לפני שאני מתפנה לכתוב על ונוס ושבתאי, אני רוצה לעשות שחזור קטן של כמה מאירועי השבוע אשר צפו כהשתקפות למרובע ההסטורי של אורנוס פלוטו, שעליו כתבתי בהרחבה במאמר שפרסמתי תחילת השבוע.

אורנוס ופלוטו אשר ריחפו בריקוד מעל לראשינו תקופה ארוכה וסוף סוף יצרו מגע מדויק ביום ראשון (24.6), הביאו אתם (ועוד יביאו אתם…) הסלמה אינטנסיבית שמשתקפת בנפשינו ובעולמינו בכל מיני צורות, כאן בארץ היה סוף שבוע סוער במיוחד (22-23.6), ניסיון המחאה לחזור לרחובות אשר סוכל באלימות קשה וחסרת רסן מצד המשטרה, והזעם שהתעורר אצל המפגינים יוםאחריכל המתח והאלימות שהתפרצה לאוויר; מצד אחד הניסיון האגרסיבי לשמור על השליטה, לצד הדחף האורני להגיב נגד האי צדק ולהחזיר באותו מטבע, ממש אורנוס פלוטו קלאסי!.בלילה של ה-24 היה לנו גם את תוצאות הבחירות במצרים אשר זורעים תקופה חדשה עבורם ודאגות חדשות לעבורנו

 

עוד מחאה מעניינת שהייתה ממש ביום של ההפגנה בארץ ובקושי קיבלה כיסוי תקשורתי, הייתה מחאה של ילידים מחמש מדינות בברזיל נגד הועידה Rio+20 ומדיניות ה"כלכלה הירוקה" שלהם, גם לילידים נמאס, נמאס מהזיהום, נמאס מכריתת העצים, נמאס מהבטחות שוו, נמאס מצביעות בשם "כלכלה ירוקה" אשר בפועל משרתת רק את האג'נדה הפוליטית של התאגידים.

ציטוט מתוך מצע המחאה של הילידים שתרגמתי:

הכלכלה הירוקה היא פשע נגד האנושות וכדור הארץ, אנו לא יכולים להרשות לפתרונות כוזבים לחסל את האיזון של האדמה, לרצוח את עונות השנה, לשחרר מזג אוויר הרסני ומחריב, להפריט חיים ולאיים על ההישרדות של האנושות!”

כל כך יפה וכל כך נכון, לי זה מרגיש שהם עושים את המחאה האמתית (או אחת מהם)! הם לא מוחאים למען נוחות המחיה, הם מוחאים למען הישרדות החיים על כדור הארץ!!
אני לא אומר שמחאה נגד יוקר המחיה הוא לא לגיטימית וחשובה, הקושי הזה אומנם הרבה יותר מיידי ומובהק, אבל גם מחייה בחינם לא תשנה הרבה, אם לא יהיה איפה לחיות

המפגש המיוחד בין שבטים של ילידים אינדיאנים, עם נוצות וגוף חשוף וצבוע לצד כוחות המשטרה המאיימים, אשר לבושים שחור עם מסכות (ממש מזכיר את הצבא ממלחמת הכוכבים). תמונה כה קונטרסטית שזה מצחיק, האינדיאנים אשר מייצגים את השונה, האקסצנטרי, המוזר ולוחם החופש – אורנוס, על רקע משטר הכפייה השחור והמאיים. תמונה זו שווה אלף מילים! המחשה חזותית יפיפייה של האנרגיות המדוברות.

סוף שבוע הזה (30-31) עם דגש על שבת בערב (וגם ראשון), גם נראה נפיץ במיוחד, עם השמש שמפעילה את המרובע בכניסתה למעלה שמול פלוטו ומרובע לאורנוס, נראה מה יהיה.. ברמה האישית, שימו לב לאוויר המתוח ותפרקו אותו יצירתית, יש פוטנציאל טוב לריבים והתפרצויות של כעס בצורות שונות.


ונוס ושבתאי חוזרים למסלולם

ולכמה דברים יותר משמחים בשמיים, שבתאי וונוס בשעה טובה החליטו לצאת מנסיגה, ובאופן מפתיע הם עושים זאת יחדיו, שניהם כרגע במה שמכונה "תחנה" אלה הזמנים (בין יום לכמה ימים, תלוי בכוכב) שהם מסתובבים וכאילו עומדים במקום ביחס לתנועה של כדור הארץ , עד שהם מדביקים את התנועה ומתחילים לזוז ישר בכיוון המזלות, העמידה יכולה להרגיש כבדה קצת וכאילו משהו עומד לקראת שינוי, אך כבר כמה ימים שמרגישים את ההקלה בתחומים שהשניים מייצגים:

ונוס היא הארכיטיפ של העלמה הצעירה והיפה– היא מייצגת אהבה, יחסים, דחפים אסתטיים, סיפוק החושים וכדומה.
(מי שמעוניין לקרוא יותר על מה ונוס מסמלת ונוס מוזמן לקרוא את הפוסטים הקודמים עליה 'ונוס עולה באש'  ו'שני הצדדים של ונוס
')
שבתאי הוא הארכיטיפ של האיש הזקן
– מייצג בגרות, מחויבות, רצינות, משמעת וגבולות, כללים וחוקים, הוא מייצג את המציאות הפיזית ושיעוריה.
שבתאי הוא המבוגר הפנימי אשר מכתיב את הצורך בעשייה רציפה ובניהול נכון של החיים, הוא הגבולות הקשים של המציאות והזמן והיכולת לפעול בתוכן.

העלמה הצעירה והזקן מאחדים כוחות
שבתאי כבר יותר משנתיים נמצא במזל מאזניים, שהרי זהו ביתה הטבעי של ונוס (שליטת מאזניים), לכן הוא נחשב כמתארח אצלה ותלוי בה למשאביו, היא נמצאת במזל תאומים כרגע (מזל אשר בשליטת מרקורי), לשבתאי יש זיקה למזל זה בגלל הקשר שלו ליסוד האוויר (הוא אחד משליטי יסוד האוויר ע"י האסטרולוגיה העתיקה) לכן יש בין השניים זיקה הדדית ושיתוף פעולה יחסי, מה עוד שוונוס מתקרבת לזווית של משולש (120 מעלות) לשבתאי מה שמראה כי היא מחפשת את האנרגיה שהוא מייצג ורוצה לשתף אתו פעולה. הסימבוליקה המשותפת של השניים זה למשל נישואין, למה? כי ונוס היא הארכיטיפ של יחסים ואהבה ושבתאי הוא התחייבות, קביעות, גבולותבקיצור מיסוד = לשים גבולות ולהגדיר את האהבה בינינו, לעבור לשלב בוגר באהבה ובמחויבות המשותפת.
לכן אחד הדברים שמזג האוויר האסטרולוגי מדבר עליו בשבועות הקרובים, ברמה הבין אישית זה "המעבר לשלב הבא ביחסים".
מתכננים לגור ביחד? עומדים להתחתן? אולי אתם כבר נשואים וחושבים על להביא ילד, או לחלופין תקופת ההיריון עומדת להסתיים ואחריות גדולה עומדת להיכנס לחייכם?
אולי אתם לא בזוגיות עדיין ואחרי תקופה ארוכה של משחק והתנסות לא מתחייבת, אתם מתחילים להרגיש שמיציתם ושאתם כבר בשלים לקשר בוגר?
דרך אגב, אומנם אני מדבר פה על דחף זוגי בגלל ונוס, אך בעיקר על דחף נשיבגלל שוונוס משקפת יותר את הנשים בהקשרים האלה, לכן נשים מועדות יותר לחוש בצורך הזה, או בהשתקפות הזו של נסיבות החיים. עוד התממשות סימבולית הם קשרים בין נשים צעירות לבין גברים מבוגרים, ונוס מעוניינת בשבתאי, זו גם תהיה תמה שבאוויר, של מפגשים עם פער גילאים, זהו הארכיטיפ של הסטודנטית המתאהבת עם המרצה לפילוסופיה, הוא אומנם מבוגר ממנה בעשרים שנה, אך הוא כה מבריק, במחשבה שנייה שבתאי במאזניים אולי יותר מתאים למורה לספרות.
בכל מקרה הבנתם את הפואנטה, הבנה של אסטרולוגיה, היא הבנה של ארכיטיפים, נסו להשליך את הסימבוליקה הזו לחייכם ותרגישו מה זה אומר עליכם.
זה כמובן לא מחויב להיות רק בהיבטים של קשרים זוגיים, יכול להיות גם בין שותפים אשר חותמים איזה חוזה מחייב, או פותחים עסק משותף וכדומה.

 ונוס יוצאת מנסיגה

למי שחשב שזה לא יקרה, אז שינשום לרווחה, ונוס סוף סוף יוצאת מהנסיגה הקשה שלה. הפעם היא באמת הייתה סוחפת מתמיד עם המעבר הנדיר שלה על פני השמש.
מי ששרד את סוף מאי תחילת יוני בלי יותר מידי נזקים
, הוא באמת בר מזל, עוד לא שמעתי על מישהו שעבר את התקופה האחרונה ללא שריטה רגשית מסוימת, אם כן, אז הוא באמת אנומליה אסטרולוגית מהלכת.

ענייני האהבה עלו על שרטון? הרגשתם צורך להתבודד? הייתה לכם התאהבות ומיד אכזבה? הרגשתם ריחוק וניכור? פתאום עלו ספקות בלבכם האם זה האדם הנכון להיות אתו? אנשים לא עמדו בציפיות שלכם, או שאתם בשלהם? לקחתם צעד אחורה? הרגשתם לא מובנים?…. אקסטזות ואכזבות, עליות וירידות, התקרבויות והתרחקויות, סודות, איבוד של אמון, ועוד ועוד ביטויים שהליקויים האחרונים בשילוב עם הנסיגה של ונוס והמעבר שלה על פני השמש יכלו להביא אתם.

בימים אלה שוונוס יוצאת מהנסיגה, המסקנות של החודש האחרון יהיו ברורות יותר. כל קשרי האהבה ששרדו את התקופה, יחוו את המתיקות חוזרת לחייהם, עכשיו משהו יתחיל להתייצב, אלא אם כן נפגשתם בנסיגה מה שיכול להעיד על שינוי מסוים בזמן הקרוב, לאו דווקא פרידה או קושי, אך פתאום אור אחר יכול להאיר על הקשר, משהו שלא ראיתם קודם לחיוב או לשלילה..
ונוס עומדת לחזור על כל המעלות שנסגה בהם ולכן להתעסק בנושאים דומים, אך מפרספקטיבה אחרת, פתאום יש יותר תאום בין אנשים ובני זוג וניתן ומקבלים מודעות אחרת על העניינים של החודש וחצי האחרונים.
שוונוס חוזרת היא מחזירה את הטעם לחך, את הריח לנשימה, מחייה את החושים מחדש, ומבקשת שוב את הנאות החיים הקטנות ברמת צריכה יותר מאוזנת אשר פחות מונעת מהרגשה של חסך. (מתוך ניסיון אישי אחד הדברים הבולטים שאני חש בנסיגות זה את עירנות וצלילות החושים, נסיגה של ונוס נוטה להקהות אותם או לבלבל אותם באיזשהו דרך.)

ונוס תתחיל להתיישר ממש בסוף השבוע ולאט לאט היא תתחיל לקבל מהירות. היא כרגע כבר כוכב בוקר בוהק ואפשר לראות אותה במלוא הדרה זורחת לפני השמש (מומלץ).
ונוס כפי שפירטתי במאמר אחר נחשבת בקטגוריה שונה קצת ככוכב בוקר, להבדיל מכוכב ערב (שוקעת אחרי השמש). ככוכב בוקר היא יותר לוחמנית ופרובוקטיבית, יותר נועזת ותשוקתית, זו סמל לנשיות שמפגינה את כוחה באופן יותר חזיתי מהונוס הרכה והמלטפת של פאזת כוכב הערב, אשר בו היא יותר עדינה ו'עוקבת' אחר הכוח הסולארי (השמש-הכוח הזכרי) להבדיל מהולכת לפניוכאילו משהו מאור השמש ממריץ בה את הצד היותר פעיל, יוזם ו"זכרי" שלה. כפי שציינתי באחד המאמרים שלי, המעבר של ונוס על פני השמש ייצג באופן כללי התגברות של ההדהוד רחב מגמה של התופעה של נשים לוחמניות אשר מביאות את כוחן ודעתן באופנים מודגשים משמעותית בשנים האחרונות, ראינו בתקופה האחרונה מחאות של נשים במדינות עולם שלישי, שלפני כן לא העזו להוציא מילת מחאה מהפה צועדות ברחובות בתעוזה, רק בשבועיים האחרונים הייתה עלייה של פעילות רחבה של כל מיני ארגוני נשים במחאות שונות, נשים בשחור, נשים בירוק, מחאות נשים נגד פרסומות המייצרות דימוי זול(ספציפית H&O) מחאות ואמנותיות נגד הדימוי הנשי (בשם “נשים בלי ראשים” אשר תלו פוסטרים של דמויות נשיות משפיעות ללא הראשים שלהם ברחבי תל אביב) מחאה נשים מסורבות גט, מחאת השרמוטות כן, גם לי זה היה חדש… זה תרגום של slutwalk זרם מחאה עולמי, אשר מוחה על הזכות של נשים להתלבש ולהתנהג איך שהם רוצות בלי שזה יחשב תירוץ לאונס (או משהו כזה…) והקצפת זה המחאות של ארגון הנשם פמן הפרובוקטיבי במיוחד של נשים חשופות חזה בכל מיני מדינות כמו צרפת ואוקראינה, אשר יצאו במחאה נגד היורו 2012, הסיבות הם מצד אחד מחאה נגד העידוד של הזנות באוקראינה בגלל ריבוי התיירות עקב המשחקים, ומצד שני הייתה המחאה של נשים שנמאס להם מהגברים אשר מתמסרים למשחק ומפסיקים להתייחס אליהם ומשתלטים להם על הטלוויזיה.
חשוב לי להדגיש כי מבחינה אסטרולוגית מגמה זו היא לא רק תחת הסימבוליקה של מחזורי ונוס, אך מופיעה בכל מיני צורות שרק מחזקות אחת את השנייה. המרובע בין אורנוס לפלוטו גם הוא תורם גדול מאוד לעניין ומזרים דלק אדיר למחאה ושבירת מוסכמות ודמויים ישנים ומדכאי חופש, כפי שכתבתי במאמר על השניים, שמוקדי ההתפתחות של תנועות מחאה שונות, במקרה זה תנועות למען זכויות האישה צפו בהיסטוריה סביב הצירופים שלהם. לכן כציר התפתחותי בפני עצמו ההשתקפות של המלחמה למען זכויות האישה בכל האופנים שלה בהיסטוריה משתקפת יד ביד אם דחף השינוי והריבונות שמשתחרר בצירופי אורנוס פלוטו.

משחקי היורו שחלקם הגדול היו תחת נסיגת ונוס הם ללא ספק הקצינו את אחד הקונפליקטים העממיים בין המינים, שחוץ מהנשים שבעצמם נהנות מהמשחקים, רוב הנשים סובלות מהאובססיה של הבעלים/חברים שלהם מהמשחק וזה כשלעצמו סיבה לחיכוכים בזוגיות, זו רק דוגמה לאיך שארכיטיפ מתבטא בדרגות שונות ואירועים שונים הם רק אמצעי להציף אותו.

תחת הארכיטיפ של הכוח הנשי היה לנו את חגיגות היובל של המלכה אליזבת השנייה, 3 –ימים של פולחן אישיות מאוס של חטיארית זקנה, אשר כל אנשי הממשלה מצדיעים ומשתחווים אליה, זו הייתה מחווה גרנדיוזית יוצאת דופן, אשר שיקפה את רוח הזמן ואת המעבר של ונוס על השמש באופן יוצא מן הכלל!
בפוסט שלי על המעבר של ונוס על השמש כתבתי:

"אני לא אתפלא אם נראה עוד ביטויים של הרעיון הזה (הפגנה של כוח נשי) באופן כזה או אחר, דמות נשית, או כוח המייצג את פניה של ונוס יבלוט ויראה נוכחות ועצמה "

שחיפשתי השתקפויות על במת העולם, נדהמתי לגלות שחגיגת היובל המדוברת ("יובל היהלום") הייתה ממש בצמוד למעבר של ונוס על פני השמש (יומיים לפני).
כפי שציינתי במאמר, השילובים האסטרולוגייםונוס על פני השמש אשר ממש מכונה 'כמשתלטת על כס המלכות', הקרבה לכוכב ריגל שציינתי שקשור להפגנה של מעמד ומלכות, משתקפים מאוד חזק באירוע האנגלי אשר הציף באופן יוצא מן הכלל את האנרגיה הזו לסדר היום. האירועים האלה היו מפלצתיים בהשקעה שלהם, שייט של אלפי סירות במחווה היסטורית, מטס הצדעה מרשים, קונצרט ענק עם המון אמנים מפורסמים, תהלוכות וטקסים, שלטי ענק אדירים על בניינים באנגליה ועודכל הסימבוליקה של האירוע הזה הייתה כה משקפת את המעבר שזה מדהים, אפילו השם חגיגת יובל היהלום, יהלום זו אבן של ונוס במסורת האסטרולוגית, המלכה הייתה לבושה לבן, הכל היה מסודר ונקי באופן האנגלי המסורתי, היה טקס שלם בתוך הקתדרלה שבו המלכה קיבלה את שרביט הזהב (הכוח הסולארי) ועמדה במרכז הבמה ששרים ושומרים מקיפים אותה (ונוס במרכז השמש עם שרביט השמש ביד, לצערי לא מצאתי תמונה של זה אך למעוניינים, ניתן למצוא הכל בווידאו ברשת) ההגעה שלה הייתה במרכבה של זהב (שמש), אפילו הקונצרט הגדול היה בבמה עגולה עם פסל של אלה מכונפת מזהב במרכז.
בקיצור אחרי ש 60 שנה לא היה כזה דבר באנגליה, הייתה לעולם תזכורת לכך שיש אישה אשר באופן מאוד לא סימבולי בעלת כוח אדיר והשפעה גורפת על מהלכי עולם, זה אולי לא נראה כך ומנסים למכור לנו שזה רק תפקיד ייצוגי, לא כך הדבר, למשפחת המלוכה והמלכה בראשה, עצמה יוצאת מן הכלל, משאבים אדירים ופירמידה של שליטה שמגובה ע"י המסורת וההיסטוריה של האנגלים. "האל יציל את המלכה" אשר כולם צועקים בפה אחד, הטקסיות הפגנית המוזרה ומלאת הסמלים של המלוכה, משמרת היררכיית שליטה אשר הולכת עשרות דורות אחורה. המחווה הגדולה שנעשתה הייתה תצוגת תכלית קיצונית של כל אלו וזה ממש היה נראה כאילו הם עדיין חיים בתקופה שכבר עברה מן העולם.

ובהשתקפות מקומית, שלא נשכח את דפני ליף אשר צפה מחדש והונצחה ע"י התקרית האחרונה, קצת כקדושה מעונה, זו לא אמירה ביקורתית, זה פשוט שיקוף של העובדה כי זו אישה אשר  מייצגת את המחאה ונחשבת "הקמע" שלה, שוב הארכיטיפ של ונוס הלוחמנית שלא מפחדת לעמוד על שלה, כוח נשי במיטבו.

שבתאי יוצא מנסיגה

שבתאי החליט סוף סוף להסתובב למסלולו הישר, אחרי נסיגה ארוכה שהחלה ב7 לפברואר, הנסיגה של שבתאי הביאה איתה את היבט ה"הליכה אחורה" בנושאים הקשורים לטבע של כוכב שבתאי, שבתאי קשור בבגרות, פיקחות מעשית, מציאותית, גבולות ומשמעת, הוא זה המווסת במחזוריו את תהליך ההתגבשות של האישיות, ההגדרה העצמית וההישגים בעולם, הוא יוצר את קווי המתאר של דמותנו וגופינו, מונע מתוך חתירה לתוצאות מוחשיות, הוא דוחף אותנו לבניה ועבודה פנימית וחיצונית דרך מיקוד, הגדרה ויישום נכון ופרקטי של משאבינו.

ששבתאי בנסיגה יש פחות תמיכה לתהליכים של בניה עקבית ויציבה, האנרגיה יותר מופנית לשקילה מחודשת של התחייבויות ומיקוד האנרגיה והחזרה לבדיקות יציבות היסודות, לפני שאפשר לחזור ולבנות עוד קומה.

שימו לב איך בתקופה הזו ששבתאי מתחיל להתיישר, יש רצון להיות קונקרטיים ולהוציא דברים לפועל, אחרי תקופה ארוכה של חוסר מיקוד יחסי, הדחף לקדם ולבנות את הפרויקטים האישיים שלכם יגדל ויתמקד, אחרי תקופה ארוכה של דגירה, יש כוח מחודש ועקבי להוציא דברים לאור, להיות פרקטי, רשמי, לגייס משמעת עצמית וסוף סוף להתמיד עד שמשהו מתגבש במציאות.
מומלץ לגייס את הכוח הזה לבנות את כל מה שלא מצאתם לו כוח לפני כן, לתת גוף מוחשי ליוזמות ולהוריד אותם לפועל.

הסיבוב של שבתאי יכול להרגיש קצת כבד ודחוס, ופתאום יש הרבה אחריות ומטלות, זהו טבעו של שבתאי, כולם מן הסתם חווים אותו שונה בהתאם למפה שלהם. למי ששבתאי במפתו הוא דומיננטי ועובד 'טוב', זו תקופה מצוינת לקדם את עצמו ואת היוזמות שלו, אלו ששבתאי 'חלש' במפותיהם, עלולים להרגיש כאילו החופש נגמר והם שוב נגררים לעבודה קשה ומלחיצה.
כל מה שהתעכב ונתקע ולא הצליח להתרומם בחודשים האחרונים והיה הרגשה שהוא נחסם מכם, מועד להשתחרר בתקופה הזו ויש קרקע יותר פוריה להניח יסודות ולבנות, שבתאי פותח פרק חדש בחיינו אז נצלו את רוח הזמן והתחילו להמחיש את חזונכם.