זה כבר כמה שבועות שוונוס אינה רגועה.
כמו בכל שנה המעבר החד ממזל דגים (4.2) למזל טלה גורם לה למשבר זהות. רגע אחד היא משתכשכת במימיו של האוקינוס השמיימי ורגע אחריו היא נאלצת לצעוד בין להבותיה של אש פראית.
פרצי האש של מזל טלה (הנחשב מזל ״החולשה״ שלה), מגרים אצל ונוס כל מיני דחפים לא טבעיים, המערערים את זהותה הנשית, הרכה והעדינה. הלהבה הלוחמנית מעלה בה דימויים פרועים, אימפולסיביים, מיניים וכוחניים. היא חסרת סבלנות, רוצה הכל עכשיו ודורשת את עצמאותה בקנאות. במזל טלה היא כבר לא מתנהגת בנימוס, ואינה עטויה בשמלת הטוהר הלבנה והצנועה, אלא לבושה בבגדים נועזים, טייצים צמודים וחושפניים ומתנסחת בישירות חריפה.

ונוס נסוגה לאחור (4.3 – 17.4)
במסע הנוכחי שלה במזל טלה, עם ערגתה האדירה למזל דגים, החלה ונוס לסגת לאחור. אחוזת געגועים היא מבקשת רק עוד נגיעה אחת במימיו של אל הים, לפני שהיא ממשיכה לעוד מחזור. לוונוס כנראה לא באמת אכפת מההשלכות של מעשיה על בני האדם הקטנטנים, היא עכשיו במזל טלה וחושבת רק על עצמה. אז מה אם דחפיה המתפרצים ותנועתה לאחור מאיימת לפרום אהבות ארציות, לערער קשרים, להעלות ספקות ולהקשות על הרוך וההתמסרות. אז מה אם תנועתה יכולה לגרום לאנשים לחשוב רק על עצמם ועל צרכיהם האישיים ולאבד סבלנות לאחרים. אך בסתרי לבה יודעת ונוס שיש מי שיידע להרוויח מהתנועה. היא אף יודעת שכשם שהיא יכולה להקשות על אהבות תלותיות, מכובות או אלה אשר הפכו מובן מאליו, היא גם יכולה לעורר אהבות ישנות, להחזיר את ההתרגשות החדשה, המיניות וההזדמנות לכיול מחודש עם הצרכים.

הסחף לאחור מציף את העבר ונותן עוד הזדמנות לדברים שפוספסו, לקשרים שהתרחקו, לאהבות שנגדעו, ולרצונות שנדחו במשך זמן רב. גם בקשרים קיימים יכולה להינצת אש חדשה ומרעננת, אם יודעים להתחדש כמובן… וכך פתאום אפשר להיזכר באש הראשונית ולהחיות אותה. לקופידון אין הרבה סבלנות כשוונוס בטלה, והוא יכול לירות את חציו מבלי להסס, אבל זה לא תמיד באמת עמוק ומהותי, ולפעמים המניע הוא תשוקה רגעית, לא משהו ששווה לסכן בשבילו קשר ארוך ואמיץ. ונוס יודעת שהקשרים האמיתיים יהפכו את הדחפים להזדמנויות לחוות מחדש, ושחשוב שבני הזוג יידעו לחזור לריבונותם האישית ולדעת לא להקריבה על מזבח הזוגיות, מכיוון שניתוק מהצרכים האישיים וביטול עצמי לא יאפשרו לקשר להיות בריא ומעצים ולהחזיק לאורך זמן.
התנועה אחורה היא גם תנועה פנימה המובילה להערכה מחודשת של צרכים וקשרים: מי נאמן באמת, מי היה שם שהייתי צריך אותו, מי מעצים אותי ומי מחליש, כמה אני אותנטי מול אנשים, כמה אני מעניק להם, מה אני באמת יכול לצפות מהם בחזרה.

דרך נוספת לנסות ולפענח את אופי הנסיגה והקשריה התהליכיים בחיינו, היא להתבונן על שהתרחש  לפני 8 שנים, סביב מרץ 2009. זה היה הזמן שבו ונוס נסגה באותו המקום שבו היא נסוגה כעת ובדיוק באותם היחסים עם השמש (במקרה זה היא כוכב ערב, נראית אחרי השקיעה). תמות דומות יכולות לצוף, אך גם סגירת מעגל של משהו שהתחיל אז, או שהתרחש ולא הייתם מוכנים לו, ומועד לצוף מחדש באופנים מסוימים ולאתגר אתכם פעם נוספת. שימו לב למגמות ולקשר התהליכי בין התקופות בעיקר ברמה של יצוגיה של ונוס, אהבה, קשרים, מיניות, רומנטיקה, צרכים וכדומה, אבל לא רק… מכיוון שוונוס יכולה לייצג עוד שלל של דברים בהתאם למיקומה במפתכם האישית, כמו קריירה, כספים, בריאות ונושאים אחרים (ע״י מיקומה ושליטה על בתים שונים).

נשים ממאדים
מבין הנשים המפורסמות שנולדו עם ונוס במזל טלה מרלין מונרו היא, ללא ספק, בין הבולטות ביותר. מונרו הייתה אחת החלוצות בעיצוב ארכיטיפ האשה המודרנית, האשה החזקה, העצמאית, מפתה וחושפנית. מונרו קיבלה את התואר ״אלילת מין״ וגילמה את משאת נפשם של רבים מסביב לעולם. מונרו זכורה כפרובוקטיבית שובבה עם שמלתה המתנופפת ברוח, וגווני האדום הנועזים. תם מודל האשה הצנועה והמאופקת; האשה המערבית המודרנית היא אישה שיודעת את כוחה והשפעתה, היא פראית ומוחצנת, דורשת את עצמאותה ולא אוהבת שגברים אומרים לה מה לעשות.
מתחרה נוספת לכס המלכות של ונוס מאותה התקופה היא לא אחרת מאשר השחקנית אליזבת טיילור אשר גם היא נולדה עם ונוס במזל טלה (בצמידות עם אורנוס), שלצד מונרו היוותה גם היא אייקון של אשה חזקה ועצמאית, מעין פאם פאטל שכזו המפורסמת ביכולותיה לאכול גברים לארוחת הבוקר. בימינו, נשים כמו ליידי גא גא, שקירה, ריאנה ועוד, אשר נולדו עם ונוס במזל טלה, מטפחות את הארכיטיפ הזה, ומחזיקות את לפיד האישה הנועזת, המינית, החזקה והריבונית.  גם אבי הפסיכואנליזה, זיגמונד פרויד, הושפע מהבערה של ונוס בטלה, בערה שהרגיש בעצמותיו ושהניעה אותו לטעון שהדחף המיני (והדחקתו) הוא הבסיס והמניע כמעט לכל התנהגות אנושית. בתאוריה זו אמנם ניתן למצוא הרבה מאוד אמת, אך היא מעידה כנראה יותר על מבנה אישיותו של פרויד מאשר השלכה כוללת של כל בני האדם.

גברים מונוס
בימים האחרונים נכנס מאדים למזל שור, מה שעוד יותר הופך ומבלבל את קטבי המינים, שהרי שור הוא המזל של ונוס, וטלה הוא המזל של מאדים. במילים אחרות, ונוס ומאדים הם אחד במזל של השני (מצב המכונה ׳קבלה הדדית׳ באסטרולוגיה המסורתית). מצב שמיימי זה ילווה אותנו כל החודש הקרוב עד שוונוס תיכנס שוב למזל דגים (1.4) ואחרי כשבועיים תתחיל אט אט להתיישר.

מאדים בשור (9.3 – 22.4)
מאדים, כוכב האש והמלחמה, מרוכך ומוחלש ע״י האדמה השוורית, אשר מאטה את תנועתו ומשבשת את ביטויו החדים. האנרגיה הגברית הופכת נשית והנשית הופכת גברית… המאבקים על זכויות האשה, כוחה ומקומה בחברה כבר מצאו הד בכותרות בשבועות האחרונים, גם כמתקפה על ביטוייו המשפילים של נשיאה החדש של ארה״ב וגם לרגל יום האשה הבין לאומי שנחגג בשבוע שעבר. ונוס בטלה מחצינה את כוחותיהם של הנשים ומשקפת את חוסר מוכנותן לשתוק אל מול ביטויים סקסיסטיים מקטינים. מצד שני, יש גם סוג של התאזנות בראייה של נשים את הפמיניזם הקיצוני והבנה שביטוי של עצמה נשית הוא לא בלקיחת התפקיד של הגבר.

במקביל, גברים (ונשים) יכולים להרגיש ירידה באנרגיה, עייפות מהריצה, האטה במוטיבציה ובדרייב להישיגים (יכול להתאזן קצת אחרי שהשמש תעבור למזל טלה ב 20.4). הגברים הנשיים ״יצאו מהארון״, או לחילופין יראו את הקושי שלהם בלהיות גבר במובן במקובל. מאדים בשור זה לא צירוף פשוט וביטוייו לא מאוד צפויים במפות לידה. החיבור של מאדים למזל האדמה יכול להפנות את האנרגיה לקרקע, לגוף ולמשאבים, ישנו קושי לקדם דברים במהרה ודחף למנוחה, ואף תסכול מסוים מקושי בביטויי אנרגיה עקביים. בהיבטיו הקיצוניים מאדים בשור יכול גם להראות צדדים תאוותנים, רכושניים ולא גמישים בעמדתם, וגם הוא כמו ונוס בטלה בעל תיאבון מיני וחושני לא מאוד מאוזן. במפה אישית, מאדים בשור יכול גם לשקף גבר נשי יותר, פחות ישיר ומחוספס, עם נטייה עיצובית ואומנותית מסויימת. לדוגמא הזמר מייקל ג׳קסון שנולד עם צירוף זה, וצדדיו הנשיים מאוד מובהקים, ואמנים מפורסמים כגון סלבדור דאלי ואנדי וורהל שגם אצלם ניתן לראות לא רק את הדחף האומנותי, אך גם מיניות לא ברורה במיוחד.

מקטע מתוך ציור של סלוודור דאלי שנקרא ״פרצופו של המאונן הגדול״ 1929

לסיכום, התנועה השמימית לתקופה מאיטה ומרככת אנרגיה גברית וממריצה ומחספסת אנרגיה נשית. העובדה כי ונוס ומאדים אחד במזל של השני, מאפשרת להם לגשת למשאביהם רק בתיווך של האחר, מכך שגם יכולה לעזור למתן ולשלב את ביטוייהם בכל מיני צורות שונות. נושאים של תפקידי המינים ומציאת האיזון ביניהם, בחוץ ובפנים, מועדים להתעורר יותר ויותר. נושא המיניות לסוגיה השונים, כמו תופעת הטרנסג׳נדרים בעולם, ועוד אי אילו נטיות וערבובים צפים עכשיו יותר מתמיד ומבקשים את מקומם והכרה בזכויותיהם. לא רק בנושא של נטייה מינית יהיה מאבק להכרה, אלא גם בני מיעוטים שונים יכולים להשמיע את קולם ולבקש התייחסות ראויה, שהרי כוכבים במזלות ה׳חולשה׳ שלהם הם גם סמל למקופחים ולאלה שמתקשים להשתייך או להחשב כאחד האדם.

זו תקופה קצרה אמנם, המשקפת חלק מתהליך ארוך שנים, החשיבות של הציפה וההקצנה של מגמות אלו היא בהגדרה המחודשת של המינים והזכות לביטוי מיני בכל צבע וצורה.
לכולנו, גברים ונשים כאחד, מינונים שונים של זכריות ונקביות, מהנשים הגבריות ביותר לגברים הנשיים ביותר. חשוב לזכור שבמהותינו בפנימית ביותר אנו ישויות אדרוגניות ויש לנו מזה ומזה, לכל אחד יש את מאדים וונוס ואת השמש והירח במפת הלידה, זה בעיקר בגופינו שאנו מקוטבים, ע״י הביולוגיה (יותר או פחות) וע״י התכתיב החברתי שאליו נולדנו. בזמנים כאלה אנו יכולים להיווכח בספקטרום הביטוי המיני שלנו, אישה למצוא את הגברי שבתוכה וגבר את הנשי. הזדמנות נפלאה להרגיש את הקטבים ולאזן ביניהם וכפי שאומרים האלכימאים – לחתן אותם בתוכינו, במילים אחרות, לאפשר לשניהם להתקיים יחדיו באיזון דינמי ולהרגיש את העצמה של אחדות פרדוקסלית זו ברוחנו.

האנדרוגן האלכימי