The Hours of Catherine of Cleves  346114x

הירח החדש נולד היום מתוך הלוע של פלוטו, פתיחה רועמת לשנה האזרחית החדשה ולחודש הקרוב.

הירח החדש אשר חובר לפלוטו, מדליק בפעם הראשונה השנה את המרובע הגדול על צירי העולם (צלב המזלות הקרדינאליים) בין אורנוס, פלוטו, מאדים ויופיטר. אקורד זה עומד להדהד ולהתהוות לתוך השנה ויגיע לשיאו לקראת סוף חודש אפריל.

העתיקים התייחסו לירח החדש (הצמידות של השמש והירח), כאיחוד של הקטבים אשר אנלוגי לעשיית אהבה. השמש שהיא הקרינה הפעילה של כוח החיים והתודעה, מעברת בזרעה את הירח המייצג את המכל הרגשי והביולוגי של כוח החיים והמווסת שלו לגופים הארציים.

 כוכב אשר צמוד ללידה של הירח צובע את הכוונה שלו לחודש הקרוב, והופך להיות חלק מהותי בהפריה של ה״צורה״ (במובן האפלטוני) שאותה הוא נושא.

pillפלוטו אשר כבר נוכח בעצמה בשנים האחרונות, במיוחד מאז שהוא ואורנוס החלו את המאבק ההיסטורי שלהם, יהיה מאוד נוכח השנה ובחודש הקרוב.
 פלוטו מייצג את הכוחות העצמתיים אשר בטווח שבין החיים למוות, את כוחות היצירה וההרס האדירים אשר יוצרים ומכלים במעגלים של התמרה אין סופיים. פלוטו הוא השורש של עוצמות הנפש העמוקות ביותר ומסתיר בחובו תשוקות ופחדים, התמכרויות, אובססיות וסודות כמוסים. 
פלוטו הוא הפיל שבחדר, הוא הפצעים האינטימיים שקשה לפתוח, הוא כוח שיש לכולם ושלאף אחד לא נוח להודות בו לטוב ולרע. הוא יכול להיות הרעל המכרסם ברקמות החיות, הגידול העקשן שמפזר את גרורותיו והריקבון שגדל ביסודות הבית. הוא אוחז בנו בעיקשות ולא משחרר עד שאנו מוכנים להישיר אליו מבט ולקרוא לו בשמו. המוכנות לעשות כן היא המחוללת את הטרנספורמציה והיא זו שהופכת את כוח ההרס הפוטנציאלי של פלוטו לעצמה יצירתית אדירה ותשוקה מתמסרת.

הארכיטיפ של פלוטו הוא עשיר מאוד ומלא ברבדים ואופני ביטוי, אך יש משהו פרדוקסלי במהותו מכיוון שהוא מאחד או מכנס לתוך צפיפות אטומית, את הקטבים הקיצוניים של החיים והמוות. אצל פלוטו החיים והמוות הם ברמה מסוימת אותו הדבר, הם חלק בלתי נפרד אחד מהשני ומאפשרים את הקיום אחד של השני, במיוחד אם אנו יוצאים מהתפיסה של מוות כסוף ורואים אותו כחלק מתהליך מתמשך של יצירה. הדואליות הזו של פלוטו מראה לא רק שכוחותיו ההרסניים ניתנים להתמרה ומאפשרים יצירה ולהתחדשות, אך גם שהוא עצמו הסמל להתמרה זו.
החודש והשנה שבפתח ידחקו את כולנו באופן כזה או אחר אל הסף, כדי שנבין שאין יותר זמן להתמזמז ונעשה את הבחירות הקשות. פצעים שלא טופלו כראוי עשויים להיפתח, והפיל שבסלון כבר לא יהיה מוכן שיתעלמו ממנו יותר. פלוטו לא לוקח שבויים ולא ייתן לנו להתחמק מהשינויים העמוקים שאנו צריכים לעשות, כדי להתרפות מתחלואינו ברמה האישית והקולקטיבית. ככל שנפעל מתוך הבנה ומודעות לתת לקולו של פלוטו ביטוי וליזום את השינויים הדרושים, כך פלוטו ייתן לנו רוח גבית אדירה ליצירה חדשה ומשודרגת של עצמנו ושל העולם. היענות לקריאה של פלוטו בלקיחת הבחירות הנכונות, תעורר אנרגיה טרייה ומוטיבציה חדשה להמשיך ולפעול למען הביטוי האותנטי, לנקות מעלינו את הדבק הסמיך שהצטבר מהעמדות פנים ומסכות כוזבות והסתנכרן עוד יותר עם האמת העמוקה שלנו.

השנה אנו בשלבים מתקדמים בתהליך הארוך של פלוטו ואורנוס, וההדף לשבירת דפוסים מעקבים ומחסומים ישנים יהיה גדול מהרגיל, כך גם הדחף לריבונות, צדק, עצמאות וביטוי אישי. זוהי עוד קריאה להתעורר, להשתחרר ולנער טוב את המציאות כך שכל המגבלות שהנחנו עליה יפלו ונוכל לגלות את עצמנו מחדש.