשתדלו לווסת את ביטוייה הקיצוניים.
לא כולנו חווים את התנועות באופן דומה, חלקינו נרגיש חוסר מנוחה ועצבנות מתוחה, ומוקדים של שיא ברמת המתח והחיכוך, החרדה וההתרגשות.
חלקינו נרגיש את הביטויים החיוניים יותר של צירופים אלה, כבעיטה מעוררת לתנועה ושינוי בחיים, ואפילו כרטט עצמתי ואקסטטי שדורש פורקן כלשהו, או אפילו עומקים של שקט פרדוקסאלי, כמו להיות בעין הסערה.
זהו בהחלט זמן עוצמתי לדחוף לשינויים בחייכם האישיים, להעיז לשבור את הישן והמגביל על אף האתגרים והקשיים, לחשוב מחוץ לקופסא ולבטא את הייחודיות האותנטית שלכם. 
רק לקחת בחשבון שיש גם התנגדות מסיומת באוויר ולא להתאכזב אם הפעולות לא מביאות תוצאות מיידיות.
זה לא זמן לסיכונים מיותרים, האנרגיה מגורה מאוד ויכולה להתבטא בקיצוניות לא מווסתת, אז לשים לב לא להיות אימפולסיביים מידי, לנהוג בזהירות בכבישים ולהשתדל לא לעורר מאבקים ופרובוקציות אם הם לא באמת מהותיים.
באופן כללי וקולקטיבי (ולא רק ביחס לשבוע הקרוב), זהו זמן חשוב להתייצב בצד של אורנוס אל מול הדיכוי המתמשך והשחיטות המכוערת וההרסנית, ולבנות עם שבתאי מחדש מבנים ראויים יותר, עם דגש קהילתי ושוויוני.

זהו זמן נפלא לחשוב על דרכים אלטרנטיביות ויצירתיות לבטא את עצמכם בעולם, ודווקא את מול הגבולות המתהדקים, לעורר את תחושת העצמאות האמיתית והחיוניות של רוח החיים השוהה בקרבכם.ובמילותיו של אלבר קאמי – 
“הדרך היחידה להתמודד עם עולם לא חופשי היא להיות כל כך חופשי שעצם הקיום שלך הוא מרד.”
בהצלחה לכולנו!

* הפאנל של OPA התקיים ב 27.12.20 ועדיין ניתן לרכוש אותו באתר של אופה
https://www.opaastrology.org/store/International-ONLINE-Event-p226890562

מעוניינים להעמיק את העבודה עם הכוכבים, ולהכניס לחייהם את הידע העתיק, מוזמנים להצטרף ל׳קורס יסודות האסטרולוגיה׳ מחזור 2021 שמתוכנן להפתח ב27 לחודש.
נשארו מקומות אחרונים, כדאי למהר ולהרשם.
מוזמנים גם להאזין להקלטה של הרצאת המבוא שהתקיימה בזום ב-6.1 (חינם וללא התחייבות). הרשמו כאן כדי לקבל את הקישור למייל:
לפרטים נוספים, פירוט הנושאים שיילמדו, המלצות של תלמידים ועוד,

לחצו כאן