חלקכם ודאי כבר מרגישים זאת בבטן, זו בערה שכבר קשה להחזיק בפנים, זה הרצון להוציא שאגה אדירה, של כעס עמוק, של תשוקה מבעבעת לחיים ולחופש. זו נקודת הרתיחה, הלהט המתלקח שצועק די כבר! די להפחדות ולשקרים ולדיכוי השיטתי, די לטמטום ותאוות הבצע של שליטים, ממשלות, טייקונים ופירמידות הון וכוח טפיליות שמוצצות את דמינו והורסות כל חלקה טובה, עברתם כל גבול, ספגנו מספיק, עד כאן!

אחרי שצפינו בגאות השחיתות, בצע הכסף והכוח, וספגנו מהלומה אחרי מהלומה של פגיעות חסרות תקדים בזכויותנו הבסיסיות, סוף סוף כמו שעון מוציא אותנו מאדים לרחוב ומעורר את זעם ההמון, וזו רק ההתחלה…

בשבוע שעבר הציף ליקוי החמה הנדיר והעוצמתי את ״המוגלה״ אחרי הסלמה הדרגתית של כמה חודשים, וחשף שיאים חדשים בהונאה הציבורית, ניתוק הממשלה, נסיונות הדיכוי ולקיחת הכוח מהאזרחים תחת צל גובר של דיקטטורה בהתהוות.

כמצופה, בהגיעו של מאדים לסוף המעלה האחרונה של מזל דגים (יחד עם מולות מהירח) הגיעו ה׳מים עד נפש׳ והמדינה מראה סוף סוף ביטויים פעילים נרחבים של התעוררות והתאחדות אל מול העוולות. מעבר להפגנה בבלפור בי-ם, היו הפגנות ביותר מ60 מוקדים בכל הארץ וזו רק ההתחלה.

מאדים שנכנס למזל טלה אתמול בלילה (28.6), שגם מפעיל בימים אלה את מעלת הליקוי האחרון בהיבט מרובע, זרק את הגפרור והחל מצית את הדחף האנושי ללחום על זכויותיו ועל חירותו.
מאדים הוא כוכב התעוזה והאומץ כשם שהוא כוכב המלחמה האלימות והכעס, הוא כוכב של אנרגיה גולמית חיה, מלאה בכוח ותשוקה, דחפים יצריים ויצירתיים, עוצמה חדה ויכולת התנגדות ישירה וחזיתית.
מאדים מעורר את אש הזעם שהצטבר ונותן הזדמנות לרתום אותו להגנה בלתי מתפשרת על חופש הפרט לרמותיו השונות, אך צריך גם להזהר שלא להשרף בלהבותיו ולא להסחף לכוחותיו ההרסניים והאלימים.
על אף נטייתו של מאדים להרתיח את הדם ולעורר אינסטינקטים חייתיים ואימפולסיביים, יש לו גם צד בוגר ואצילי הפועל בכוח מידתי ואדוק, נצמד למטרה ללא פחד, הודף בעוצמה כל פלישה או נסיון פגיעה ולא מתכופף לדיכוי, זו האיכות שצריך לזמן למערכה הנוכחית. בערה פעילה, עקבית ונחושה תוכל לתת את הרוח הגבית הנחוצה כל כך לפעולות השחרור המיוחל מטפילי השליטה וההון, ואת המוטיבציה החזקה לבניה חדשה.
ככל שהאש חזקה יותר כך היא יכולה לחשל כל מתכת ולעצבה מחדש, כפי שהיא יכולה גם לחרוך ולהרוס, הכל שאלה של איך משתמשים בלהבות.

צריך לזכור שמאדים מאפיין כוח משני צידי המתרס, הוא מייצג גם את עליית כוח המחאה וגם את הצבא והמשטרה ומועד לאפיין הסלמה בכל החזיתות. כמו כן מאדים מועד לא רק לשקף את האיומים והמאבקים בתוך הארץ, אך גם מסביב לה, כנראה עקב ההאצה האגרסיבית של מדיניות הכיבוש ותוכנית הסיפוח (מאדים בטלה יימצא בבית ה׳מלא׳ ה-7 של מפת המדינה).
מאדים ישהה באופן חריג כחצי שנה במזל טלה (בגלל נסיגתו) ואנו לפני תקופה בוערת במיוחד שתגיע לשיאים חדשים בחודשים הקרובים.
במקביל, ובחפיפה ישירה לאירועי הארץ והעולם נצמד שוב יופיטר לפלוטו (השיא ב30.6) המשקף (כפי שחזיתי בוובינר הראשון) את ה״הגל השני״, ואיתו גם את המשך ההשחתה של הצדק (יופיטר) והריכוזיות של ההון והכוח, פיצוץ בועות, נפילות כלכליות ועוד.
מצד שני, ותחת איום זה, הוא גם משקף את ההתמרה של הערכים הכוזבים, החיפוש אחרי הצדק והאמת העירומה, חשיפת השחיתויות ועוולותיו האכזריות של הרוע בעולם, ברמותיו השונות.
בייצוגיו הגבוהים משקף צירוף זה גם את הדחף (והאילוץ) הקולקטיבי להתאחד מאחורי עקרונות אוניברסאליים מהותיים ולזרוע זרעים של חזון חדש. הצירוף מאפיין גם התקהלויות מאסיביות של אנשים (כפי שהיו תחתיו בהיסטוריה) עם תחושה חדשה ומרגשת של איחוד קולקטיבי וחיבור לדברים שחשובים באמת. לא מפתיע שביום שני תחת הצמידות המתהדקת מתוכננת הפגנת ענק בתל אביב.

לקינוח, יהיה לנו גם ליקוי ירח חלקי ב-5.7 שיסיים את עונת הליקויים הארוכה במיוחד הזו.

כפי שכתבתי בפוסט על הליקוי בשבוע שעבר, על אף התסיסה והאתגרים שהביא איתו ליקוי החמה הנדיר שהתקיים בשבוע שעבר (ושימשיך להקרין השפעתו לחודשים הקרובים), כפי שהוא יכול להקצין את כוחות השלטון, הוא גם יכול להחלישו ולערער את יציבותו, לחשוף מעלליו ולהפיל את ״המלך״ (ייצוג השמש המאבדת את כוחה/אורה).
ההכרעה בידינו, אם נתגייס כולנו באופן פעיל ועקבי עם נוכחות אמיצה ולא נחזור לישון, אנו יכולים להפיל לא רק את הדיקטטור, אך בהדרגה גם את כל מגדל הקלפים.
אבל אם נרדם על המשמר הפעם, נוכל למצוא את עצמנו לאט לאט מנושלים מכוחנו ופרטיותינו במציאות אפלה במיוחד. הגיע הזמן לראות מעבר לפרופגנדת ההפחדה להתחבר לכוח של מאדים, לחשוף שיניים וציפורניים ולקחת את כוחנו בחזרה! לא מתוך דחפים גסים ואלימים, אלא מתוך אהבה בוערת לילדינו, לאמת, לאדמה ולשמיים ולזכותנו המולדת לקיום וביטוי חופשי.

בפוסט התייחסתי בעיקר לביטוייו הקולקטיביים של מאדים, אך האש שלו תפעל גם, מן הסתם, בחיינו הפרטיים ברמות שונות ויכולה לגבות פעילות חיונית במיוחד לעבר מטרותינו האישיות. זאת כמובן, אם נשכיל להיענות לדרישותיו של מאדים ולווסת את השלכותיו ה״נמוכות״.

למעוניינים לשמוע עוד, ולהבין לעומק איך לגייס כוחות אלה (ועוד) בחיינו האישיים והקולקטיביים, מוזמנים לוובינר נוסף של מעגלי כוכבים – ממשבר ליצירה – מחזורי 2020 חלק ב׳. הוובינר יתקיים ביום רביעי ה-15.7. בשעה 20:30. הכניסה חופשית. עוד פרטים בקרוב.
עקבו אחרי הדף בפייסבוק, עשו לייק והישארו מעודכנים.