סוף השבוע עבר מתחת ל"ירח הכחול" (תופעה שקוראת אחת לכמה שנים שיש שני ירחים מלאים באותו החודש) אשר היה במזל דגים וצמוד לכירון, הציף אצל רובינו (במיוחד הנשים..) רגישות גבוהה, פצעים רגשיים ועגמומיות מימית סוחפת שלא אפשרה אלה פשוט לקחת אוויר ולהיות נוכח.
בימים האלה ישנם כמה מהלכים מעניינים במיוחד, אדבר בקצרה על כמה מהם:

ונוס במרובע לשבתאי, מרקורי נכנס לבתולה, מאדים עבר לעקרב, ציר הדרקונים עובר לשור ועקרב

ונוס במרובע לשבתאי (6.9 – 31.8)

הקשרים הרומנטיים שמוסדו בזמן שהשניים רקדו במשולש (פוסט על העלמה והזקן) וההתחייבויות המשותפות שהתחזקו בתקופה האחרונה ומערכות יחסים באופן כללי, עולים על שרטון קטן, פתאום יש הרגשה של קושי, של כבדות, של גבולות. ונוס העדינה במזל סרטן מרגישה שהיא בודדה קצת בתקופה הזו, היא מרגישה ספקות ורוח מערערת אשר מחזירה אותה לתוך עצמה קצת, היא עלולה להיות רגשית במיוחד ולהרגיש שלא מכילים אותה ושהאדם ממולה מרגיש מרוחק ומנוקר. הכובד של ההחלטה המשותפת צף לסדר היום ודוחק עוד היבטים של בניה ומיסוד, יש עוד עבודה לפני שיהיה נוח, יש עוד מה לסדר, יש עוד גבולות שצריך להשלים אתם. אצל זוגות מסוימים, זה יכול להתבטא כמיצוי של הקשר ואפילו סיומו, אך זאת רק אם זה כבר משקף הסלמה של קשיים שהצטברו.  כדאי להיות סבלניים ותומכים (במיוחד אתם הגברים) והכי חשוב זה שהכל על השולחן, שבתאי הוא המגדיר את הגבולות ומאפשר הבנה של הבחירה המשותפת, כדאי שהחוזה המשותף יהיה ברור ביניכם למען הבנה בוגרת של טבע היחסים. כל זה נכון גם לשותפויות וחברויות ברמה מסוימת.
כל מי שלא בקשר רומנטי עלול להרגיש קושי ובדידות בימים אלו, אך אל דאגה שונוס תעבור לאריה, היא תמלט מהכובד של שבתאי והאופטימיות שלה תחזור.

מרקורי נכנס לבתולה (17.9 -1.9)

מרקורי בימים האחרונים עזב את מזל אריה ונכנס למזל בתולה, זהו המזל שמרקורי נחשב הכי חזק בו באסטרולוגיה העתיקה (מקום ה'התעלות' שלו), שם הוא יודע למקד ולכוון את האנרגיה שלו בצורה הכי יעילה ופרקטית, זהו זמן מאוד טוב לעשות כל מה שבתמיכה של מרקורי, לכתוב לקרוא ללמוד, לקנות דברי מדיה, מחשבים וכדומה, לחתום על חוזים, לבדוק לגבי מכונית חדשה ובעצם כל מה שבדר"כ לא מומלץ לעשות שהוא בנסיגה, מאוד מומלץ בזמן שמרקורי חזק.
מרקורי נותן בהירות וצלילות של מחשבה במזל זה, אומנם זה יהיה יותר מורגש בהמשך השבוע כאשר יצא מהמולות עם נפטון המפזר את מיקודו, האנרגיה המנטלית תהיה יותר ממוקדת ורובכם, אפילו הדגים שבכם מועדים להרגיש קצת יותר יעילות בשגרת היום ותפקוד המחשבה. השילוב של מאדים בעקרב (הסבר למטה) ומרקורי חזק יכול להיות מאוד עצמתי ביחד, זה חיבור בין התשוקה הפנימית והדחף לעשייה עם מחושבות ויעילות אסטרטגית, כמו מוח חד של שחמטאי מפורסם.

המעוניינים בקמע אסטרולוגי של מרקורי בהתעלות, שאני והאמן דודי ויצמן עושים השבוע מוזמנים להזמין ישירות מהאתר שלו :
http://www.ka-gold-jewelry.com/hebrew/p-categories/astrology-jewelry.php

מאדים עבר לעקרב (7.9 – 23.8)

לפני כשבוע מאדים עבר למזל עקרב, זהו עבור מאדים, התחזקות מאוד משמעותית. אחרי התקופה הקשה שעבר במזל מאזניים (שבו נחשב חלש) מאדים חוזר להתחזק ומזכיר לרובינו (בעיקר לבעלי מאדים חזק, או מזלות טלה ועקרב) את הכוחות האינטנסיביים שלו ואת היזמה לפעולה אשר מונעת מתשוקה פנימית. מאדים בעקרב יכול להפעיל ולהניע אותנו לצאת להשיג את מטרותינו, במיוחד כביטוי לצרכים העמוקים ולא אלה שנמצאים על פני השטח, מאדים נותן את הדלק הפנימי להלחם על מה שאנו רוצים בצורה הדוקה, זו לא אנרגיה פרקטית כמו שזו אנרגיה רגשית וכוחות נפשיים. זו אנרגיה של תשוקה ודחף פנימי עיקש, היא יכולה גם להציף גלים של תשוקה ומלחמה כשני צדדים של המטבע, זו אנרגיה טוטלית ויכולה להיות מגויסת לרכיבה על דחפים למימוש רצונות, אך מובנה בתוכה גם מנגנון שאם יוצא משליטה יכול להיות הרסני, הסיבה היא שאנרגיה זו מאתגרת גבולות, היא מושכת לקצוות, אין לה שטחים אפורים  או שחור או לבן, היא דוחפת לפעמים עד כאב כי בלי כאב אנו לא מרגישים שאתגרנו את גבולותינו… זו גם אנרגיה מינית חזקה ומייצרת משיכה עמוקה ויצרית, אני לא רואה סיבה לא ליהנות ממנה ולהתמסר אליה למי שמרגיש את הקריאה הזאת, אך להיזהר לא להפריז או להוציא את הטעם הטוב מרוב המומנטום החזק, שעלול גם לעוור את החזקים מבנינו.  מזלות עקרב זה הזמן להשחיז את העוקץ ולחדש את מלאי הערס הפנימי, מאדים בעקרב חושב באבסולוטים, לכן זה או שאתם אתו או שאתם אויבם שלו, אז כדאי שתבחרו צד.

ולקינוח ציר הדרקונים עובר לשור ועקרב (22.3.14 – 30.8.12)

הציר של ראש וזנב הדרקון עובר ממזלות קשת ותאומים לשור ועקרב. ראש וזנב הדרקון, הם נקודות ולא כוכבים, הם מוקדים או 'קשרים' המציינים את הצמתים של מחזור השמש עם מחזור הירח ביחס לכדור הארץ, הם הנקודות שבקרבה אליהם יש לנו את הליקויים.ציר זה הוא ציר מדויק על גלגל המזלות במרווח של 180 מעלות. ראש וזנב הדרקון תמיד ייפלו על ציר מזלות שהם אחד מול השני. מחזור של ציר הדרקונים הוא כ 19 שנה בתנועה הפוכה לתנועת הכוכבים. ולכן ציר זה מבלה פחות או יותר שנה וחצי בכל זוג מזלות מכל צד.
בימים האחרונים ( 30.8) עברו ציר הדרקונים מציר המזלות תאומים וקשת לציר של שור ועקרב, ושם הם יישארו בשנה וחצי הקרובות.  זה ללא ספק מעבר חשוב לתקופה זו ומאפיין שינוי מגמה ברמה מהותית מאוד שתתחיל להיות מורגשת יותר כאשר ליקויים ידגישו אותה. קשה לסכם בקצרה את ההשפעה הזו וחשיבותה מצריכה מאמר שלם, אך אנסה לסכם זאת לנקודות. בגלל שהציר הזה הולך אחורה בגלל, הוא קושר עצמו לתופעות הנסיגה השונות של הכוכבים ויש בו עקרון דומה, התנועה היא פנימה להבדיל מהחוצה, והיא קשורה למימד יותר פנימי, רוחני ו'קרמתי' בגלל שהיא מציינת מיקוד של שיעורים התפתחותיים, אישיים וקולקטיביים המונעים מבפנים, זו לא הסיבה היחידה שלציר זה אופי רוחני שכזה, אך זה ארוך מידי למאמר הנוכחי.
הראש והזנב מייצגים לולאת משוב של האנרגיה הנשפכת לתוך ומתנקזת החוצה מהמערכת, קצת כמו חור שחור השואב מצד אחד ופולט מהשני, ראש הדרקון מייצג נקודה של אשר ניזונה ומעכלת, גדלה ומתרחבת, שם יש מיקוד לצמיחה לתוך העולם, והשיעורים של אותו צורך בצמיחה והתפתחות, הזנב מאפיין נקודה של צמצום ושפך של פסולת חווייתית ואנרגיה ממוצת אשר נשאבת החוצה מהמערכת ומסמל ויתורים והקרבות והתרחקות מהעולם הפיזי.
לכל צד יתרון וחיסרון והמפתח הוא תמיד באמצע. בכל מקרה בשנה וחצי האחרונות שהציר היה בתאומים קשת (הראש בקשת, זנב בתאומים) הייתה הערכה מחודשת של מידע ואידיאלים, הייתה ספיגה גבוה והפצה של ידע ופילוסופיה, ותהליכי לימוד מואצים, והשלכה במקביל של ידע ישן ונתונים שמיצו את עצמם שכבר לא תורמים להתקדמות, שני הצדדים של הציר היו פעילים והיה המון החלפת ידע, תקשורת, שיחה ולימוד, אוטוסטרדה שלמה של ראיות עולם ופתיחה לידע. זה היה הציר של קשת ותאומים על אף שאצל כל אחד מאתנו הוא נפל במקום אחר במפה ומייצג גם דברים אחרים, ברמה הקולקטיבית הוא תעד את ההתרחבות של ההתקשרות הבין אישית במגמה ליצירת השקפת עולם חדשה, זוהי האנרגיה של אויר ואש ויש המון רעיונות והמון דיונים והתקשרויות, עכשיו אנו עוברים לאנרגיה של מים ואדמה וזו אנרגיה הרבה יותר בוצית…
האנרגיה של שור ועקרב, מאפיינת את ההורדה של הרעיונות לפועל, היא מייצגת מימד יותר יישומי ותכלסי, זה הזמן להתלכלך בבוץ, "לשים את הכסף מאחורי המילים" (בתרגום חופשי ל-"put your money where your mouth is")  להשקיע בבניה של הרעיונות ולעשות את ההקרבות האמתיות עבורם, ראש הדרקון בעקרב סוחף לכיוון של פעולות עוצמתיות לשחרור וניקוי רעלים, לקילוף כוחני של העור הישן, זה ההתפלשות בבוץ ועכשיו זה אמתי וכבר לא תאוריה, עכשיו זה יהיה יותר ויותר מוחשי לכולנו, זנב הדרקון בשור יתחיל למשוט מתחת לרגלינו את אזורי הנוחות, את הביטחון הוירטואלי, את העצלנות והסטגנציה, כולנו נצטרך להקריב מהנוחות למען שינוי אמיתי, כל אחד בחייו וכולנו ביחד.  זה עדות חזקה לשינויים במערכת הכלכלית בעולם, זה הכניסה לקרביים של הבעיה והתמודדות חזיתית איתה, אנו נראה את השווקים בעולם, שלא יכולים לעשות את השינויים הדרושים, קורסים ואת היציבות מתערערת. זהו צירוף של יותר פעולה ופחות דיבור, זה צירוף שמאפיין את הכורח שידחוף את המוגלה החוצה ויאתגר אותנו להתמודד עם התוצאות. אני מתנצל אם זה הכל נשמע קשה, זו לא הכוונה, אך זה הרעיון שמאחורי הקלעים, זה הביטוי של הפאזה הזו בשיעור הקולקטיבי של מחזור הנוכחי בעולם והוא יתבטא בהמון צורות. ליקויים במזלות מים ואדמה יביאו איתם תנועות במימדים האלה, והם יהיו הרבה יותר מוחשיים ברמה של משאבים או תנועות גאולוגיות (שיטפונות רעידות אדמה וכו..).
לסיכום, זו המדרגה הבאה שתאיץ את השינוי וזה חייב לקרות כדי שיהיה ניצנים אמתיים של טרנספורמציה.
שור מחזיק ואוגר ועקרב פולט ומשחרר, בדיוק הפוך לאנלוגיה הדומה בציר הדרקונים, הצד הבונה והמצמיח (ראש הדרקון) יגדל דרך שחרור והתמרה (עקרב) והצד המשחרר והפולט (זנב הדרקון) יאלץ לשחרר את האחיזה ומה שאגר עם הזמן (שור).
זה הזמן שנהיה חייבים לדעת מה צריך לשחרר כדי להמשיך הלאה, מה צריך לעקור מהשורש, גם אם זה קשור לביטחון, משאבים וכדומה. הוקעת תשתית הבנקים בעולם והתמרה של המערכת הכלכלית יכולה להיות הדגשה אחת מאוד חיובית של אנרגיה זו, אבל אולי זה קצת אופטימי מידי לצפות שדבר כזה יקרה כל כך מהר אם בכלל, אני בכל זאת מחזיק אצבעות שזה ועוד ביטויים חיוביים של התפכחות ושינוי מהותי של החברה אנושית, ינועו עוד כמה צעדים קדימה תחת צירוף זה בשנה וחצי הקרובות.