אם תרימו את ראשכם לשמי הלילה בימים הקרובים, תחזו במחזה מדהים במיוחד, ונוס קורנת באור מופלא (היא כרגע 'כוכב ערב' בעל ראות גבוהה) ומעליה במרחק של כ20 מעלות אפשר לראות את יופיטר, גם הוא קורן במיוחד. לאט לאט כל לילה תוכלו לראות את השניים מתקרבים לעבר המפגש המרגש שיהיה מדויק בלילה של ה-14 במרץ.

השניים אומנם נפגשים בממוצע פעם בשנה (קפיצות של בין 10 חודשים ל 15 חודשים) אך לא תמיד ישנה ראות כה טובה, שהרי זו פונקציה שקשורה למיקומם ביחס לשמש (זורחים לפני או אחרי השמש) והמרחק שלהם ממנה.

לקראת סוף החודש (25-26.2) אנו נראה את הירח מצטרף לריקוד של השניים ובשמיים תהיה התמונה של שלושתם מאוד קרובים. מאורע זה יחזור על עצמו לקראת סוף חודש הבא כשהירח יהיה ממש בתחילת שלב ה'סהר' שלו (26-27.3).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-תמונה שצילמתי בצמידות המשולשת בגדי בשנת 2008 בתל אביב

באסטרולוגיה ונוס, כידוע לרובכם, היא כוכב המייצג את ארכיטיפ האהבה והיופי, הרגשת העונג והאסתטיקה, חושניות ומשיכה. לכן ברמה האוניברסלית ונוס מייצגת יחסים, בעיקר רומנטיים ומחזורה משקף את המקצב והתנועה של המהוויים הרומנטיים הבין אישיים והתיאבון החושי, בקיצור כוח המשיכה. ונוס גם מייצגת השראה יצירתית ובאופן כללי הרגשה של הנאה רכות וזרימה. עד סוף החודש ונוס תמצא במזל טלה, ונוס בטלה לא נחשבת חזקה באופייה המהותי, בגלל שמזל טלה הוא המזל הנשלט ע"י מאדים, אשר מייצג תכונות הפוכות משל ונוס, מאדים מייצג כוח חריף ואסרטיבי ופעולה חדה ואנרגטית, במהותו מאדים הוא כוכב מלחמה וונוס כוכב של שלום. תקופה זו מאופיינת בהמרצה אנרגטית של צרכים זוגיים וארוטיים, בחוסר סבלנות ורצון לסיפוק מיידי, בביטויי אהבה אגרסיביים ואימפולסיביים וכמובן קושי בפשרה וחילוקי דעות בזוגיות מכיוון שכל אחד חושב על צרכיו ולא רואה את האחר (טלה).

בתחילת חודש הבא ונוס תעבור למזל שור ותתקרב יותר ויותר ליופיטר אשר ממתין לה שם. להבדיל ממזל טלה, מזל שור הוא מגביר את אופיה המהותי של ונוס בכמה מונים, זהו ביתה הטבעי, המזל עליו היא 'שולטת', שור הוא מזל האדמה הארצי ביותר, הוא מייצג את הצרכים הבסיסיים ביותר, כל מה שתומך בחיים ובסיפוק החושים. ונוס בשור מייצגת פוריות, הנאה חושית, פינוק, צורך להרגשת קניין, דחפים אסתטיים עיצוביים וכדומה.

זה הצירוף הקלאסי של הרצון לנוחות והנאה פיזית, תוסיפו את יופיטר למרק ופולחן הגוף יכול, בין היתר במצבו הקיצוני, להגיע על לכדי גרגרנות חסרת סיפוק והדוניזם חסר גבולות. אם השמת דגש שלא ליפול להגזמה והזדהות יתרה עם דחפי הגוף לסיפוק ונוחות, זהו זמן לחגוג את הנאת החושים, לכו לקבל עיסוי טוב, לכו למסעדות גורמה, קולטני הטעם והריח יהיו מחודדים במיוחד מתחילת חודש הבא, כמעט לכל החודש. זה הזמן לחגוג את הגוף, מגע הוא חשוב במיוחד, אז תגעו, תחבקו ותלטפו, עכשיו יותר מתמיד היקום צריך את זה. חלקכם ייסחפו ע"י אהבה בזמן זה ורצון עז לאינטימיות פיזית, אני בעד צלילה פנימה, אך רק לקחת בחשבון שליופיטר משקפיים ורודות שלפעמים צובעות גם את מה שלא ורוד וכדאי לשים לב לכך, נוסיף את התבלין של נסיגת מרקורי שתתחיל חודש הבא, פיזור המחשבה והקושי לחשוב 'ישר' לא ממש תומך בראיה מציאותית של המתרחש, לכן כדאי להיות ברגע ולהתמסר אליו, אך לא לבנות בניינים גבוהים מידי על קרקע של חוויה רגשית וחושית מועצמת, המשתקפת ברוח הזמן.

יופיטר בשור מסמל את דחף ההתרחבות בחומר וביחד עם ונוס זה סמל חזק של שפע חומרי, חלק גדול מאיתנו יקבל תמיכה חומרית מובהקת בתקופה הקרובה, אם בכסף או אם בביטויים אחרים, זה זמן מצוין להתחיל עסקים שקשורים לאוכל וגוף ובכלל לפרויקטים אשר צריכים תמיכה ויציבות.

יצא לי לתת את הזמן הזה (ימים ושעות מסוימות בתוכו) ללקוח שביקש תאריך לפתיחת עסק של אוכל בייתי, ונוס ירח ויופיטר בשור – מה יכול להיות יותר טוב, חם וארצי, ומבטיח יציבות, תמיכה והצלחה כלכלית לזמן ארוך. גם לקוחה שביקשה תאריך לחתונה, קיבלה ממני את הזמן הזה אשר ונוס אלת האהבה מוצבת כל כך טוב ויציב עם חברה התומך והשומר יופיטר אשר נותן הרגשה של אופטימיות צמיחה ואושר, וכמובן הירח אשר כה חשוב במפות חתונה (ובכל מפה לבחירת זמן) הנמצא בין שני ה'מטיבים' האלה ובהתעלות
(
שור נחשב מקום ההתעלות של הירחמקום בו הטבע המהותי שלו חזק).

זוהי רק דוגמה למגוון האנרגיות אשר נתמכות בצירוף הזה, כדי לתת לכם את ההרגשה של הדברים שכדאי לזרוע תחת 'איכות הזמן' הנוכחית בחייכם.
כמובן שזה אף פעם לא כל כך פשוט ותמיד יש עוד כוכבים שעושים דברים אחרים ולפעמים אף סותרים באותו זמן, אך זוהי חווית החיים, היא מלאה רבדים אשר פועלים במקביל בהיבטים שונים של הנפש ונסיבות המציאות.

בכל מקרה, אל תשכחו להביט לשמיים ולציין את המאורע הזה, לא יזיק גם ממש לפנות אל הכוכבים המשתתפים ולמלל את בקשתכם מהם. אלה ממכם האוהבים טקסים יכולים אף לשתול איזה צמח תחת הצמידות (או המדויקת של ה-14-15.3 או המשולשת עם הירח של ה26.3) וכך להפוך את הכוונה לתהליך חי בעל משמעות ממוקדת בחייכם.

רק לא לשכוח להשקות ולטפח את הצמח ולדאוג שיגדל טוב, כפי שהייתם רוצים שבקשתכם תתממש.

בהצלחה.