למי שלא מעודכן, יופיטר עבר אתמול למזל אריה (16.7).
אחרי כשנה במזל סרטן, יופיטר נכנס למזל אריה ועל אף ששם הוא לא נחשב בהתעלות כמו במזל סרטן, הוא עדיין נחשב חזק (כוכב יומי, שליט יסוד האש יחד עם השמש).
יופיטר הוא חבר טוב של שני המאורות וטוב לו שהוא מתארח אצל שניהם. בביתו של הירח הוא מבטא את צדדיו הנקביים יותר, הרכים והאמפתיים (אלה המיוחסים יותר למזל דגים) ובביתו של השמש הוא מבטא יותר את צדדיו הזכריים, המוחצנים והדינמיים (אלה אשר מיוחסים יותר למזל קשת).

ממש כמה ימים אחרי כניסתו למזל אריה, ייפגש יופיטר האורח המכובד עם המאור המארח אותו -השמש. השניים יחברו לאיחוד השנתי (שנה וחודש לערך) שלהם, הפעם במזל אריה מקום שבו שניהם ׳מכובדים׳. זמן ה׳קאזימי׳ המדויק שיופיטר יהיה בלב השמש (לפי טווח של 0.17 דקות המעלה) יתקיים ב-24 לחודש מ14:00 ועד למחרת בסביבות 09:00 בבוקר. זהו זמן עצמתי במיוחד עבור יופיטר אשר מקבל את כס המלכות ליום אחד, והפעם עוד במזל של המלך עצמו.
(לבעלי נטייה מאגית, מוזמנים להתמקד ולזמן את איכויותיו של יופיטר לחייכם בזמן הזה במיוחד בזריחה של ה-25).

יום אחרי (26) יהיה לנו ירח חדש בנקודה הזו צמוד ליופיטר ולשמש, שיצבע את החודש באנרגיה המלכותית, שהיבטיה מפורטים למטה.

אנקדוטה נחמדה היא שהסרט החדש והמצופה של האחים וואשובסקי  ״עלייתו של יופיטר״, היה אמור לעלות לאקרנים ב-18 ליולי , יומיים אחרי הכניסה של יופיטר לאריה.
סנכרון קוסמי שלא הצליח להתרחש… מכיוון שההפקה החליטה להעביר את הבכורה לפברואר שנה הבאה (כנראה בייעוץ עם אסטרולוג..). בכל מקרה יופיטר עולה לאקרנים של עולמינו ומקבל במה מרכזית בשנה הקרובה.

אחרי הצמידות עם השמש, יופיטר יתחיל אט אט לצאת מקרניה וכך להיוולד מחדש בתור כוכב בוקר, הפאזה המועדפת עליו, וכך בהדרגה הוא ילך ויתחזק.

מעניין לציין שיופיטר התחיל להיעלם לתוך קרני השמש בתחילת החודש (יולי) ונכנס לטווח השריפה שלו בשבוע האחרון. הייתי אומר שחוסר הנוכחות שלו בחיינו בתקופה האחרונה הייתה די מובהקת. מאמצע אוגוסט יופיטר כאמור, יתחיל לזרוח בהדרגה מקרני השמש, ויישא אתו תקווה לימים טובים יותר.

יופיטר באריה משלהב כוחות יצירה חזקים, הוא פורס את נוצותיו בגאווה ונהנה מהפירות השימשיים אשר לרשותו, זה סה״כ מקום דיי טבעי עבור מלך האלים המיתולוגי. כוח חיים, התלהבות ורצון לביטוי וחשיפה ישתדלו להאיר רבדים שונים של חיינו בתקופה זו. בביטוייו החיוביים צירוף זה מפרה מאוד ומעורר השראה, מגביר חיוניות, שימחה ואת הדחף ״לצאת לשחק״. הוא נותן טון אצילי וזוהר ועוזר להגביר את הביטחון העצמי ותחושת הנוכחות. יופיטר שנחשב המיטיב הגדול רוצה לזרוח כמו השמש ומייצר שאיפה עזה להתפתחות וגדילה אישית, הצלחה, פרסום ותהילה.
אך מנגד, דרישה לסמכות, דומיננטיות, התפארות עצמית ותחושת ״מגיע לי״ ישררו באוויר. חוסר בענווה ושרירי אגו חסרי פרופורציות, הדוניזם, דרמה מוחצנת, נטייה להצדקה עצמית, התנצחות ותחושת צדק עליון הם העקב אכילס של צירוף זה.
יופיטר באריה יזרע באדם את הדחף למלוך ולשלוט, וכמו בסדרה משחקי הכס, כל אחד יהיה בטוח שזו זכות הדם שלו ואף אחד מהמועמדים לא יוותר מרצונו על התואר.

מפת הירח החדש (26.7) על מפת ישראל

יופיטר באריה עומד לעבור בשנה הקרובה בהדרגתיות על הירח, פלוטו, שבתאי ומאדים של מדינת ישראל.
מה שיכול לחזק את ׳גאוות היחידה׳, את תחושת העליונות ואת הדחף ה״הרואי״ לניצחון.
מעבר זה יכול לעורר את תחושת האידאולוגיה והצדק הלאומני בשני הצדדים של המתרס. מה שנותן תחושה, שללא מאמץ אמתי להביא לידי ביטוי את צדדיו החיוביים של יופיטר באריה, במיוחד בגלל הטריגרים של מעבר זה על מפת ישראל, המצב עוד יכול להמשיך ואף להסתבך.
בליווי המעבר של מאדים לעקרב בסוף החודש (26) הדגש על המזלות ה׳קבועים׳ יהיה גדול, על אף שאנרגיה זו יכולה לשקף התייצבות בהקשרים מסוימים, היא גם יכולה לשקף עקשנות לא מתפשרת והתבצרות של כל צד בשלו. האידאולוגיה והנטייה למשחקי האגו והכבוד של האריה (לי יש יותר גדול…) והמוכנות של העקרב ללכת עד הסוף למען מטרה שנראית לו מקודשת, יכולים ביחד להעיד על פוטנציאל של התפתחות המערכה.
גם העובדה שמאדים, במעברו בעקרב, ייצור היבטים מרובעים לכוכבים במזל אריה במפתה של ישראל, לא תורם לרגיעה של המצב.
שיא פוטנציאלי מסוים, יכול להתממש סביב המרובע שייווצר בשמיים בין יופיטר באריה לבין מאדים בעקרב ב 1.8, ביחס למפת ישראל יופיטר יהיה ממש קרוב לירח של מדינה בזמן שמאדים במרובע אליו, מצד אחד היבט זה יכול להראות על איום ופגיעה באוכלוסיה (ירח מייצג באופן כללי את העם במפה של מדינה) אך העובדה שיופיטר נמצא שם גם מראה על הגנה מסוימת והפחתה משמעותית של הנזק, באופן יחסי.
לא אפרוט כאן את כל ההיבטים השונים של הדינמיקה האסטרולוגית לתקופה הקרובה, אך אגיד כי ניכר שהיא עוד מועמדת לאי אילו דרמות וחיכוכים פנימיים וחיצוניים.

מאדים עובר לעקרב בדיוק בזמן הירח החדש וגם בזמן ששבתאי (אשר גם נמצא בעקרב), שכבר מתחיל להיעצר מנסיגתו בימים הקרובים, יתחיל אט אט לשוב למסלולו הישר.
שבתאי, הנעצר בימים אלה נעמד על המעלה המדויקת בה הוא מביט במרובע אל שבתאי המולד של המדינה, יכול לשקף את הלחץ המדיני והאילוץ להכרעות קשות והקרבות (אולי גם בהקשרים כלכליים- בית 2), שבתאי במרובע לעצמו בודק את היציבות של עצמו, חושף את החורים ביסודות ומבקש לבחון מחדש את התשתיות, הגבולות וכוח ההתנגדות של המדינה.

כל שינויי המגמה האלה יכולים להביא אתם אי אלו התפתחויות בחיינו האישיים ובמצב המדינה. על אף שאני בהחלט מקווה שירגעו הרוחות, אני לא ממש יכול להגיד זאת על משקל השינויים האלה כשלעצמם.

ההתיישרות של שבתאי, כשלעצמה, בדר״כ משחררת חסימות ודברים שלא הצליחו להתקדם ומעודדת התמקדות, בניה ועשייה יותר עקבית ורציפה. מגמה זו תהיה מורגשת יותר ככל ששבתאי יחזור למהירות הממוצעת שלו.
ברמה האישית זה זמן טוב לאסוף את עצמינו מחדש, להגדיר מטרות ולהתחיל לבצע את כל מה שיושב לנו כבר הרבה זמן על המדף. יחד עם מאדים שיכנס לעקרב, אנו יכולים להרגיש מוטיבציה חזקה ותשוקה מחודשת להגשמה של יעדינו.

העובדה שמאדים סוף סוף יוצא ממאזניים, אחרי שהייה של כ -8 חודשים!, ומכך שגם עוזב את מזל האופק של המדינה, יכול כמובן כשלעצמו להיות סימן חיובי.
אך בהקשרים אחרים שחלקם כבר ציינתי, המעבר של מאדים לעקרב הוא אמביוולנטי, שהרי הוא חוזר לביתו השמימי (למזל שבשליטתו) שבו הוא יותר אותנטי לטבע המהותי שלו, ז״א שמאדים הופך יותר מאדים, וזה לאו דווקא טוב עבורנו ארצנו.
מעבר זה, כשלעצמו, הוא מעבר מצוין בהקשרים של צדדיו החיוביים של מאדים (אנרגיה יציבה יותר, כוח פנימי מניע, תשוקה וכו..) ויכול להיות מאוד מעצים ומחזק,  אך ברמה המדינית כאמור, מאדים חזק גם יכול להיות לוחמה חריפה יותר, טוטלית יותר וכדומה. הלוחמה גם יכולה להיות ממוקדת יותר ואף סמויה יותר (עקרב), כמו חיסולים ופעולות שב״כ למיניהם. גם העובדה שמאדים ילך ויצמד לשבתאי לא מבטיחה אנרגיה נעימה במיוחד.

התקווה שבכל זאת, יחד עם המשתנים האחרים; ההתיישרות של שבתאי אחרי תקופה ארוכה של נסיגה, היציאה של יופיטר מקרני השמש, הזריחה היפיפייה של צמידות ונוס יופיטר באריה שמצפה לנו חודש הבא (18.8) ועוד.., המעברים של יופיטר ומאדים בכל זאת ישקפו התייצבות מסוימת של הבלגן.

הרבה אנשים שואלים אותי מתי המצב יסתיים, כפי שאתם מבינים מהדברים לעיל זה לא נושא פשוט והקטבים הפנימיים של המגמה יכולים ליפול לכאן או לכאן בהתאם לבחירות, וכמו שאני נוהג להגיד, לבגרות ולמודעות של הישות המושפעת.
מעבר לכך גם אני מושפע מהמצב וקשה לי להיות אובייקטיבי, שהרי אני מאוד מאחל שירגעו הרוחות, שאנשים יתעוררו מתוך הפסיכוזה שלהם ונוכל לחזור ולחיות בשקט (יחסי). אך זה כנראה קצת תמים מצידי ולא ממש הוכיח את עצמו בהיסטוריה. עושה רושם שגם אם יהיה גל של רגיעה והתייצבות, לא ניכר שהמצב יחזור לגמרי לשיגרה בזמן הקרוב, יש פשוט יותר מידי מומנטום והסיכוי שהמגמה תיפול למלכודות שתיארתי למעלה הרבה יותר ראלית.
זכרו מה שכתבתי במאמר הקודם, כל השנה הזאת עבור ישראל היא בסימן מאדים ולכן קשה לי להאמין שנראה איזשהו סוף לדברים כרגע, אבל אני באמת מאוד מקווה להיות מופתע לטובה.