המאגיה כמעשה אהבה והצמידות של ונוס והירח בשור

לעיקרון היופי וכוח האהבה (על רבדיה השונים), יש מקום מרכזי בתהליך היצירה של העולם ושל משתתפיו, כשם שמעשה האהבה בין בני אדם אחראי להולדת האדם.
כך גם התהליך המאגי, המבוסס על תהליך היצירה הטבעי, שקול למעשה אהבה, ואיחוד של דברים בעלי משיכה מהותית.

במילותיו של מרסיליו פיצ׳ינו (פילוסוף, אסטרולוג ומאג מהמאה ה-15):

״האם האהבה היא המאגיה ? כי הרי כל הכוח של המאגיה נובע מאהבה. הפעולה המאגית מאפיינת משיכה של דבר אחד ע״י דבר אחר בהתאם לאחווה טבעית מסוימת. החלקים של העולם, האיברים של יישות החיים האדירה הזו, משאילים ומלווים את הטבע אחד של השני. אהבה נפוצה צומחת מאחווה נפוצה, ומשיכה נפוצה נולדת מאהבה. זוהי המאגיה האמיתית. לכן, פעולות מאגיות הן פעולות של הטבע, והאמנות היא השוליה שלה. מתוך אהבה טבעית, כל הטבע מקבל את שם המאגוס.״
(פרשנות הסימפוזיום של אפלטון)

באסטרולוגיה, המייצגת המרכזית של עיקרון היופי וכוח האהבה היא כמובן הכוכב ונוס (נוגה)- אלת האהבה והפריון.
בסוף השבוע הקרוב, יהיה מפגש של הירח לונוס במזל שור (מדויק ביום שבת ה-1.6). המפגש במזל זה, להבדיל ממזלות אחרים, הוא מיוחד במינו מכיוון שגם לונוס וגם לירח זיקה עמוקה עם מאפיינו האדמתיים (מקום השליטה של ונוס וההתעלות של הירח).
מכך שהמפגש שלהם במזל זה מגביר ומזין את בטוייהם הטבעיים והמשותפים ומאפשר גישה להעצמתם בחיינו.

אלו הן האיכיות שכדאי לעורר בזמן זה:

ונוס – בשור מעצימה את צדדיה הארציים והגופניים, היא מחזקת את החישה של הלב והפתיחה שלו, את החיבור לגוף ולחושים, את עיקרון העונג והחושניות הארוטית, את עיקרון ההרמוניה, הזרימה הנעימה, היופי והאסטתיקה, הנטיה האומנותית, את המשיכה המינית וכוח החיבור הזוגי. מקומה בשור גם מגביר את עיקרון השפע והמלאות, הרווחה והסיפוק, קרקוע בעולם, שגשוג של משאבים ותחושת התמיכה לכל סוגיה.

הירח – מכיוון שמזל שור נשלט ע״י ונוס, איכותיו של הירח במזל זה מהדהדות עם הרבה מאיפיוניה. בנוסף הירח שם מעניק יציבות רגשית, הזנה, תמיכה, וחיבור והקשבה לצרכי הגוף. מיקומו בשור מייצר הרפיה ונעימות, מגדיל את יכולת ההכלה, מאט את הריצה ומוריד את המתח, מחזיר להווה, נחשב עוזר לשינה טובה, מגן ומחזק את הגוף והחושים.

בסופ״ש זה תתקיים סדנת ׳מאגיה במדבר׳.
הסדנה תעסוק בלימוד עקרונות העבודה המאגית העתיקה, והקשריה השמאניים. אנו ניישם את הנלמד בעבודה עם ונוס והירח, נעבור תהליכים של הבנה וזיכוך של מימדיהם בנפשינו, ו׳נוליד׳ יחדיו קמע אסטרולוגי נפשי ומוחשי, מושקע ומעוצב שיכיל ייצוגים של ונוס והירח מכל ממלכות הטבע.

הסדנה ׳מאגיה במדבר׳ תתקיים בסוף השבוע הנוכחי, מיום חמישי ה-30.5 ועד יום שבת ה-1.6.

מקווה לראותכם!