מאדים נכנס לקשת בתחילת השבוע והוא מתקרב בהדרגה למרובע עם נפטון.

מאדים מבטא כוח פעולה וביטוי ממוקד של אנרגיה. שמאדים מתארח בביתו של יופיטר, הוא מתמלא רוח התלהבות ורוצה לאכול את העולם, לטפס על פסגות גבוהות ולהשקיף לנופים עוצרי נשימה. מאדים בקשת הוא אש בהתפשטות, הוא מייצר התרגשות והתרוממות רוח ואת הדחף לדהור במרחבים פתוחים ולחגוג את תחושת החופש. אך לפני שהוא יוכל באמת לבטא עצמו כפי שהיה רוצה במזל זה, הוא צריך לעבור את המבחן של נפטון…

מרגע כניסתו של מאדים למזל קשת הוא בהדרגה מתקרב להיבט של מרובע עם נפטון, היבט זה מפזר את כוחו, מעמעם את תחושותיו וממוסס את מיקודו הפעיל. מאדים חווה סוג של אימפוטנציה בהתקלות עם אל הים, שהרי כוחו המהותי הוא חד ופעיל אך נפטון אשר מטבעו מפזר וממוסס, פורק ומנטרל את החדות של מאדים וגורם לו קצת להתנדנד כשיכור בתוך ערפל סמיך.
מרובע זה יכול לייצר תחושת תסכול שכן מצד אחד מאדים בקשת מלא אנרגיה חדשה ודחף התרחבות אך מצד שני נפטון מטשטש את הראיה שלו וגורם לו להוציא אנרגיה באופן מפוזר וללא מטרה ברורה. אל תתרגשו אם בימים הקרובים תחושו את התסכול הזה, את תחושת הפיזור, הבלבול והקושי לבטא אחידות בהוצאה לפועל ובעשייה, התחושה צפויה לחלוף בהדרגה מאמצע שבוע הבא.
זמני השיא של הצירוף יהיו בתחילת שבוע הבא בין ראשון לשני כאשר גם הירח שיכנס לבתולה, יצטרך להיבט השמימי בזמן שהוא בשיא הדיוק שלו ( הירח סוגר מרובע T עם מאדים ונפטון על ה מעלה ה-5 של המזלות המשתנים).

לצירוף זה גם ישנם גם צדדים בעייתיים יותר ברמה האישית והעולמית… שכן הוא הרבה פעמים פעיל בזמני סיכון של התפשטות מחלות, דלקות וזיהומים, הרעלות וכדומה. פגיעות משימוש בסמים, תרופות ומשככים למיניהם ואף עליה במקרי התאבדות. הוא יכול גם לשקף התלקחויות של גז או דלק ועוד כל מיני דברים מוזרים. הוא יכול להראות התפשטות בלתי נשלטת של מצבי סיכון, תחושת אי וודאות ואף עיוות לא פרופרציונאלי של המציאות (כמו שיכול להופיע בתקשורת בצורות שונות..).
סבירות גבוהה שנושא ההתפרצות של נגיף האבולה הולך להחמיר ולעשות יותר כותרות בשבוע הקרוב… ועוד דברים בעלי טבע דומה.

משולש האש וליקוי הירח מלא

החדשות הטובות הם שאחרי שמאדים יחצה את הערפל הנפטוני, הוא ימשיך וייצור בהדרגה משולש אש הרמוני שלם עם כוכבי החופש יופיטר ואורנוס (סביב ה- 6.10). יופיטר, הבעלים הרשמיים של מזל קשת, נמצא גם הוא במזל אש (אריה) ובעמדה טובה לתמוך ולחזק את מאדים ולתת לו את הדחף ההרואי של יציאה להרפתקה חדשה ומלהיבה, אם מוסיפים את אורנוס בטלה למיקס אז יש לנו עדות חזקה במיוחד של דחף לשבירת שיגרה ורצון לעצמאות וריבונות. צירוף זה כשלעצמו יכול לשקף תקופה טובה ומרחיבה, הרבה מכם ״יצאו לחופשי״ ממשהו (עבודה, צבא, מטלה וכו..) וחלק גדול מכם ייסע לטייל ולנפוש. ההיבט הפחות חיובי של הצירוף הוא שהוא יכול לתמוך ולהגדיל ללא חיכוך (היבט הרמוני) את הבערה המתפשטת של מאדים גם בהקשרים פחות חיוביים. שכן אם ניצתה אש, מרובע זה יכול להוסיף גם הרבה דלק ולעודד התלקחות…
הביטויים היותר אינטנסיביים של צירוף זה מקבלים משנה תוקף מכיוון שהוא מתרחש בקרבה לליקוי הירח המלא ב- 8.10 שיהיה צמוד לאורנוס וידליק את המרובע ההיסטורי (פלוטו אורנוס). נצלו את ההדף לשינויים עמוקים ומשמעותיים, לעקירה של דפוסים מעכבים ומגבילים מהשורש והרחבה של תחושת החופש והעצמאות.

עוד בקרוב:

– שבוע הבא השמש נכנסת למאזניים (23.9), זהו יום השוויון הסתווי המבשר על ההתחלה הרשמית של הסתיו. אלה הם תמיד ימים חזקים אשר משקפים שינוי מגמה במחזור השמש וכך בחיינו. זמן של סיומים והתחלות.
– מרקורי עומד לסגת לקראת ה 5.10 ועד ה- 26.10, אז קחו את הרכב עכשיו לטיפול, גבו את המחשבים וטפלו בכל הניירת והבירוקרטיה כדי להבטיח נסיגה שקטה ורגועה יותר.